Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W rządkach malin masz tą trawę? Czy obok? Trawa na g.o czy tuz czy tuz_c?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

dziś wpadła mi dzierżawa obok mojego , daje mi 10 ha ale za ok 2-3-4  lata na 15 arach sam jeszcze nie wie gdzie ma się budować, ja mam składać o dopłaty i ja płace podatek i ustalony czynsz, i teraz pytanie czy jak podam to do ONW to czy to zobowiązuje, bo było tak że onw zobowiązuje do 5 lat, i gość się boi że się okaże że przez to nie będzie się mógł budować ? jak to teraz wygląda, czy ktoś posiada takową wiedzę ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Mama dostała dziś kasę za bydło(tylko to ma na siebie). Decyzja jakoś koniec stycznia/początek lutego, nie chce skłamać. 

U mnie po zaliczkach cisza. 

NBR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@suzuki18l będziesz musiał za ten konkretny obszar oddać kasę za ONW za 5 lat. Chyba, że to już będzie może w nowym PROW to inaczej to przelicza. 

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Suzuki jak nie masz zobowiązania aktywnego w onw lub ten co ci daje dzierżawę to piszesz tyle ile uzytkujesz. Jak skończyło ci się zobowiązanie to nowe nie zawiązuje się na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dobrze kojarzę, że ONW trzeba mieć przez 5 lat? 

Jak złożę w 2019 to muszę mieć w 19,20,21,22 i 22 roku? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie tak. Skaldasz 1 raz wniosek? Pierwszy raz na onw? Jeżeli miałeś zobowiązanie kiedyś i ci się ono skończyło nowe się nie zawiązuje.jasno wyraziłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, sumek666 napisał:

@suzuki18l będziesz musiał za ten konkretny obszar oddać kasę za ONW za 5 lat. Chyba, że to już będzie może w nowym PROW to inaczej to przelicza. 

 

Przecież ONW mają płacić tylko do 2020 więc co ma zwracać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie wiem. Ja składam co roku. 

Wujek jak się budował na działce z ONW w 2012 roku to musiał oddać  od 2012 wstecz 5 lat

Przed chwilą, staszek131415 napisał:

Przecież ONW mają płacić tylko do 2020 więc co ma zwracać ?

Zależy gdzie. U mnie zostaje obszar ONW.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

obecnie nie ma zobowiązań 5 letnich już od jakiego czasu   wszytko jest na stronie arimr

nic nie słyszałem o tym by po 2020 nie było wsparcia onw 

od2019 obowiazuje delimitacja obszarów onw z okresem przejsciowym  2019-2020 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@suzuki18l Wszystkie zobowiązania już wygasły . Ostatnie zobowiązania dotyczyły tych którzy pierwszy wniosek składali w 2013 . Tych , którzy pierwszy raz składali wniosek w 2014 i później już zobowiązania nie dotyczą . A tak na marginesie , to powierzchnia nie mogła być mniejsza niż w pierwszym roku , czyli np . zgłosiłeś w pierwszym roku do płatności onw 3 ha , w kolejnych latach doszło ci pół ha , to już dostawałeś płatności na 3.5 ha , ale zobowiązanie miałeś nadal na 3 ha .

@marluk Jak masz wszystkiego ogółem poniżej 10 ha to nie ma znaczenia co tam wpiszesz , byle było w dobrej kulturze rolnej . Najlepiej wpisz " uprawa JPO " .

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

własnie, widzę że powinienem zaznaczyć że te pole to ugór na który nikt nigdy nie składał dopłat, to ja z własną inicjatywą wyszedłem do niego, i złożyłem propozycję, on się zgodził, bo w sumie wszystko przedstawiłem na plusy w jego stronę, trochę samosiejek jest, a będzie miał wyczyszczone utrzymywane w dobrej kulturze, pole, i podatek ma zapłacony i trochę dopłat mu skapnie,gość ma firmę , a klasa to 3 więc dla mnie to luksus, bo u nas to przeważnie 4 , i   5 kawałeczkami pojawia się 3 .

czyli zobowiązań już nie ma , a nawet jak by to tylko utrata z tej działki gdzie będzie budowa, bo działek jest 4 łączą się w całość, w sumie ja mogę karę czy zwrot oddać agencji, mi chodzi by gość nie miał pod górkę że np nie będzie mógł się budować, nie chciał bym mu przez to podpaść , a jak tam dzierżawy z kowr  ktoś coś , u nas w regionie mnóstwo na wystawiali, mi się udało 5 ha wygrać za cenę wywoławczą , ale wszystko co wystawiają to ugory , często zarośnięte samosiejkami, ale te najgorzej pozarastane to w pierwszym roku anulują czynsz, w drugim roku tylko 30% a w 3 cim 50% płaci się , tak więc uczciwie, 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

O zobowiązania możesz być spokojny , to pewne info . Natomiast jeśli tam rosną jakieś samosiejki , to nawet jak wykarczujesz , a nie będziesz miał kontroli na miejscu , tylko taką na   podstawie ortofotomap , możesz mieć kłopoty . 

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Dla nowo składających wniosek zobowiązanie ONW jest rok od wypłaty kasy na konto. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
11 minut temu, lem1991 napisał:

O zobowiązania możesz być spokojny , to pewne info . Natomiast jeśli tam rosną jakieś samosiejki , to nawet jak wykarczujesz , a nie będziesz miał kontroli na miejscu , tylko taką na   podstawie ortofotomap , możesz mieć kłopoty . 

ale dlaczego kłopoty, tak jak pisałem wyżej kowr mnóstwo takich działek wydzierżawia , rolnicy wyrywają uprawiają zgłaszają i dziwne by były jakieś problemy, trzeba się trzymać terminów , a jak by był problem ja miałem raz taki że nie chcieli mi uznać kawałek pola który wykarczowałem, to poprosiłem na piśmie o terenową kontrolę, i obyło się bez tej kontroli , uznali całe pole, dodam że co roku coś czyszczę, podaje więcej, bo chce wszystkie działki doprowadzić tak by uprawy były do granic działek, teraz w e wniosku jest fajnie bo się wpisuje od razu wyjaśnienie  że teren jest doprowadzony do dobrej kultury rolnej itp, i problemów nie było na konto wypłacili tyle co podałem, nie wiem jak to jest jak bym był wytypowany do kontroli, ale problemów raczej by nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Rozumiem , ale trzeba trochę fatygi . U mnie na mapach widzą ; a to jakiś cień , to jakiś krzaczek którego już nie ma . Macham na to ręką , bo to kilka arów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lem1991 ważne co tam wpisze @marlukObowiązek jest podania tuz,tuz_c i trawy na g.o. w głównej działce będzie JPO ale podrzędne jak ma trawy jakieś to musi podać.chyba że ma to w rzędach między malinami. Tylko że @marluk nie określil tego.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja już przestałem machać ręką na kilka arów, bo jak bym tak robił to by się zrobiło kilka hektarów, pola mam w kilku miejscowościach, i mnóstwo miejsc gdzie drzewa dają cień na wiele wiele metrów , i gdzie patrząc na mapki naprawdę wydaje się że że granice są w lesie tak korony drzew zasłaniają, prosić o kontrolę terenową niech łażą, mi się wydaje że nie chce im się łazić i mierzyć i z góry uznają zgłoszenie tzn odwołanie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Robert . Ale on ma mniej niż 10 ha . Tu nie ma takich komplikacji . Wszystko jest uprawą JPO ; ziemniaki , zboża , sady, trawy i to wszystko pomieszane może być . Nie wpisuje się podrzędnych upraw .

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Nie ma tak dobrze, uprawa JPO jest możliwa do wyboru tylko dla pozostających w SMG. Reszta będzie musiała podać jakieś uprawy (z tego co wiem to chyba już nie będzie możliwości wybrania oświadczenie o braku zmian jako uprawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mylisz się kolego. Tak jest w SMG. W smgie też jest obowiązek podanie tuż,tuz c i trawy na g.o.

@lem1991  nie długo będzie działać ewniosek to się przekonasz że tak nie jest jak napisałeś. @marluk rysuje każda uprawę a aplikacja sama scala uprawy pod JPO. Nie byłeś w stanie rysować JPO a potem podrzędne działki. Tak można było robić jak była papierowa wersja wniosku. A w2018  dla każdego rolnika jak posiadał trawę czy na g.o czy tuz czy tuzc, mial obowiązek wyrysowac. Jak ktoś nie zrobił to już inna para kaloszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

@robert55555 Nie muszę czekać na e-wniosek , bo już w zeszłym roku go przerabiałem ( SMG ) ... i jak nie byłem w stanie rysować , jak byłem :) . Zaznaczałem wszystkie działki ( uprawy ) leżące obok siebie bez względu na to , co tam było uprawiane i aplikacja to scaliła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nie rysujesz JPO a potem oddzielnie każda uprawe w ramach tego JPO. Rysujesz uprawę a potem aplikacja to scala w JPO. W ewniosek jest odwrotność do wniosku papierowego. W papierowym piszesz JPO a podrzędne podajesz jakie są roślin.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj