Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Czyli wychodzi na to że e-wniosek jest dobrze przygotowany , a problem leży po stronie źle wypełniających rolników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3
30 minut temu, zetorki12 napisał:

Czyli wychodzi na to że e-wniosek jest dobrze przygotowany , a problem leży po stronie źle wypełniających rolników ?

I doradców ;) zmieniam zawod ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Jaki rodzaj załącznika wybrać żeby dodać umowę kontraktacji buraków cukrowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Jak wszystko zaczęło działać i brak kłopotów z otwarciem wniosku to  E wniosek jest bardzo dużym ułatwieniem i usprawnieniem. Jak wszystko poprawią to będzie super. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Chodzi mi o to że jak klikam w załącznikach dodaj załącznik i wyskakuje "wybierz rodzaj załącznika i dodaj plik" to który numer mam wybrać?

Są numery np Z0038, Z0048 itp.

Edytowano przez seat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Nie wiem po czyjej stronie leży problem z wypełnieniami , ja się na tym za bardzo nie znam. Ale może  być tak że jak za dużo się namiesza we wniosku to system zaczyna  głupieć i wychodzi co wychodzi .Zdziwiło mnie jeszcze dzielenie działek , nie znaczymy od jednej miedzy do drugiej  tylko zaczynamy w połowie sąsiedniej działki z prawej a kończymy w połowie sąsiedniej działki z lewej strony . Jak bym miał sam to wypełniać  to raczej nie dał bym rady .Było też tak że jedna działka co była deklarowana w roku wcześniejszym teraz jej nie było i trzeba było dodać . Jeszcze nigdy nie udało mi się tak szybko złożyć wniosku , zawsze trzeba było swoje wyczekać w ODR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Działki należące do skarbu państwa na które nie posiadam żadnej umowy dzierżawy ale je użytkuje rolniczo  i wypasam je  bydlem  mogę zgłosić do płatności?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
1 godzinę temu, seat napisał:

Chodzi mi o to że jak klikam w załącznikach dodaj załącznik i wyskakuje "wybierz rodzaj załącznika i dodaj plik" to który numer mam wybrać?

Są numery np Z0038, Z0048 itp.

jak napisał poniżej lukejro

1 godzinę temu, marysrybak napisał:

Działki należące do skarbu państwa na które nie posiadam żadnej umowy dzierżawy ale je użytkuje rolniczo  i wypasam je  bydlem  mogę zgłosić do płatności?  

musisz mieć tytuł prawny (umowę dzierżawy)

Edytowano przez Freeman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Mi wystarczyło obejrzeć film  instruktażowy z wypełniania wniosku - jak dla mnie to wszystko tam na tacy podali.

Tylko  na całym wniosku brakuje mi 55 arów.  Nijak nie wiadomo skąd wziął się ich brak. W bp powiedzieli że i tak będą sumować jeszcze raz działki, a w razie co to będą wzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Umowy dzierżawy  nie mam i nie mam możliwości jej zdobyć. To są takie polanki nad rzeką które wypasam i nie mają właściciela wiec zakładam ze to własność skarbu państwa.   Jeśli zgłosze je do dopłat a nie mam umowy na nie to porostu je odrzuca czy będę miał jakieś problemy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master_clas    4
2 minuty temu, Agrest napisał:

Mi wystarczyło obejrzeć film  instruktażowy z wypełniania wniosku - jak dla mnie to wszystko tam na tacy podali.

Tylko  na całym wniosku brakuje mi 55 arów.  Nijak nie wiadomo skąd wziął się ich brak. W bp powiedzieli że i tak będą sumować jeszcze raz działki, a w razie co to będą wzywać.

tak tak czuj się ...

to jest twoja deklaracja powiedzmy na 10ha i co w arimr będą wzywać bo może chcesz 10,55ha ?

Deklaracja to deklaracja. nikt w arimr nie będzie tego robił. chcesz zwiększać to składasz zmianę w terminie nie sankcyjnym lub później z każdym % mniej.

Tyle. nikt tego nie ogarnie przy takiej ilości i nie będzie przegladał wniosków z 2017 i porównywał. To TY MASZ ZADEKLAROWANE te np. 10ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
1 godzinę temu, Freeman napisał:

 

W uprawach wybierz jęczmień a potem wejdź w definiowanie efa, jest tam coś takiego jak wsiewki traw w plon główny, wybierz to i obrysuj działkę. Powinno wpaść w efa.

Na mapie z menu po lewej  z modyfikuj wybierz np. "narysuj i dodaj", obrysuj miejsce gdzie były kiszonki i już, w drugą stronę żeby coś wyłączyć "narysuj i odejmij". 

 

I jeśli coś odejme to musze ta działkę jakoś opisać czy zostaje poprostu nie opisana i nie ma do tego kawałka dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Suma działek rolnych jak i ewidencyjnych jest zgodna i wyższa o te 55 arów, tylko program w podliczeniu zaniżył sobie powierzchnię. Tak samo na jednej działce z 9 podrzędnymi w opisie nie widzi nr 9 ale w ogólnej powierzchni do JPO ją widzi. Są to w dalszym ciągu błedy aplikacji o których raczej oni wiedzą.

Zresztą pracownik powiedział że i tak wszystko prawdopodobnie będą przenosić na stary system i zliczać ponownie. Przy niejasnościach będą wzywać. Nie jest powiedziane, że w maju bo może to być i listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
23 minuty temu, marysrybak napisał:

Umowy dzierżawy  nie mam i nie mam możliwości jej zdobyć. To są takie polanki nad rzeką które wypasam i nie mają właściciela wiec zakładam ze to własność skarbu państwa.   Jeśli zgłosze je do dopłat a nie mam umowy na nie to porostu je odrzuca czy będę miał jakieś problemy? 

Jak lubisz ryzyko to składaj. Przy wysyłaniu wniosku akceptujesz kilka różnych paragrafów m.in. taki o odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń.

 

20 minut temu, jarekvip99 napisał:

I jeśli coś odejme to musze ta działkę jakoś opisać czy zostaje poprostu nie opisana i nie ma do tego kawałka dopłat?

Kawałek zostanie po prostu odjęty o działki i nic już nie trzeba z tym robić. Uruchom sobie wersję demo, jest tam wniosek roboczy który można otworzyć i popróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
43 minuty temu, seat napisał:

Chodzi mi o to że jak klikam w załącznikach dodaj załącznik i wyskakuje "wybierz rodzaj załącznika i dodaj plik" to który numer mam wybrać?

Są numery np Z0038, Z0048 itp.

Umowę dodajesz nie w załącznikach a u góry wniosku gdzie masz do wybory rodzaje dopłat. Przy płatności do buraków cukrowych masz ikonkę "dodaj umowę"

14 minut temu, Agrest napisał:

Suma działek rolnych jak i ewidencyjnych jest zgodna i wyższa o te 55 arów, tylko program w podliczeniu zaniżył sobie powierzchnię. Tak samo na jednej działce z 9 podrzędnymi w opisie nie widzi nr 9 ale w ogólnej powierzchni do JPO ją widzi. Są to w dalszym ciągu błedy aplikacji o których raczej oni wiedzą.

Zresztą pracownik powiedział że i tak wszystko prawdopodobnie będą przenosić na stary system i zliczać ponownie. Przy niejasnościach będą wzywać. Nie jest powiedziane, że w maju bo może to być i listopad.

U mnie też nie widział jednej z działek podrzędnych we wniosku chociaż była wyrysowana na mapie. Skasowałem wszystkie podrzędne i wyrysowałem je na nowo i wszystko było OK.

Ogólnie e-wniosek oceniam na 4+(oczywiście na podstawie mojego wniosku). Na pewno przyjemniej się go wypełniało niż papierowy. Jak usuną wszystkie błędy to będzie wogule super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

No właśnie i ja mam wyrysowane na mapie a w działkach rolnych jej nie widzi choć powierzchnię sumuje. Pytałem pracownika to polecił sprawdzić podmianę na jakiegoś strączka - i wówczas wyskoczył A 9 i A9a. Czyli, że aplikacja nie zapisała u mnie bo wszystko jest tylko JPO, uznał że na pewno z tym problemu nie będzie, tym bardziej że jest na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No u mnie było tak samo. Nie widział chabru bławatka, jak zmieniłem na łubin to wskakiwał do wniosku, jak zmieniłem z łubinu na pszenicę to znowu działka znikała z wniosku. Całkiem ją skasowałem, tak samo działkę z burakami cukrowymi, wyrysowałem chaber potem buraki i wszystko było ok. Na tej działce mam jeszcze łubin i tuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
59 minut temu, Freeman napisał:

Jak lubisz ryzyko to składaj. Przy wysyłaniu wniosku akceptujesz kilka różnych paragrafów m.in. taki o odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń.

 

Kawałek zostanie po prostu odjęty o działki i nic już nie trzeba z tym robić. Uruchom sobie wersję demo, jest tam wniosek roboczy który można otworzyć i popróbuj.

Czyli nie zaznaczać nic na tym kawałku ani ze ugor ani nic? A jak była droga polna i jest zlikwidowana i na mapie jest wyłączone z produkcji to tez uda się to dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka ciekawostka

Sąsiad oświadczenie składał.pola bez zmian.a dziś dostał pismo że coś tam coś tam niemożliwe do wprowadzenia i w związku z tym należy złożyć korektę wniosku w aplikacji ewniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, marysrybak napisał:

Umowy dzierżawy  nie mam i nie mam możliwości jej zdobyć. To są takie polanki nad rzeką które wypasam i nie mają właściciela wiec zakładam ze to własność skarbu państwa.   Jeśli zgłosze je do dopłat a nie mam umowy na nie to porostu je odrzuca czy będę miał jakieś problemy? 

Nikogo tam nie interesuje czyja to działka i czy jest umowa dzierżawy, problem to się zaczyna jak ktoś drugi złoży na tą samą działkę, wtedy trzeba się wytłumaczyć dlaczego się składało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
3 godziny temu, zbycho77 napisał:

Czytając wasze wpisy o waszych problemach z wnioskami postanowiłem się dziś z tym zmierzyć . Na samym początku problemy z założeniem konta , jadę do biura powiatowego arimr  . Pracownik coś tam klika podaje mi  hasło do logowania . Wracam do domu  i dalej to samo , piszę do pomocy też  wszystko stoi nic się nie ładuje , powrót do BP . Już inny pracownik  drukuje mi login i hasło  i proponuje sprawdzenie  w pokoju obok  specjalnie przygotowanym  z kilkoma stanowiskami komputerowymi do pomocy w wypełnianiu wniosków .  Logowanie bez żadnych problemów  ,pracownik mówi że  można spróbować wypełnić wniosek ja mówię że nie bardzo wiem co i jak , miałem korzystać z ODRu . Pracownik mówi że we wszystkim pomoże  , to wypełniam ku mojemu zdziwieniu 35 działek zrobione  może w niecałe 15 min Samo wypełnienie jest bardzo proste  , system wyłapuje wszystkie błędy  ..Potwierdzenie złożenia wydrukowane , i z bananem na twarzy  wracam do domu . Polecam każdemu udać się do BP i nie męczyć się samemu,  pozwala to  zaoszczędzić  sporo nerwów i kasy  bo wiadomo ODRy za darmo nie wypełniają  i w kolejkach trzeba się  wyczekać Chyba ludzie  o tym nie wiedzą bo w BP  prawie nie ma nikogo  była tylko jedna osoba  , a pracowników którzy pomagają  czterech .

no to jesteś szczęściarzem, nie doświadczyłeś złych uroków aplikacji, więc nie wmawiaj że jest tak pięknie i ładnie , aż mi się przypomniało wczorajsze wydanie agrobiznesu, mi od 15 marca przez kilka tygodni wogóle się nie otwierała aplikacja, potem trwały jakieś naprawy co pisało w aktualnościach na stronie arimr, ok otworzyła się, ale wszystko nie tak chodziło, jedynie co naprawili to że nie wyrzuca mi po zapisaniu płatności zadeklarowanych, dalej źle zlicza obrysowane pola, a nowo dodane działki widnieją jako 0,00, i nie dodaje ich do pow gospodarstwa,dostałem pismo od arimr że przez 1 tydzień mogę udać się do nich i dostanę kompa i pracownika to pomocy, pojechałem i jak tylko powiedziałem z czym mam problemy to mnie odesłali do domu mówiąc trzeba czekać, ale ile to nie powiedzieli,  kilka dni temu nie można było zapisać wersji roboczej, dziś czytam na forum że udaje się bez problemu zrobić i wysłać , więc chciałem zobaczyć, no ale niestety wyskoczyło że trwają jakieś prace nad aplikacją, i na stronie arimr też jest to w aktualności,     

denerwują mnie takie wpisy że to my jesteśmy winni ,  i to co zauważyłem to że jak coś naprawią to z czymś innym jest problem, czas ucieka a nie mam możliwości złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi chodzi również bez problemu, a założyłem  konta i zrobiłem już kilka wniosków kolegom i wcale nie małe areały ze sporą ilością działek.

Owszem gdy wyłączają to nie ma co tam nawet majstrować.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj