Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

@jahooo masz rację. Zakładając że stan prawny działek jest taki sam. To pytanie dlaczego @soltys48 na jakieś tam działki dostał dopłaty a na inną już nie? Dopłaty dostaje się jak ma umowę dzierżawy z KOWR-EM.  A z dyskusji wynika że na żadną z nich nie ma umowy @soltys48. W ARiMR ktoś przyznał błędnie dopłaty lub błąd że na jedną nie przyznal. Ciekawa sytuacja.

@jahooo

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

A w poprzednich latach składał na tą działkę ? Bo ten myk z KOWR-RM wcześniej ANR to pewnie już z dwa lata obowiązuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobrze pamiętam to mój wujek w 2015 już składał umowę!?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
11 minut temu, gregory81 napisał:

A w poprzednich latach składał na tą działkę ? Bo ten myk z KOWR-RM wcześniej ANR to pewnie już z dwa lata obowiązuje

składałem w 2017 i 2018, wcześniej ojciec na to składał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za 2017 dostałeś na nią dopłaty? A twoja tata dostał na nią doplaty w 2015 i 2016? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Czyli jak nic mi nie umknęło w tym co napisałeś na wszystkie działki masz umowę lub jakiś aneks? To może warto było by się odwołać. Też do głowy mi przyszło że nie masz sankcji że względu na dużą pow gospodarstwa i małą pow. tej działki i nie przekroczyłeś 3%. Bo wydaje mi się że coś takiego obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Jest wyjście z takiej sytuacji. Wystarczy z dzierżawcą umowa użyczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
12 godzin temu, soltys48 napisał:

Działki są tzw dożywotkami za przekazanie ziemi na rzecz skarbu państwa.Sytuacja prawna tych działek jest dość skomplikowana, niby są własnością KOWR ale kupić ich nie można......

Osobiście miałem taką sytuację ,jeżeli na działce znajduje się siedlisko  to teoretycznie spadkobiercy mogą ubiegać się o zwrot nieodpłatny działki przekazanej na skarb państwa umożliwiła to ustawa bodajże z 1996 roku ,trochę to trwa ale jest praktycznie do załatwienia

11 godzin temu, robert55555 napisał:

@jahooo masz rację. Zakładając że stan prawny działek jest taki sam. To pytanie dlaczego @soltys48 na jakieś tam działki dostał dopłaty a na inną już nie? Dopłaty dostaje się jak ma umowę dzierżawy z KOWR-EM.  A z dyskusji wynika że na żadną z nich nie ma umowy @soltys48. W ARiMR ktoś przyznał błędnie dopłaty lub błąd że na jedną nie przyznal. Ciekawa sytuacja.

@jahooo

Jeżeli na dzialce jest siedlisko to w praktyce ma ona właściciela[właściciel samoistny ?] przynajmniej ja tak miałem,pomimo że ziemia należy do kowr-u,żeby taką ziemię wyciągnąć z powrotem na własność to tylko postępowanie  spadkowe przez poprzednich właścicieli,bądz ich spadkobierców

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ws71 dobrze napisałeś.

Umowa zawarta między ANR/KOWR a ARiMR umożliwia dostanie dopłat do tych działek, gdzie spisana jest umowa miedzy rolnikiem a ANR/KOWR.

Umowa może być na żonę/męża a wniosek na współmażonka i dopłaty wnioskodawcy należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinski    18
13 godzin temu, gregory81 napisał:

 Też do głowy mi przyszło że nie masz sankcji że względu na dużą pow gospodarstwa i małą pow. tej działki i nie przekroczyłeś 3%. Bo wydaje mi się że coś takiego obowiązuje.

W tym szaleństwie jest metoda . U mnie też robią wszystko tak  żeby nie ukarać i np . posesję którą mam całą zawaloną i porośniętą obcinają rokrocznie po kawałku , żebym się zmieścił w limicie i dostał dopłaty na całą zgłoszoną powierzchnię , a następnym razem już jej nie wpisywał . 

Edytowano przez marcinski
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

„Podwładny powinien

Przed obliczem przełożonego

Mieć wygląd lichy i durnowaty,

Tak by nie peszył jego

Swoim pojmowaniem spraw istoty.”

– zarządzenie cara Rosji Piotra I z 9 grudnia 1708 roku.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli tak?

image.png.b74e1cdcb0d6aa82c731902797bade81.png

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ciupek artykuł prawdziwy. Kwestia dlaczego dostała mniejsze zaliczki?

- miała kontrole;

-dane z ewniosku zaimportowane do aplikacji arimr, co zatwierdza wniosek były o mniejszej powierzchni, błąd przy importowaniu, nie ma w tym winny tej Pani;

- błędy w jej wniosku spowodowały, że inaczej nie mogli naliczyć( np błędy kontroli krzyżowej)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

U nas kto nie dostał całych 70% wyszło, że zaliczki miał kontrole. U mnie 70% więc może będzie dobrze.

Reszty brak,decyzji brak, onw brak, suszowego brak tylko odroczka do końca lutego. Podlaskie 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti4826    2

Ja dostałam 10%zaliczki w ostatnim dniu listopada .Ale po kontroli ...więc zrozumiałe....28 stycznia wystawione decyzje na ona,rs,bezpośrednie Ale narazie cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

u mnie zaliczka w listopadzie  ok. 7% wpłacili z powodu kontroli , choć pamiętam przed wyborami  Ardanowski  mówił ,że wszyscy  dostaną  po 70% zaliczek nawet ci  co mają kontrole  , ze względu  na suszę . z resztą na razie cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinski    18

Ja dostałem 25 % zaliczki i to w ostatniej chwili . Żadnych kontroli nie było .  W decyzji tylko napisali że na ortofotomapach widzą 5 arów , które maja inną strukturę ( krzaki ) , ale ponieważ mieści się to w odpowiednim przedziale do nich też dostanę płatności . Jeszcze taki rodzynek ; nie chciało mi się kosić jednej młaczki i nie zgłosiłem jej do Onw , a i tak dostałem na nią pieniądze . Odwoływać się już nie będę , jedyne co mogę powiedzieć to " podziękował " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek39    3

Cześć u mnie wczoraj decyzja pow. chełminski  kuj-pom. pow.26.ha

 

 

Edytowano przez mirek39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj