Polecane posty

Agrest    25596

A jak mi źle zliczył powierzchnię to muszę kompa zmieniać na jakieś najnowsze nadgryzione jabłko czy  zostać przy tym co mam?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja napisałem że większość problemów może być po stronie komputerów, nie że wszystkie.    :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Komputer mam bardzo stary, procesor już nie daje rady, otworzę kilka stron to wentylator zaraz załacza i mało z orbity nie wyleci, a jak  coś z youtube lub ventuski to już odpływa. A wniosek działa z tą samą prędkością co w BP agencji. Jak u mnie nie działał to i u nich.  Jak u nich muli to i u mnie. A muli bo jest spory wniosek z uwagi na liczbę posiadanych działek. I po kliknięciu w jakąś funkcję muszę sporo poczekać nim zatrybi. Myślałem że wina mojego kompa ale pracownik powiedział, że program potrzebuje sporo czasu na uruchomienie polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
7 godzin temu, pawelol111 napisał:

Problem to jest taki że sie nie da usunąć...

Kolego wchodzisz w EFA zaznaczasz działkę z uprawą wiążącą azot wybierasz usuń obiekt i musi zadziałać.

Miałem ten sam problem z łubinem który zaznaczyło mi z automatu jako EFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam parę arów przydomowego sądu mieszanego śliwy jabłonie i grusze to jak to zadeklarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
Dziękuję, tym którzy odpowiedzieli na moje zapytanie.
Znalazłem potwierdzenie w instrukcji  co do rozdzielania TUZ w programie rs.

W  przypadku  deklaracji  do  płatności  rolnośrodowiskowej,  rolno-środowiskowo-klimatycznej lub płatności ekologicznej, działek na których znajdują się jednocześnie obszary TUZ oraz TUZ C należy wybrać uprawę TUZ do wybranej płatności PRŚ, PRSK lub RE z zaznaczeniem checkboksu [Tuz cenny], bez względu na to czy TUZ C - obszar cenny z  najduje się na całej działce rolnej czy tylko na jej części.
W takiej sytuacji aplikacja utworzy działki rolne wg poniższego przykładowego schematu:
A - JPO – 0,14ha,
A1 - PRSK TUZ – 0,14ha (w sytuacji wyboru z listy rozwijanej „TUZ”)
A1a – TUZ_C – 0,14ha.

lub

A - JPO – 0,14ha,
A1 - PRSK TUZ C – 0,14ha (w sytuacji wyboru z listy rozwijanej „TUZ C”)
A1a – TUZ_C – 0,14ha

 

W latach poprzednich za coś takiego ARiMR nakładał sankcje na rolnika, w tym roku zostało to zmienione?
Jak tu pracować, jak w każdym dokumencie jest inaczej, czego się trzymać, kto będzie odpowiadał, za błędy aplikacji?
Dlaczego to użytkownik ma odpowiadać za złe działania aplikacji?

 

Co do sprzętu ktoś pisał by był najnowszy. Tu raczej nie chodzi o najnowsze komputery, lecz o najnowsze oprogramowanie.
Z windowsem XP nie ma możliwości zrobienia tego bez zalecanych przeglądarek, ponieważ system ich nie obsługuje.
Dla xp mogę polecić przeglądarkę Maxthon, która jako jedyna działa bez problemów tej aplikacji.
Pozdrawiam wypełniających.

 

3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Mam parę arów przydomowego sądu mieszanego śliwy jabłonie i grusze to jak to zadeklarować?

W zależności ile masz ha ornego.
do 10ha - uprawa JPO lub uprawa mieszana

pow. 10 - uprawa mieszana

pow. 15 - (wybrać to czego jest najwięcej)


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3
1 godzinę temu, kur napisał:
W latach poprzednich za coś takiego ARiMR nakładał sankcje na rolnika, w tym roku zostało to zmienione?

Jak tu pracować, jak w każdym dokumencie jest inaczej, czego się trzymać, kto będzie odpowiadał, za błędy aplikacji?
Dlaczego to użytkownik ma odpowiadać za złe działania aplikacji?

 

Mam taki sam przypadek. Dzwoniłem do CDR Radomia i powiedzieli mi, żeby stosować się do instrukcji skoro tak jest :)  Wg instrukcji w prs, prsk działki koszone w całości trzeba zaznaczyć w całości jako obszar nie koszony i w uwagach napisać, że jest w całości jest koszony... ktoś kto to wymyślił pisał instrukcje najeb... albo na mocnym kacu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balian    0

Witam, mam od końca marca komunikat:

"Nie udało się odczytać danych wniosku. O zaistniałym problemie proszę poinformować ARiMR poprzez portal POMOC.ARIMR.GOV.PL"

Trochę się zaczynam martwić, bo mało czasu zostało... Zgłoszenie bł.edu zrobiłem ale od 9 kwietnia nic się z tym nie dzieje a i wtedy odpowiedzieli żeby więcej danych błędu podać... i cisza.

Iść z tym do powiatowego biura, coś poradzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

U mnie nie idzie zapisać wniosku roboczego,więc o wysyłaniu nie ma co myśleć,a do tej pory śmigało nawet dobrze :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam problem z wypełnieniem wniosku. Brakuje u mnie zakładki MAPA. W instrukcji jest napisane:

"Zakładka MAPA jest widoczna po zaznaczeniu w sekcji Płatności checkboxu „Jednolita płatność obszarowa, płatność za zazielenienie oraz płatność dodatkowa

Mam to zaznaczone, a mimo to nie mam mapy i nie mogę dodać uprawy. Zwierzęta już dodałem i udało się zapisać wniosek w zakładce ROBOCZE. Coś robię źle czy ta aplikacja jest wadliwa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxv    2

U mnie aplikacja działała dobrze do niedzieli miałem wypełniony wniosek i zapisany w wersji roboczej .Po tych niedzielnych naprawach konserwacji systemu wyzerowali powierzchnie MKO i nie działa zakładka mapa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grezak    4
2 godziny temu, kur napisał:
Dziękuję, tym którzy odpowiedzieli na moje zapytanie.
Znalazłem potwierdzenie w instrukcji  co do rozdzielania TUZ w programie rs.

W  przypadku  deklaracji  do  płatności  rolnośrodowiskowej,  rolno-środowiskowo-klimatycznej lub płatności ekologicznej, działek na których znajdują się jednocześnie obszary TUZ oraz TUZ C należy wybrać uprawę TUZ do wybranej płatności PRŚ, PRSK lub RE z zaznaczeniem checkboksu [Tuz cenny], bez względu na to czy TUZ C - obszar cenny z  najduje się na całej działce rolnej czy tylko na jej części.
W takiej sytuacji aplikacja utworzy działki rolne wg poniższego przykładowego schematu:
A - JPO – 0,14ha,
A1 - PRSK TUZ – 0,14ha (w sytuacji wyboru z listy rozwijanej „TUZ”)
A1a – TUZ_C – 0,14ha.

lub

A - JPO – 0,14ha,
A1 - PRSK TUZ C – 0,14ha (w sytuacji wyboru z listy rozwijanej „TUZ C”)
A1a – TUZ_C – 0,14ha

 

W latach poprzednich za coś takiego ARiMR nakładał sankcje na rolnika, w tym roku zostało to zmienione?
Jak tu pracować, jak w każdym dokumencie jest inaczej, czego się trzymać, kto będzie odpowiadał, za błędy aplikacji?
Dlaczego to użytkownik ma odpowiadać za złe działania aplikacji?

 

Kolego podaj mi stronę instrukcji na której jest to napisane.

Olać ten Tuz C na trzecim poziomie . Najważniejszy jest drugi poziom A1 w PRSK i PRS

56 minut temu, Zordi napisał:

Mam taki sam przypadek. Dzwoniłem do CDR Radomia i powiedzieli mi, żeby stosować się do instrukcji skoro tak jest :)  Wg instrukcji w prs, prsk działki koszone w całości trzeba zaznaczyć w całości jako obszar nie koszony i w uwagach napisać, że jest w całości jest koszony... ktoś kto to wymyślił pisał instrukcje najeb... albo na mocnym kacu :)

Na działce, która jest w programie a nie ma niewykosu ja zaznaczam jakiś niewykos, później go usuwam i działka jest bez niewykosu. Jak zaznaczę tak jak piszesz to działka jest cała jako niewykos. Ponadto tych niewykosów nie widać na wydruku pdf jak również na wniosku wysłanym. I nie wiadomo czy on w ogóle został załapany. Mam rolnika , który się upiera aby wysyłać do skutku aby był widoczny. nosz kur............

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

dziś wysłany wniosek, pomimo wielu powtarzających się problemów z logowaniem, odczytem danych, zapisywaniem wniosku roboczego itp. udało mi się dobrnąć do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2
2 godziny temu, Balian napisał:

Witam, mam od końca marca komunikat:

"Nie udało się odczytać danych wniosku. O zaistniałym problemie proszę poinformować ARiMR poprzez portal POMOC.ARIMR.GOV.PL"

Trochę się zaczynam martwić, bo mało czasu zostało... Zgłoszenie bł.edu zrobiłem ale od 9 kwietnia nic się z tym nie dzieje a i wtedy odpowiedzieli żeby więcej danych błędu podać... i cisza.

Iść z tym do powiatowego biura, coś poradzą?

Mam ten sam problem od początku kwietnia , wypełniłem  wniosek prawie cały  zapisałem jako roboczy na drugi dzień już wyskoczył ten sam napis co u ciebie . Zgłaszałem to już  3 razy po przez ten formularz   , za pierwszym razem napisali mi że  wszystko dział  a na dwa kolejne nie było odpowiedzi . Byłem B.P 17 kwietnia , technik  od nich walczył z tym błędem  dwie godziny  zmieniał hasła do konta stanowiska komputerowe wydzwaniał  po pomoc ... .Na końcu  zgłosił ten błąd do koordynatora aplikacji e -wniosek w Kujawsko-Pomorskim O.R. ARiMR. A mi kazał jeszcze raz napisać do pomocy ,że sprawa została zgłoszona do tego  koordynatora . Do dziś wniosek nadal nie działa ani nie ma odpowiedzi od nich .Mam jeszcze pytanie do ciebie czy hasło i login  do programu e wniosek tworzyłeś w tym  roku ? Bo ja wypełniałem  wniosek przez ich program od dwóch lat , login i hasło już miałem . Dlatego w agencji tworzyli mi nowe hasło tą metodą z ostatnim przelewem . Stwierdzili cytuje ,, te obecne może być zbyt trudne dla programu ''

Jeszcze taka ciekawostka przed napisaniem , tego posta zadzwoniłem na infolinie do centrum  pomocy  po 50 minutach czekania w kolejce gdy był już sygnał ,że ktoś odbierze słuchawkę odtworzył się komunikat ,, z powodu błędu systemu rozmowa nie może być kontynuowana ''

 

Edytowano przez oledo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2

Pytanie do tych, którzy już wysłali wnioski przez aplikację. Czy na wydruku wniosku z zakładki wysłane widnieje coś co by potwierdzało, że jest to właśnie wydruk wniosku wysłanego? Różni się ten wydruk czymś od wydruku wersji roboczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Panowie rysuje aplikacje żadne obszary EFa się nie nakładają i pisze błędne położenie elementu EFa jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja się dodzwoniłem pani powiedziała ze nic mi nie moze pomuc w maju mają naprawic aplikacje byłem w biurze powiatowym itez nic nie pomoga bo widza bład taki jak ja widze czyli nie idzie wysłac wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Dobra naprawione :D Wina przeglądarki najlepiej robić na explorerze. Choć trzeba zaznaczyć działkę wylogować zalogować się i dopiero pokazuje w EFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
4 godziny temu, grezak napisał:

Kolego podaj mi stronę instrukcji na której jest to napisane.

koniec strony 1 i początek drugiej, jest też o obszarach niekoszonych w działkach całkowicie koszonych.
http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2018/Kampania_2018/eWniosekPlus/11_Deklaracja_platnosci_PRS__PRSK_i_RE_.pdf

wydaje mi się, że instrukcja trochę się zmieniła, nie macie tego odczucia?


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, czy jak mam od tego roku dzierżawę notarialna i ja bede bral na nia doplaty to musze pierw sie zgłosić do agencji ze ja bede na nia brac dopłaty? Zadne mapki ani mi ani poprzednienu gospodarzowi nie przyszły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grezak    4
2 godziny temu, kur napisał:

koniec strony 1 i początek drugiej, jest też o obszarach niekoszonych w działkach całkowicie koszonych.
http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2018/Kampania_2018/eWniosekPlus/11_Deklaracja_platnosci_PRS__PRSK_i_RE_.pdf

wydaje mi się, że instrukcja trochę się zmieniła, nie macie tego odczucia?

Dzięki. jak mnie to wku........ jak ciągle zmieniają instrukcję. Powinna być stała wersja przed 15 marca. Jest aktualizacja ale nie ma czasu na czytanie całości.

Powinni napisać co zmienione - ciężko napisać...................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
25 minut temu, michal_xs napisał:

Panowie, czy jak mam od tego roku dzierżawę notarialna i ja bede bral na nia doplaty to musze pierw sie zgłosić do agencji ze ja bede na nia brac dopłaty? Zadne mapki ani mi ani poprzednienu gospodarzowi nie przyszły. 

nie musisz nic zgłaszać, podajesz tą działkę do dopłat i na tym koniec

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj