Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marko-kolo    709

 znaczy co uprawiasz coś na tych działkach ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

tak, co roku coś tam rośnie

od początku składam wniosek elektroniczny i co roku na niektóre działki PEG=0

o tym, że na niektóre mam PEG>powierzchnia fizyczna działki to już nie wspomnę :D

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ale to chyba jakieś malutkie powierzchnie są ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

no tak 3ha, 1,2 - różnie, a różnice od kilku do kilkunastu arów PEG większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

coś mylisz bo nie możliwe żeby na działki na które składasz i użytkujesz  nie był wyznaczony  wcześniej peg ...obecnie maja tak działki na które nie były składane o dopłaty i mają szary kolor skośne linie ...ale można je przepchać tylko trzeba opisać w rozbieżnościach 

 

pewnie piszesz że nie ma na tych działkach rozbieżności i powierzchnia peg zgadza się z tym co deklarujesz  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

To że PEG większy to nic nadzwyczajnego , może  zajumałeś  miedzę sąsiadowi :) . Ale żeby były takie które uprawiasz od kilku lat z zerowym PEG ... nie do wiary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, jahooo napisał:

Przeciez dane o powierzchni działki sa w Geoportalu, to nie jest taki wyczyn przepisać, pomniejszając np o 1 ar na miedze czy jakieś krzaki.

Gdzie masz te dane o powierzchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Zielona ikonka z napisem i po lewej stronie, zaznaczasz działkę i pokazuje dane katastralne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 teraz już chyba nie wyświetla takich danych ..ale było to dostępne 

ale można sobie pomierzyć 

 edit ; jednak jest  ..miałem źle w menu zaznaczone 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, łorawiok napisał:

To że PEG większy to nic nadzwyczajnego , może  zajumałeś  miedzę sąsiadowi :) . Ale żeby były takie które uprawiasz od kilku lat z zerowym PEG ... nie do wiary .

Ja na 16 ornych wg PEG mam 18 :D takze tego... kontrolę mam co roku ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Ja na komórce patrzę to nie mam a jeszcze z miesiąc temu miałem. Może coś z aktualizacją lub ciasteczkami mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
24 minuty temu, sumek666 napisał:

Ja na 16 ornych wg PEG mam 18 :D takze tego... kontrolę mam co roku ;)

Następny  sprawiedliwy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

He? O co Ci chodzi? Nie ja PEG ustalamy. Teraz jak wprowadzili MKO to się wszystko zgadza z rejestrami gruntów i podatkiem rolnym.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Od tygodnia trwa u mnie kontrola. Tydzień temu miałem wizytę 2 panów z agencji odnośnie ŚOR i planu nawożenia azotowego pomimo iż nie mam żadnej hodowli a teraz spotkałem na polu pana z tabletem co biega i mierzy mi działki (może do końca tygodnia się wyrobi jak to on stwierdził).

I tu moje pytanie kiedy mogę liczyć na jakieś pieniążki z dopłat? Ciekawi mnie czy do czerwca się wyrobią bo przy 83 działkach to może to trochę potrwać.  A tak poważnie to jaki orientacyjny termin może być realny? Pozdrawiam z lubelskiego.

A i jeszcze jedno z tego co mi pan dzisiaj powiedział nie jestem sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest ciekawostka bo użytkuje na chwilę obecną nie całe 30ha a i tak plan chcą. Z tego co mi powiedzieli to wynika że plan obowiązuje także przy stosowaniu nawozów sztucznych bo o to też pytali czy stosuję nawożenie azotowe w formie nawozów sztucznych w formie stałej jak i płynnej. I teraz kij wie co z tym dalej robić. Podejrzewam że po nowym roku trzeba będzie się wsiąść za to i chciał nie chciał plan będę musiał zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Coś nie halo bo przepisy z linku precyzują kto jest zobowiązany do sporządzania planu.

A nawozy sztuczne to każdy stosuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest problem. Skoro nie mam żadnej hodowli i nie przekraczam 50ha upraw intensywnych to ten cały plan powinien mnie nie interesować.

Podejrzewam że będą chcieli pod niego podciągnąć również nawożenie sztuczne. A i jeszcze jedno. Panowie stwierdzili że jeśli użyje nawozów sztucznych wiosną to w razie kontroli w maju lub czerwcu to w próbkach roślin i gleby nie powinno już być śladu po moim nawożeniu. A jak będę miał dwa lub trzy razy to co wtedy zapytałem. Odpowiedź była jednoznaczna: zrób pan sobie plan dla świętego spokoju bo niewiadomo na kogo trafisz w razie kontroli.

Panowie w porządku byli trochę pogadaliśmy i teraz komu wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Wyraźnie pisze - powyżej 50ha uprawy intensywnej, czyli ponad 120kg N na/ha pszenicy na przykład. Tu nie ma żadnych "lub", nie masz 50ha - won

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj