Polecane posty

takiten    2

czy to normalne że działki mają mko po kilka arów większe niż wynika z wypisu gruntów? Składać tak jak agencja wymierzyła czy tak jak mam w wypisie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszek    2
Napisano (edytowany)

Panowie wypłacają coś dopłaty ?  bo u mnie zero dalej :(

list dostałem dosyć dawno że może się przedłużyć  do czerwca    

 

 z góry dzięków ka za odpowiedzi 

Edytowano przez buszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9
13 godzin temu, Freeman napisał:

Jak rozumiem 190 jest już podzielona na 190/1 i 190/2? W takim wypadku trzeba poszukać te działki po numerze teryt i dodać do wniosku. Numery powinny się wyświetlać na czerwono bo nie ma ich w bazie. Następnie trzeba usunąć z listy działek działkę 190. Potem narysować na mapie uprawę na tej 190 i dodać rozbieżność. W uzasadnieniu wpisać np. że działka190 została podzielona na 190/1 i 190/2 oraz dołączyć załącznik, czyli skan dokumentu potwierdzającego zmianę np. wypis z rejestru, mapę podziału itp. Załącznik powinien być w jednym pliku.

Potem trzeba wejść w działki rolne i na tej utworzonej działce rolnej wpisać ręcznie działki na jakich jest położona i powierzchnie.

Generalnie polecam czytać instrukcję, wszystko jest jasno opisane: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2018/Kampania_2018/eWniosekPlus/13_Zanegowanie_danych_referencyjnych_GIS_.pdf

Zrobię tak jak napisałeś i fakt bardzo słuszna uwaga aby czytać instrukcję dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
12 godzin temu, Tomaszek129 napisał:

Napisałem w tej sprawie do kilku doradców ze strony arimr i dostałem od jednej Pani odpowiedź że to sprawa agencji nie zamknęła poprzedniego wniosku rolnośrodowiskowego a teraz nowy jest rolnośrodowiskowoklimatyczny i stąd ten błąd. Poleciła wysłać z błędem. W Agencji nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie dopiero jak zasugerowałem powiedzieli że może być więc wysłałem i sprawę w moim przypadku uważam za zakończoną.

no i tutaj by się zgadzało bo jestem rok później w pakiecie niż sąsiedzi (stary kończył mi się później). Thx.

13 godzin temu, Agrest napisał:

Nie wiem ale jest nostrzyk  jedno i dwuletni 
Twój jest dwuletni i wpisałbym jako odmianę dwuletnią 

Ale zobacz że jest do wyboru:
nostrzyk biały odmiana dwuletnia
- nostrzyk biały uprawa dwuletnia

i bądź tu mądry ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raladan    1

Mam do was takie pytanko.Płatność do powierzchni uprawy buraków cukrowych przysługuję mi do 1,3 ha. Buraku zasiane mam 1,8 ha. Zaznaczyłem na mapce działkę z burakiem a mimo  to wyskakuję mi błąd "  Nie zgłoszono upraw do zaznaczonej płatności do powierzchni upraw buraków cukrowych". Ktos wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
22 godziny temu, michal12301 napisał:

Kiedy mogę zlikwidować lecerne żeby dostać normalnie za nią dopłatę. Po prostu do jakiego terminu trzeba utrzymywać to co we wniosku?

ponawiam pytanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Byłem w gminie popytać bo trzy osoby wypełniają za darmo wnioski jak  z tym  bydłem to kazał zaznaczyć wszystko i te kilka arów co jest więcej też zostawić bo to oni tak wymierzyli i to nie podlega zmianie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
Napisano (edytowany)

Od dziś do 11.00 w niedzielę aplikacja nie działa. I weź sobie wolne z pracy ;) .
 

Cytat

4 maja 2018r.

Uprzejmie informujemy, iż od godziny 06:00 do godziny 11:00 w niedzielę (06-05) aplikacje e-WniosekPlus (Wniosek przez Internet), PA (Platforma Aplikacyjna), CK IRZ będą niedostępne. 

Przerwa spowodowana jest koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych systemu.

Za utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

 

Edytowano przez kur
poprawki

Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A dlaczego kawalki pol ktore dodalem gdzie kiedys byly kiszonki lub bylo nie uprawiane bo byly budynki jakies stare a wszystko przestalo istniec maja MKO=0? w hektarach sie zgadza  ale jako powiechrznia kwalifikowana do platnosci  JPO nie jest zaliczane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
Napisano (edytowany)

Jak rozumiem obrysowałeś i dodałeś rozbieżność? Jeśli tak to jest sytuacja normalna, bo skoro nie były użytkowane nie ma na nich wyznaczonego MKO. Powierzchnia wyrysowana i zadeklarowana jest prezentowana w części hektar kwalifikowany. MKO na tych działkach zostanie wyznaczony dopiero po rozpatrzeniu rozbieżności.

 

9 godzin temu, raladan napisał:

Mam do was takie pytanko.Płatność do powierzchni uprawy buraków cukrowych przysługuję mi do 1,3 ha. Buraku zasiane mam 1,8 ha. Zaznaczyłem na mapce działkę z burakiem a mimo  to wyskakuję mi błąd "  Nie zgłoszono upraw do zaznaczonej płatności do powierzchni upraw buraków cukrowych". Ktos wie co z tym zrobić?

Głupie pytanie. Jak deklarowałeś buraki odhaczyłeś na mapie że chcesz do nich płatność?

Dnia 3.05.2018 o 12:50, michal12301 napisał:

Kiedy mogę zlikwidować lecerne żeby dostać normalnie za nią dopłatę. Po prostu do jakiego terminu trzeba utrzymywać to co we wniosku?

100% pewności nie mam, ale kontrola upraw do dywersyfikacji odbywa się pomiędzy 15 maja i 15 lipca i w tym czasie kontrolerzy sprawdzają czy rośliny są rzeczywiście uprawiane. Strzelałbym więc, że bezpieczny termin to 15 lipiec.

Coś tam znalazłem: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2018/Kampania_2018/zalaczniki/Broszura_platnosci_bezposrednie__2018.pdf strona 24:

"We wniosku o przyznanie płatności deklaruje się uprawę, która jest na gruncie w okresie od 15 maja do 15 lipca roku złożenia wniosku."
Edytowano przez Freeman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A jeśli przy wysyłaniu wyskoczyło ze są jakieś krzyżowe powiązania? Działki zaznaczone dobrze a na kilku jakiś błąd niby zmieniłem w jednej bo  było 4 ary więcej niż w rejestrze gruntów i po uprawach było widać ze coś do sąsiada przeszło kawałek i przesunalen granice na taką powierzchnię aby zgadzało się z wypiem  z rejestru gruntów. Ale na dwóch działkach błędu nie widzę powierzchnia się zgadza wiec jeśli wyślę z takim powiązaniem krzyżowym to mogą być jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Krzyżówka może też wyskoczyć jeśli ktoś inny deklarował te działki w 2017, niekoniecznie musi to dotyczyć tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

W zeszłym roku ojciec na te działki miał ale np na inne gdzie też miał a teraz ja mam to nie wyskoczył błąd tylko tutaj i na tej jednej tylko ewidentnie widać błąd po roślinach jak rósł rzepak a pszenica sąsiada i kilka arów więcej u mnie i przesunalen granice tak jak widać po obrysie  upraw i ary zaczęły się zgadzać ale na innych działkach błędu nie ma po uprawach i powierzchni jakie są w rejestrze. Można tak wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

D JPO 2,99
D1 GRUPA_RODZAJ_UPRAWA żyto ozime
0,89 
D2 GRUPA_RODZAJ_UPRAWA Mieszanka_1
1,47 
D3 GRUPA_RODZAJ_UPRAWA pszenżyto ozime
0,64

Nie ma jak poprawność liczenia przez aplikację ... Całkowite MKO to 2,9952.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Z tego co mi mówił pracownik BP to MKO ich  nie interesuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avanttura    6

Koledzy jak dokonać korekty we wysłanym   wniosku  dotyczących  bydła ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53
7 minut temu, avanttura napisał:

Koledzy jak dokonać korekty we wysłanym   wniosku  dotyczących  bydła ? 

Wysłać jeszcze raz cały wniosek (nic nie usuwać) z zmienionymi danymi. Coś takiego jest w instrukcji z tego co pamiętam. 

 

@Agrest

Podlicz D1+D2+D3=3,00 a aplikacja podlicza 2,99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
20 minut temu, avanttura napisał:

Koledzy jak dokonać korekty we wysłanym   wniosku  dotyczących  bydła ? 

Dopytaj się w konkretnym biurze jak do tego podchodzą. Są dwie opcje. Pierwsza wycofanie pierwszego wniosku i wysłanie drugiego. Druga złożenie zmiany do wniosku, w której nie deklarujesz płatności do zwierząt, a następnie złożenie kolejnej zmiany już ze zmienionymi płatnościami do zwierząt.

Na pewno nie możesz zrobić tak, że tylko wyślesz drugi wniosek z korektą do zwierząt. Przed wysłaniem tego z poprawionym bydłem musisz mieć sytuację, że nie było płatności do zwierząt w ostatnim wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

O ten 1 ar Ci chodzi? 

Wystarczy że będziesz miał obrysowane np

D1 0,887

D2 1,469

D3 0,636

Jak zaokrąglisz do setnych i dodasz to otrzymasz 3 ,00

Ale w tysięcznych otrzymasz wynik 2.992 i aplikacja podliczy jako 2,99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Dlatego podałem MKO 2,9952, że aplikacja po zaokrągleniach powinna doliczyć do 3,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

A jesteś pewien, że masz obrysowane mko? To jest kwestia raptem 3m2 i już Ci zaokrągla w dół. Działki podrzędne aplikacja prezentuje po zaokrągleniu, natomiast jeśli chodzi w główną aplikacja najpierw dodaje powierzchnie podrzędnych (dokładność do 4 miejsc po przecinku) a dopiero potem zaokrągla. Stąd te różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1
Napisano (edytowany)

Mam zmianę numeracji działki z 85/2 na 85/6  bo  zabrali część pod chodnik, jak zmienić ?wie ktoś ? z góry dziękuję

 

Edytowano przez zosiak
Znalazłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3

Temat już był opisywany kilka postów wcześniej. Jest tez w instrukcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Twoja wypowiedź bardzo dużo wnosi do dyskusji ;)

A co byś doradził w mojej sytuacji? Pytanie o rodzaj nostrzyka który właśnie posiałem (koniczyny w sumie też bo jest tego w cholerę do wyboru).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj