Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agula33    1

Witam

co powinnam zrobić jeżeli według mapki  z agencji i MKO działka ma 3,42ha a ja mam 3,35ha i tyle zawsze podaje bo ona nie może mieć więcej, wg. wypisu z ewidencji gruntów ta działka ma 3,35 cała działka jest uprawiana bez żadnych "odpadów". Na innych działkach też wychodzi, że działki mają więcej niż w ewid. gruntów czyli co powinnam edytować obszar na mapce wniosku do tego obszaru co mam według ewid. bo jak mogę mieć więcej pola niż w papierach. Pewnie mogłam się worać  sąsiadowi chociaż wątpię bo staram się pilnować swego poza tym agencja robiąc zdjęcia nie wyłapałaby, że uprawa jest poza granicą działki. Powiem  wam, że to poprawianie granicy na mapie o te kilka arów jest koszmarne żeby wycelować idealnie w 3,35. Powinnam to zmieniać czy może MKO powinno zgadzać się idealnie z hektarem kwalifikowanym? czy może być  mniejsze?  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8

Ja mam tak, że kilka działek jest OK,  Jedna z działek rolnych łączy się z działką innego obrębu ewidencyjnego i tu jest klapa.

AGGULA, podawaj tyle ile masz a nie ile ktoś ci podpowiada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
6 minut temu, agula33 napisał:

Witam

co powinnam zrobić jeżeli według mapki  z agencji i MKO działka ma 3,42ha a ja mam 3,35ha i tyle zawsze podaje bo ona nie może mieć więcej, wg. wypisu z ewidencji gruntów ta działka ma 3,35 cała działka jest uprawiana bez żadnych "odpadów". Na innych działkach też wychodzi, że działki mają więcej niż w ewid. gruntów czyli co powinnam edytować obszar na mapce wniosku do tego obszaru co mam według ewid. bo jak mogę mieć więcej pola niż w papierach. Pewnie mogłam się worać  sąsiadowi chociaż wątpię bo staram się pilnować swego poza tym agencja robiąc zdjęcia nie wyłapałaby, że uprawa jest poza granicą działki. Powiem  wam, że to poprawianie granicy na mapie o te kilka arów jest koszmarne żeby wycelować idealnie w 3,35. Powinnam to zmieniać czy może MKO powinno zgadzać się idealnie z hektarem kwalifikowanym? czy może być  mniejsze?  

liczy się to ile uprawiasz a nie ile jest w ewidencji, tego nikt nie widzi. Jeśli uprawiasz i wiesz ze tam jest 3,42 to podawaj tyle. Najlepiej zmierzyć działkę i mieć spokój, bo w razie kontroli ekipka pójdzie zmierzyć i wyjdzie tyle ile masz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2
5 minut temu, agula33 napisał:

Witam

co powinnam zrobić jeżeli według mapki  z agencji i MKO działka ma 3,42ha a ja mam 3,35ha i tyle zawsze podaje bo ona nie może mieć więcej, wg. wypisu z ewidencji gruntów ta działka ma 3,35 cała działka jest uprawiana bez żadnych "odpadów". Na innych działkach też wychodzi, że działki mają więcej niż w ewid. gruntów czyli co powinnam edytować obszar na mapce wniosku do tego obszaru co mam według ewid. bo jak mogę mieć więcej pola niż w papierach. Pewnie mogłam się worać  sąsiadowi chociaż wątpię bo staram się pilnować swego poza tym agencja robiąc zdjęcia nie wyłapałaby, że uprawa jest poza granicą działki. Powiem  wam, że to poprawianie granicy na mapie o te kilka arów jest koszmarne żeby wycelować idealnie w 3,35. Powinnam to zmieniać czy może MKO powinno zgadzać się idealnie z hektarem kwalifikowanym? czy może być  mniejsze?  

Obszar MKO działki to obszar leżący tylko i wyłącznie w granicach tej działki, więc na pewno nie chodzi o w oranie się sąsiadowi. Jeśli jesteś pewna, że uprawiasz całą działkę ewidencyjną, to możesz podać obszar MKO, ale to zależy od ciebie. Zasadniczo jeśli nie podasz całego MKO, tylko cześć, to resztę MKO mogą ci wliczyć do gruntów niezgłoszonych, tym niemniej możesz to zrobić. Ja podaję wielkości MKO działki jeśli jestem pewny, że uprawiam całą działkę ewidencyjną.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

popieram przedmówców, nie ważne jest MKO czy to co w wypisie rejestru gruntów, liczy się to co faktycznie jest uprawiane, to wyrysuj i tą powierzchnie co ci wyskoczy zostaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula33    1

ok czyli nie sugerować się MKO tylko swoimi wyliczeniami i tym ile uprawiam  tylko teraz jak te kilka arów zmniejszyć tym edytorem bo kurcze próbuje i za diabła nie mogę utrafić w 3,35¬¬ bo albo za mało albo za dużo. A tak jeszcze zapytam jak wchodzę w zakładkę mapa to wcześniej wyskakiwało   Definiowanie upraw EFA teraz tego nie ma u was też tego nie ma?  dzięki za pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2
1 minutę temu, agula33 napisał:

ok czyli nie sugerować się MKO tylko swoimi wyliczeniami i tym ile uprawiam  tylko teraz jak te kilka arów zmniejszyć tym edytorem bo kurcze próbuje i za diabła nie mogę utrafić w 3,35¬¬ bo albo za mało albo za dużo. A tak jeszcze zapytam jak wchodzę w zakładkę mapa to wcześniej wyskakiwało   Definiowanie upraw EFA teraz tego nie ma u was też tego nie ma?  dzięki za pomoc

 

Definiowanie EFA wyskoczy gdy zadeklarujesz co najmniej 15 ha ornych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

lub nie masz nic oznaczone jako efa 

to nie trafiaj idealnie w te 3,35 tylko wyrysuj obszar tyle ile uprawiasz, coś się tak uparła na te 3,35

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula33    1
2 minuty temu, rolnik379 napisał:

Definiowanie EFA wyskoczy gdy zadeklarujesz co najmniej 15 ha ornych.

no faktycznie nie podlegam efa więc tego nie będę miała

 

2 minuty temu, suzuki18l napisał:

lub nie masz nic oznaczone jako efa 

to nie trafiaj idealnie w te 3,35 tylko wyrysuj obszar tyle ile uprawiasz, coś się tak uparła na te 3,35

oj tam zaraz uparłam po prostu, żeby potem mnie nie ścigali 9_9

jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Co mam zrobić w tej aplikacji gdy wyskakuje mi działka której tak na prawdę już nie ma bo została podzielona na trzy inne działki (ewidencyjnie). Mają one inne numery i tylko dwie z nich sa moje a trzecia już innego rolnika. Działki te nie mają numerów terryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master_clas    4
29 minut temu, Ziemas napisał:

Co mam zrobić w tej aplikacji gdy wyskakuje mi działka której tak na prawdę już nie ma bo została podzielona na trzy inne działki (ewidencyjnie). Mają one inne numery i tylko dwie z nich sa moje a trzecia już innego rolnika. Działki te nie mają numerów terryt.

Dzisiaj bym tego nie ruszał. Systemy ARiMR dzisiaj leżą. 

Jest komunikat. 

A co do podziału :

W instrukcji jest:

http://tiny.pl/g2wd6

Punkt 13

Strona 6

Do tego miała służyć zakładka lpis. ...

Negacja mko,  na + czy  -. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Zobacz sobie http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2018/Kampania_2018/eWniosekPlus/13_Zanegowanie_danych_referencyjnych_GIS_.pdf  i zrób krok po kroku.
 

11 godzin temu, suzuki18l napisał:

lub nie masz nic oznaczone jako efa 

to nie trafiaj idealnie w te 3,35 tylko wyrysuj obszar tyle ile uprawiasz, coś się tak uparła na te 3,35

Przybliżasz na maxa do werteksu przesuwasz o 1-2mm i oddalasz i sprawdzasz i aż do skutku. Jak nie masz wprawy w manewrowaniu myszką na milimetry to wyszukaj w kompie: "Mysz" i zmniejsz czułość na minimum i ogarniesz wtedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

no nareszcie się zalogowałem :P od miesiąca miałem kontynuuj..... :D ciekawe jak długo :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

mam małe pytanko, jeżeli posiadam jedną uprawę na 5 działkach scalonych jako całość to powierzchnię mogę podać jako jedna np 5ha czy muszę rozbijać np na każdą działkę po 1 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Nigdy nie byłem w systemie małych gospodarstw a dziś po zalogowaniu na stronie widnieje wniosek do wysłania o rezygnacji z tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Dalej nie mogę się zalogować.. wpisuje wszystkie kwoty jakie dostałem, z przecinakami i bez i nic ciągle pisze że to nie ta kwota... co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Może zapomniałeś o jakiejś kwocie? - nie musi to być dopłata obszarowa.

Byłem dziś w bp i pobieżnie mam wniosek sprawdzony, błędów nie ma. Jedynie na działkach o nieregularnych granicach muszę obrysowanie poprawić bo są niedoróbki:D

Na 53 działkach ewidencyjnych wyszło mi 71 rolnych - tu muszę dokładnie sprawdzić bo trochę dużo. Areał się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie możliwe, żeby Ci tyle rolnych wyszło :P system źle zlicza. Główną i podrzędną traktuje jako dwie rolne a przecież to jest jedna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Za setnym razem się udało. Kwoty były ok tylko zamiast przecinka przed groszami musiałem wpisać kropkę. Wszystko chyba śmiga jak należy, więc tylko ustalę termin i do doradcy i niech mi go wypełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

U mnie możliwe bo np w placówce na jednej działce 2 razy wiśnia, agrest, 2 razy porzeczka, jagoda, truskawka i 2 razy uprawa mieszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

Sprawdzajcie sto razy, bo przy zapisywaniu wniosku przed samą wysyłką często działki "gubią" przynależność do ONW. 

Wczoraj wypełnialiśmy w ODR i faktycznie, przed samym wysłaniem dziwnym trafem z wszystkich działek wypadło ONW. Ciekawe czy do nich dotrze to samo, co my wysylamy. Coś czuję, że nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

czy u was też nie zgadzają sie wyliczenia procentowe obszarów efa? w wynikach kontroli jest inny procent (większy) natomiast tam gdzie jest spis działek działek jest zaniżony procent. I teraz pytanie którym się kierować .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

u mnie na jednej działce 11 arów zasiany łubin na mapie efa widnieje normalnie , ale jak daje na podsumowanie to tam na liście jest ta działka ale jest powierzchnia 0,00 , na innych działkach normalnie, tyle ile na mapkach tyle na liście , nie mogę rozgryźć czemu ta jedna nie chce się naliczyć, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

paowie i panie pytanie. Pierwszy wniosek wysłany wycofałem, teraz złozylem kolejny juz dobrze wydaje się wszystko i w celu złożenia mam : zmiana do wniosku. i teraz pytanie, czy ten drugi wniosek będzie ważny czy to jakby zmiana do pierwszego który jest wycofany. Ktoś wie jak to się ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@kierowiec jeśli połączone uprawy stanowią jedną działkę rolną to w całość. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj