Polecane posty

adamn999    271

Freeman napisał:

1 godzinę temu, adamn999 napisał:

Ja w ubiegłym roku miałem kontrolę obszarową to zaliczkę (30%)dostałem w grudniu 2017 a resztę dopłaty pod koniec lipca 2018. Ale uwaga najlepsza była decyzja z protokołem pokontrolnym w którym stwierdzono przekroczenie powierzchni o 3,05% i nałożono 150 zł kary i kazano w wniosku 2018 poprawę powierzchni na taką jaką wykazała kontrola. I tu pytanie jak dokonać zmiany skoro decyzja przyszła w drugiej połowie lipca a zmiany w e-wniosku można było robić do końca czerwca. Brawo Arimr Poznań

Raczej brawo Ty, tyle lat dopłat i dalej podstawowe rzeczy nie ogarnięte. Do ostatniego dnia składania wniosków możesz składać zmiany dodające powierzchnię. Wycofać część wniosku możesz do dnia wydania decyzji. Możesz oczywiście marudzić na forum i czekać na to aż przysolą Ci karę za ten rok.

 

26 minut temu, KlimekPL napisał:

Wczoraj byłem w agencji i chciałem dostać decyzje o wysokości naliczonej dopłaty to mi powiedziano, że mój wniosek nie został jeszcze naliczony i dopiero od grudnia zaczną to robić... Nie rozumiem, jeśli nie został naliczony to na jakiej podstawie przelali mi zaliczkę?

Na potrzeby zaliczek wnioski są często zatwierdzane tymczasowo. Jeśli są jakieś niejasności wykluczana jest np. jakaś działka albo zwierzę i na podstawie tego co jest zatwierdzone leci zaliczka. Nie oznacza to że, wniosek jest zrobiony na gotowo, dopiero jak będzie zrobiony na czysto to będzie ostatecznie naliczony.

Robi się tak dlatego, że jeśli są jakieś niejasności lepiej nie wypłacić całości zaliczki, niż później kogoś windykować (gdyby się np. okazało że ostatecznie ma dostać mniej niż 70% tego co wnioskował, czyli mniej niż maksymalna wysokość zaliczki). Stąd mniejsze zaliczki, nie potrzeba tu jakichś specjalnych teorii spiskowych.

Kolego nam wszystko ogarnięte. 1. była to pierwsza kontrola obszatowa w moim gospodarstwie od 2004 r. 2. W 2017r zrobiliśmy podział gospodarstwa Ojciec-syn 3. Decyzja przyszła po terminie w którym można było nanieść jakiekolwiek poprawki czyli 17 lub 18 lipca 4. Dla mnie niezrozumiałe miałem jedną jedyną działkę zgłoszoną o powierzchni 10.56 zero słupów nieużytków z jednej strony droga asfaltową z dwóch stron nieużytki nie moje gdzie doorałem po kilka metrów na swoją korzyść całość obsiana pszenicą około 11 ha w wniosku wpisane 10.5 a kontrola stwierdziła że obszar wynosi 10,15.. I że zawżona powierzchnia o 3,05 Więc nie pisz mi że mam sprawy nie poukładane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

I Wy narzekacie... a ja dalej walczę z decyzją o dopłaty za 2017 :)

Tak jak pisałem wcześniej ucięli mi na 3 działkach łącznie 16 arów. Odwołałem się i zażądałem korekty i kontroli na miejscu.

Njapierw uchylenie poprzedniej decyzji, a dzisiaj decyzja z której wynika, że łaskawie dołożyli mi 2 ary na jednej działce i tyle. Dodam , że kontroli na miejscu nie było a jedynie ich "kontrola administracyjna"

Chyba znów się odwołam. Może ktoś odwoływał sie od tych ich śmiesznych pomiarów administracyjnych?

Można zmusić ich do przeprowadzenia kontroli na miejscu czy dopiero WSA może to zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Gość serwował kawę na ławę- trafiał w samo sedno i mówił prosto w oczy, przez co stał się niewygodny dla wielu i został wyeliminowany.Osobiście nie daję wiary temu że popełnił samobójstwo.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
15 godzin temu, soltys147 napisał:

I Wy narzekacie... a ja dalej walczę z decyzją o dopłaty za 2017 :)

Tak jak pisałem wcześniej ucięli mi na 3 działkach łącznie 16 arów. Odwołałem się i zażądałem korekty i kontroli na miejscu.

Njapierw uchylenie poprzedniej decyzji, a dzisiaj decyzja z której wynika, że łaskawie dołożyli mi 2 ary na jednej działce i tyle. Dodam , że kontroli na miejscu nie było a jedynie ich "kontrola administracyjna"

Chyba znów się odwołam. Może ktoś odwoływał sie od tych ich śmiesznych pomiarów administracyjnych?

Można zmusić ich do przeprowadzenia kontroli na miejscu czy dopiero WSA może to zrobić? 

pewnie że można wystarczy wynająć ze starostwa geodetę , wymierzy dokładnie , a że to państwowy urzędnik , to agencja , się odpier**li , bo tych pomiarów nie podważy , tak jak są robione komasacje , tych pomiarów nie podważają . Z biegiem lat jak coś zarośnie miedze to w tedy coś zgrzytają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
15 godzin temu, soltys147 napisał:

I Wy narzekacie... a ja dalej walczę z decyzją o dopłaty za 2017 :)

Tak jak pisałem wcześniej ucięli mi na 3 działkach łącznie 16 arów. Odwołałem się i zażądałem korekty i kontroli na miejscu.

Njapierw uchylenie poprzedniej decyzji, a dzisiaj decyzja z której wynika, że łaskawie dołożyli mi 2 ary na jednej działce i tyle. Dodam , że kontroli na miejscu nie było a jedynie ich "kontrola administracyjna"

Chyba znów się odwołam. Może ktoś odwoływał sie od tych ich śmiesznych pomiarów administracyjnych?

Można zmusić ich do przeprowadzenia kontroli na miejscu czy dopiero WSA może to zrobić? 

Ooo kolejny soltys z kłopotami. 

U Ciebie to tylko geodeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zmobilizowalem się i zadzwoniłem do BP. 

"MY wniosek wysłaliśmy do Warszawy i ma Pan zaliczkę naliczoną. Proszę czekać. Do końca roku powinno być a mamy czas do 30 czerwca" 

W dalszej części rozmowy dowiedziałem się, że 30 listopad to termin umowny i, że 2-3 osoby w powiecie nie dostaną w ogóle zaliczek. 

  • Confused 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Tylko geodeta zostaje , wiem z praktyki miałem 3 kontrole , jedna to obszarowa , drugą miałem do programu , 3 znowu wylosowany wszystkie się różniły do 3 % błędu i kazali zmniejszać o 3 ary na jednym kawałku .

Po pomiarach geodezyjnych , poszło do agencji i sie odczepili i kontroli brak teraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
19 godzin temu, soltys147 napisał:

I Wy narzekacie... a ja dalej walczę z decyzją o dopłaty za 2017 :)

Tak jak pisałem wcześniej ucięli mi na 3 działkach łącznie 16 arów. Odwołałem się i zażądałem korekty i kontroli na miejscu.

Njapierw uchylenie poprzedniej decyzji, a dzisiaj decyzja z której wynika, że łaskawie dołożyli mi 2 ary na jednej działce i tyle. Dodam , że kontroli na miejscu nie było a jedynie ich "kontrola administracyjna"

Chyba znów się odwołam. Może ktoś odwoływał sie od tych ich śmiesznych pomiarów administracyjnych?

Można zmusić ich do przeprowadzenia kontroli na miejscu czy dopiero WSA może to zrobić? 

To mówisz że o ile tam walczysz, 60zł? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

mi dziś mówił znajomy że jak ktoś nie dostanie zaliczki w ostatni dzień to miał jakąś kontrole i nie dostanie? Prawda to, czy wszyscy dostaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izeeek    4
22 minuty temu, sylwekbarca2 napisał:

mi dziś mówił znajomy że jak ktoś nie dostanie zaliczki w ostatni dzień to miał jakąś kontrole i nie dostanie? Prawda to, czy wszyscy dostaną?

Z nimi to nigdy nie wiadomo można miec kontrole i dostac zaliczke albo byc po prostu pechowcem i bez kontroli nie dostac do 30 zaliczki....

W końcu dziwnym trafem na początku chwalili się, że robia 70 000 przelewów dziennie a potem przez tydzień nie byli w stanie tylu zrobić... 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie była kontrola i to dość gruba, każdy - nawet pracownica agencji w wawie mowila że zaliczki nie dostane a jednak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mi babka dzisiaj mówiła że ten termin 30 listopada nie jest terminem wiążącym ani oficjalnym tylko umownym. Mają czas do końca czerwca. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

czyrzby wyplacali resztkami po troche ale karzdemu a gdzie onw i rs niemuwiac o suszowych umnie ok 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

suszowego brak - straty 60 procent, zaliczki brak, ONW - brak

coś mi się wydaje, że dają w kolejności od najmniejszych gospodarstw do największych, z moim wnioskiem wszystko dobrze, mam naliczone ; pozostało tylko 60 tys osób do wypłaty, a tu dalej 0%, czy ma tu ktos powyzej 200ha  i dostał zaliczke ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

suszowy wniosek lezy 2 miesiace w agecji a dokumenty kraza od gminy do wojewody slyszalem ze wracaja nawet jak jest niwyrazny podpis rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nadal ani widu ani słuchu, szkoda bo liczyłem że w listopadzie powinny dojść a tu taka lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj