Polecane posty

masa24    2347

Witam, jakie doświadczenia macie z pakietem rolnosrodowiskowym gatunki chronione na natura 2000? Czy jak mam opinie ornitologa lub botanika to ktoś w arimr może to podważyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

miałem 5 lat w ochronie lęgowisk ptasich na obszarach n2000 i teraz jestem 2 rok. ARiMR nie czepia się niczego jak kosisz to co miałeś skosić w odpowiednim czasie.
Program o tyle fajny jak masz komu oddać pokos albo sam trzymasz kilka zwierzaków co to przejedzą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Panowie mam jeszcze pytanie jak ktoś spóźnił się jeden dzień wnioskiem suszowym.  Czy będzie decyzja odmowna, czy nie?  Jeżeli tak to jak się od niej odwołać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Raczej  odmowna  i  odwołanie  nic nie da.  Termin to termin  nic nie  poradzisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
10 godzin temu, masa24 napisał:

Witam, jakie doświadczenia macie z pakietem rolnosrodowiskowym gatunki chronione na natura 2000? Czy jak mam opinie ornitologa lub botanika to ktoś w arimr może to podważyć ?

nie słyszałem, aby agencja komuś podważyła opinię ornitologa lub botanika. ja i brat mamy RS - ochrona cennych siedlisk poza obszarem Natura 2000 i podczas ekspertyzy botanika wszystkich TUZ-ów mi nie przeszły 2 duże działki ( 24 ha, ale drugie tyle przeszło), a bratu okroił 1/3 innej działki. resztę co przeszło to mamy w RSach. i tak jak pisano wcześniej kosić co roku wg planu i terminu inną powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
1 godzinę temu, Szymi40 napisał:

Raczej  odmowna  i  odwołanie  nic nie da.  Termin to termin  nic nie  poradzisz. 

i tak i nie.
Bawić się w przywrócenie terminu nie zawsze się da. Można to obejść mając wysoko postawionych znajomych za granicą ale to już raczej do spraw bardzo trudnych ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Jeśli w tytule przelewu pisze kwota ogółem to już nie mam co liczyć na więcej dopłat?

Łącznie dostałem dwa przelewy pierwszy to był decyzja bez faktycznego doręczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

@aero2 Tryjoncis i tryjoncis . Cu jes  s tobom , ze nie wiys kielo dopłot ci psisługuje . Porachuj dobrze , zeby cie niy łocyganiyli . Syćkiym psi zaliczkach pise kwota łogółym .  W drugiym miołeś faktycne doryncynie , cy ni miołeś ? , a bieres górskie cy inne łoenwu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Cu  po wasymu , cu nie wiys ? Tryjoncić to jes to iste cu halaburdzić .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

Pytanie mam tak z ciekawości : czy ktoś dostal w grudniu reszte dopłat bezpośrednich, czy kasy brak i pierwsze przelewy będą w styczniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wszystkich zaskoczę. Dziś przyszła decyzja. Zaliczka była 70 % oraz tydzień temu ONW więc będzie komplet jak nigdy do świąt - warmińsko mazurskie NNM

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

robert123 jak rozumiem decyzja nie reszta pieniędy, wieć gdzie Ty masz komplet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Roki nie drażnij go bo bałor biedny zaliczki nawet nie dostał ☺️


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, robert123farmer napisał:

To ja wszystkich zaskoczę. Dziś przyszła decyzja. Zaliczka była 70 % oraz tydzień temu ONW więc będzie komplet jak nigdy do świąt - warmińsko mazurskie NNM

A ile Ty tych ha masz ? 5  może czy 10 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Podobno ci najwięksi (powyżej 200ha) dostaną dopiero w maju. No ale chyba coś tam macie na czarną godzinę?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rafkap napisał:

A ile Ty tych ha masz ? 5  może czy 10 ? 

15. Napisałem posta w celach informacyjnych dla innych a nie żeby innym gul wyskoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Dnia 6.12.2018 o 20:49, zmechanizowany napisał:

Radzę uzbroić się w cierpliwość.U mnie robiła kontrole  firma zew. w lipcu.Raport pokontrolny przyszedł kwietniu a dopłaty 27 06. O ile się nie odwołasz.

Zawsze tak jest:) czasem raporty wcześniej wysyłają. W tym roku większość kontrolowanych rolników powinna dostać do styczen/luty. Co nie zmienia faktu że na dopłaty można liczyć maj/czerwiec.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
Dnia 7.12.2018 o 09:28, jaroWM napisał:

nie słyszałem, aby agencja komuś podważyła opinię ornitologa lub botanika. ja i brat mamy RS - ochrona cennych siedlisk poza obszarem Natura 2000 i podczas ekspertyzy botanika wszystkich TUZ-ów mi nie przeszły 2 duże działki ( 24 ha, ale drugie tyle przeszło), a bratu okroił 1/3 innej działki. resztę co przeszło to mamy w RSach. i tak jak pisano wcześniej kosić co roku wg planu i terminu inną powierzchnię.

U mnie była dziewczyna na kontroli i mówiłe że była na kontroli u gościa co miał jakieś ptaszki pod wiatrakami i tak zrobiła że ornitolog stracił uprawnienia a rolnik dostał sankcje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

W rolnictwie ekologicznym i w pakiecie z upraw zbóż bobiku, siejemy wg prawidłowego płodozmian czy możemy siać np bobik rok po roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, alegra napisał:

piotrp88 gdzie mieszkaja takie kur..wy jak ty ? zapraszam na podwórko,  chyba dawno w dziób strzała nie otrzymałeś ,mogę ci zapewnic dodatkowe atrakcje:))))))

Tacy jak oni pod ruską granicą. To kacapy. 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Co tu gadać o zaliczkach. Jeden dostał drugi nie. Mi np wypłacili równe 70  procent. Bratu w tym jak i poprzednim wypłacili jakaś kwotę która do niczego nie pasuje. 

Lepiej napiszccie czy korzystacie z jakiś pakietów rs lub rolnictwa ekologicznego i jak na tym wychodzicie. Mysle nad ekologia na najgorszych działkach a na lepszych coś z rs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Witam,w 08.2017 rodzice przekazali mi gospodarstwo, , nie składałem wniosku na premie MR 100tyś itp. 

Pytanie odnosi się do Płatność dla młodych rolników która przyznawana jest na 5 lat, czy mogę zaznaczać tą płatność we wniosku o dopłaty czy nie bo za 2018 nie zrobiłem tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj