Polecane posty

wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

U mnie cisza z dopłatami ale mają do końca roku dużo wypłacić (rozmowa z ARiMR)

Znajomy dostał dopłaty, zaliczke, onw, za buraki i ziemniaki więc postanowił w tym roku kupić nawozy za gotówke poszedł do banku a tam mało kasy, w tym czasie jego żona kupiła sobie nowy samochód. Znajomy tak się wkur... że w szpitalu się znalazł. Więc chyba lepiej nie dostawać wszystkiego razem.

Wżenił się w  rodzine z hektarami  i myślał że będzie żył jak pączek w maśle .Kup swoje.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
37 minut temu, KlimekPL napisał:

To znaczy jak? :P Mam zamiar dogadywać się z wybranką :D

Że masz zamiar to nie znaczy że tak będzie 

30 minut temu, piotrp88 napisał:

Żona założy własne konto i jazda do agencji aktualizować dane producenta.

Reszty piniondzuf ni ma.

To nie taka prosta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
37 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Wżenił się w  rodzine z hektarami  i myślał że będzie żył jak pączek w maśle .Kup swoje.:P

Tylko że to on miał wcześniej ha. Naszczęście u mnie żona nie ma dostępu do mojego konta.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
34 minuty temu, poosa21 napisał:

Tylko że to on miał wcześniej ha. Naszczęście u mnie żona nie ma dostępu do mojego konta.

Ale mógł przepić gdyby nie mądra żona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25529
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Jak już będzie żoną to inaczej zaczniesz mówić 

Swoją upoważniłem do konta zaraz po ślubie i przez 13 lat jednej wypłaty nie zrobiła. Do lokat też upoważniłem i nie ruszyła.

Ale jakby taki odpał zrobiła że wydaje na coś kilkadziesiąt tysięcy bez konsultacji to na pewno wiele w życiu by się zmieniło. Niestety na gorsze.

Reszty dopłat brak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
3 minuty temu, soltys48 napisał:

I moja do rolniczego upoważniona, al ja do jej konta już nie🤔

co twoje to i moje a co moje  to nie rusz.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
2 godziny temu, poosa21 napisał:

Tylko że to on miał wcześniej ha. Naszczęście u mnie żona nie ma dostępu do mojego konta.

O jaki nowoczesny. I nawet nie musisz prosić o wypłatę na czteropak z własnoręcznie zarobionych pieniędzy???

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja znowu znam takich co mąż na fabryczne finansowanie wziął ciągnik a żonka na złość na raty Nowa skodę. Ale po pół roku komornik pogodził oboje

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Agrest napisał:

Czyli oboje plewy we łbie mieli.

I dalej mają 😅to tylko jeden z epizodów 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
6 godzin temu, KlimekPL napisał:

To znaczy jak? :P Mam zamiar dogadywać się z wybranką :D

Chłopie, małżeństwo to wyższa szkoła psychologii, ekonomii i prychiatrii. Moja nawet nie wie ile zarabiam ( ja to z kolei nie chce wiedzieć ile przepierdala ze swojej wypłaty. Ot taki układ nie pisany...)

Edytowano przez krzysieek
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

Najgorzej jak baba pod pantofel chce wziąść ... takiej to wy***rdalaj ... hah...trzeba na odpowiedni towar trafić 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

To ojca kolega miał taki przypadek że miał swoje gospodarstwo a żona swoje po ślubie postanowili dopisać się nawzajem do ziemi u notariusza on dopisał żone do swojej zoemi a ona miała to samo zrobić ale z tego zrezygnowała. Do tej pory co jego to ich a co jej to jej zostało.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Napiszę tu, bo dyskusja w temacie cen pszenicy odbiegła od tematu:

Za 20 tys można spłacić roczną ratę kredytu za ciągnik 80KM , który bez problemu wystarczy na 20ha. Jak się uwzględni dofinansowanie z PROW to taki ciągnik za te 100tys można już kupić, więc w czym problem ? A jak ktoś chce to przejeść - to jego sprawa

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Mogę tylko napisać ze doplaty 70% na koncie do końca listopada i ONW  tez na koncie w całości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249
Dnia 22.12.2018 o 17:09, soltys48 napisał:

I moja do rolniczego upoważniona, al ja do jej konta już nie🤔

 

Dnia 22.12.2018 o 16:00, Agrest napisał:

Swoją upoważniłem do konta zaraz po ślubie i przez 13 lat jednej wypłaty nie zrobiła. Do lokat też upoważniłem i nie ruszyła.

Ale jakby taki odpał zrobiła że wydaje na coś kilkadziesiąt tysięcy bez konsultacji to na pewno wiele w życiu by się zmieniło. Niestety na gorsze.

Reszty dopłat brak.

U mnie mam jedno stare swoje konto,  gdzie kasa z etatu wpływa. Drugie rolnicze własne,  co musiałem założyć jak ziemię przepisałem, trzecie współwłasność z matką z gospodarki, a do konta mojej Natalii jestem chyba upowazniony(albo współwłasność, już się pogubilem). Tak w sumie, do moich kont nikt nie jest upoważniony nawet. 

A pamiętam jak ojciec zmarł, to był duży problem z pieniędzmi, bo matka była tylko upoważniona, a okazało się, że trzeba być współwłaścicielem, żeby cokolwiek moc wybrać z konta. 

 Chłopak od nas z gminy gospodarzyl sobie z żoną, aż pewnego słoneczne dnia walnela go po rogach, zabrała z konta sto koła i jeszcze alimenty zasadzila. 

 

A w temacie, to reszty oczywiście brak i nic nie słychać w okolicy żeby ktoś, coś dostał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25529

Trzeba patrzeć realnie na życie i nie wiadomo kiedy na człowieka krzyżyk przyjdzie. Kiedyś na wypadek śmierci wystarczyło upoważnić współmałżonka do konta/lokaty. Później żądania dodatkowego zapisu i paru złotych do każdej lokaty, teraz tylko współwłaściciel, a i tak ewentualne problemy mogą być. 

W razie braku upoważnienia na 30% państwo kładzie łapę i kupa problemów.

Dopłat brak, choć w banku nie byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Panie, coś Ty wymyślił? Jakie 30% dla państwa? jak jesteś współwłaścicielem i pokażesz akt zgonu, to dostaniesz 50% a reszta dla spadkobierców. Można być sprytnym i wypłacić sobie wszystko, a później pokazać akt zgonu, ale co na to US?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Jak już to wspómałżonek  w rownej cześci z pozostałych 50 % też i nie mieszać współwłasciciel a współmałżonek 

Pierwsze robisz przelew potem robisz akt zgonu a raczej ona robi bo choć słaba płeć to żyje dłużej :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25529

Troszkę namieszałem.

Ale najważniejszy przekaz to lepiej niech współmałżonka będzie współposiadaczem konta i lokat. Ma wówczas dostęp do pieniędzy nie czekając na postanowienia sądowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj