Polecane posty

ONA77    13

Kolejny błąd który zauważyłam: działka rolna o powierzchni 1,5 ha. Na działce kolejno: ogródek warzywny o pow. 8 arów, TUZ 10 arów i reszta to  mieszanka zbóż- pow. 1, 32 ary.  W papierowym wniosku byłoby A - JPO 1,5 ha, TUZ - 0,10 ha i byłoby ok.

Aplikacja natomiast generuje tak: działka A  -1,50 ha, A1 uprawy warzywne 0,08 ha, A2 TUZ 0,10 ha, A3 mieszanka zbóż 1,32 ha. Niby ok, ale pokazuje się błąd że dla działki A2 nastąpi odmowa płatności bo ma powierzchnię poniżej 10 arów. 

Przecież to działka podrzędna dla JPO i może mieć mniej niż 10 arów do dopłat...ktoś ma jakiś pomysł oprócz czekania na naprawę błędu.. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to zamiast wniosków trzeba zła żyć pozew zbiorowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja nie zwracam uwagi na pow. działek ewidencyjnych, które się mnożą bo to ewidentny błąd systemu. Najważniejsza jest geometria, którą narysowałem i powierzchnia z niej wynikająca. Problem na jaki zwracam uwagę to różnica pow. dz głównej a suma podrzędnych (zawsze to liczę) jak jest np. +/- 1 ar to zmieniam kształt podrzędnej tak aby mi się zgadzało.
Chociaż miałem rolnika, któremu zrobiłem wniosek ale na jednej rolnej miał 10 podrzędnych i problem pojawiał się z ogrodem i maliną, których było odpowiednio 8 i 3 ary. Jak mierzyłem razem jako uprawa mieszana to do zakładki wniosek szło tylko 8 arów a nie 11, natomiast jak oddzielnie mierzyłem to nie szła w ogóle działka podrzędna malina 0,03 ary. Mówię mu, że coś jest nie tak i że w domu się temu przyjrzę bo naciąganie 3 arów na 10 podrzędnych może troche potrwać. Ale poszedł do BP i tam mu to przyjęli, pewnie nawet nie zwrócili uwagi ;) w końcu rolnik podpisuje oświadczenie, że wszelka odpowiedzialność za wniosek bierze na siebie, to co sobie d*pe będą zawracać jakąś maliną ;) 
 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grezak    4
8 godzin temu, ONA77 napisał:

Czy ktoś doczekał się i odczuł naprawę jakiegoś błędu (szczególnie błędu rachunkowego)? U mnie nic się nie poprawiło. Na zgłoszenie dostałam odpowiedź że wprowadzono poprawkę i powinno być już dobrze. No to wchodzę, sprawdzam .... a tam dalej to samo....brak słów po prostu...

Czy jest na forum ktoś kto zajmuje się wypełnianiem wniosków zawodowo (doradca), albo ktoś kto ma kontakt z doradcą? Ciekawa jestem jakie jest stanowisko doradców w tej sytuacji, bo ja to trochę jestem zdziwiona. Robię wniosek sama i mam błędy z którymi nie mogę sobie poradzić i raczej wynikają one z błędu systemu niż z mojej niewiedzy. Tymczasem w mojej okolicy ludzie wypełniają swoje wnioski u doradców, wysyłają i nie marudzą. Więc już nic nie rozumiem...Czy te wnioski idą z błędami ???

Ja ma do wypełnienia ponad setkę. Nie puściłem jeszcze żadnego. Doradcy z ODR puszczają z błędami maja to w d*pie. Pokazują rolnikowi to co zrobili na ekranie, rolnik akceptuje i wysyła. Wydruku z pdf nie biorą bo nie potrzebują.  A jak rolnik marudzi, że są błędy na wydruku to mówią, że na wydruk nie trzeba patrzeć tak w Armir powiedzieli i że są to błędy oczywiste i oni to poprawią. Dla mnie są to błędy oczywiste ale rolnika, że nie dostanie dopłat ( np: wpisując mieszankę strączkową, nie ma JPO). Czekam do 17 są jakieś przecieki , że papierowo. Inaczej mówię rolnikom chcesz dobrze to papierowo,internetowo mogę ale z błędami. Wszyscy się wstrzymują.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
7 godzin temu, Freeman napisał:

Miejmy tylko nadzieję, że system poprawnie wysyła dane dotyczące powierzchni działek rolnych i upraw...

Dokładnie, miejmy nadzieję ;) 

 

53 minuty temu, ONA77 napisał:

Kolejny błąd który zauważyłam: działka rolna o powierzchni 1,5 ha. Na działce kolejno: ogródek warzywny o pow. 8 arów, TUZ 10 arów i reszta to  mieszanka zbóż- pow. 1, 32 ary.  W papierowym wniosku byłoby A - JPO 1,5 ha, TUZ - 0,10 ha i byłoby ok.

Aplikacja natomiast generuje tak: działka A  -1,50 ha, A1 uprawy warzywne 0,08 ha, A2 TUZ 0,10 ha, A3 mieszanka zbóż 1,32 ha. Niby ok, ale pokazuje się błąd że dla działki A2 nastąpi odmowa płatności bo ma powierzchnię poniżej 10 arów. 

Przecież to działka podrzędna dla JPO i może mieć mniej niż 10 arów do dopłat...ktoś ma jakiś pomysł oprócz czekania na naprawę błędu.. :)

 

Tym to się nie przejmuj, to "standardowy" błąd aplikacji. 

@grezak dobrze, że chociaż coś próbują bo słyszałem, ze co niektóre odry nie wypełniają wniosków i odsyłają rolników tylko nie wiadomo gdzie. Też coś słyszałem o papierze, ale w BP oczywiście tylko przez internet. Ponoć od wczoraj działają EFA i deklarowanie poplonów. Ja jeszcze nie próbowałem, dzisiaj siadam testowo wniosek zrobić bo do tej pory wszystkich pow. 14,5ha zapisywałem w zeszyt na późniejszy termin.

Swoja drogą niezły młyn się zrobi. Z tego co wiem to, oświadczenia, które były składane mają rozpatrzyć do końca kwietnia i wydać decyzję czy przyjmują czy trzeba składać wniosek, do tego czas powoli zajrzeć do wniosków, które już są w systemie a nie wiedziałem, że jeszcze nie mogą ich zobaczyć tylko widzą, że wpłynął.
No i najlepsze na koniec, mało wniosków złożonych a teoretycznie połowa terminu już prawie za nami, w sumie nie mam co się dziwić rolnikom, bo wiosna przyszła późno i wszyscy heja w pole bo pogoda. Sam też po pracy jeżdżę na wieś. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
22 minuty temu, melon10641 napisał:

Ja nie zwracam uwagi na pow. działek ewidencyjnych, które się mnożą bo to ewidentny błąd systemu. Najważniejsza jest geometria, którą narysowałem i powierzchnia z niej wynikająca. Problem na jaki zwracam uwagę to różnica pow. dz głównej a suma podrzędnych (zawsze to liczę) jak jest np. +/- 1 ar to zmieniam kształt podrzędnej tak aby mi się zgadzało.
Chociaż miałem rolnika, któremu zrobiłem wniosek ale na jednej rolnej miał 10 podrzędnych i problem pojawiał się z ogrodem i maliną, których było odpowiednio 8 i 3 ary. Jak mierzyłem razem jako uprawa mieszana to do zakładki wniosek szło tylko 8 arów a nie 11, natomiast jak oddzielnie mierzyłem to nie szła w ogóle działka podrzędna malina 0,03 ary. Mówię mu, że coś jest nie tak i że w domu się temu przyjrzę bo naciąganie 3 arów na 10 podrzędnych może troche potrwać. Ale poszedł do BP i tam mu to przyjęli, pewnie nawet nie zwrócili uwagi ;) w końcu rolnik podpisuje oświadczenie, że wszelka odpowiedzialność za wniosek bierze na siebie, to co sobie d*pe będą zawracać jakąś maliną ;) 
 

I daj takiemu człowiekowi wniosek zapłać mu pieniądze a on i tak ma cię w d..... Aby tylko kasa za wnioski byla.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grezak    4
28 minut temu, melon10641 napisał:

Dokładnie, miejmy nadzieję ;) 

 

Tym to się nie przejmuj, to "standardowy" błąd aplikacji. 

@grezak dobrze, że chociaż coś próbują bo słyszałem, ze co niektóre odry nie wypełniają wniosków i odsyłają rolników tylko nie wiadomo gdzie. Też coś słyszałem o papierze, ale w BP oczywiście tylko przez internet. Ponoć od wczoraj działają EFA i deklarowanie poplonów. Ja jeszcze nie próbowałem, dzisiaj siadam testowo wniosek zrobić bo do tej pory wszystkich pow. 14,5ha zapisywałem w zeszyt na późniejszy termin.

Swoja drogą niezły młyn się zrobi. Z tego co wiem to, oświadczenia, które były składane mają rozpatrzyć do końca kwietnia i wydać decyzję czy przyjmują czy trzeba składać wniosek, do tego czas powoli zajrzeć do wniosków, które już są w systemie a nie wiedziałem, że jeszcze nie mogą ich zobaczyć tylko widzą, że wpłynął.
No i najlepsze na koniec, mało wniosków złożonych a teoretycznie połowa terminu już prawie za nami, w sumie nie mam co się dziwić rolnikom, bo wiosna przyszła późno i wszyscy heja w pole bo pogoda. Sam też po pracy jeżdżę na wieś. 

W BP nie przyjmują wniosków papierowych bo są w czarnej d*pie z oświadczeniami. Ostatnio wysłałem rolnika z zapytaniem, czy może z papierem bo są błędy. To powiedzieli , że coś wymyślam jak mam błędy to mam przyjechać i na pewno naprawią. Pojechałem to wielkie gały zrobili no i niestety nie możemy Pany pomóc. ( to to kur.... nie wprowadzajcie rolników w błąd , że coś wymyślam) . Nieoficjalnie  maja odgórnie nie przyjmować wniosków papierowych bo jest muszą wprowadzić go w ciągu 5 dni od złożenia, a oświadczeń nie mogą wprowadzić.

pozdr

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
39 minut temu, melon10641 napisał:

Swoja drogą niezły młyn się zrobi. Z tego co wiem to, oświadczenia, które były składane mają rozpatrzyć do końca kwietnia i wydać decyzję czy przyjmują czy trzeba składać wniosek, do tego czas powoli zajrzeć do wniosków, które już są w systemie a nie wiedziałem, że jeszcze nie mogą ich zobaczyć tylko widzą, że wpłynął.

To jest nierealny termin i biura się nie wyrobią. Będzie ciekawie jeśli po wprowadzeniu oświadczenia się okaże, że ktoś musi jednak składać e-wniosek a termin już minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grezak    4
11 godzin temu, Freeman napisał:

Odpowiadając na pytanie, zapewne tak. Choć tak do końca tego nikt nie wie, bo w systemie, w którym jest później robiona kontrola administracyjna wniosków, na razie pojawiają się tylko numery spraw i nie importują się dane z e-wniosków. Ornymi tak bardzo bym się nie przejmował, na etapie kontroli będzie to poprawione na podstawie deklaracji upraw. Będzie po prostu więcej roboty z kontrolą.

Miejmy tylko nadzieję, że system poprawnie wysyła dane dotyczące powierzchni działek rolnych i upraw...

U mnie tak jest bo zmieniły się ortofotomapy i MKO. Jeżeli oświadczenie jest  nie odpowiednie to robią notatki służbowe, dzwonią do rolnika i zachęcają do przyjścia do biura i złożenie wniosku poprawnego przez internet itp. Rolnik zielony przychodzi : ale o co chodzi. Proszę zrobić wniosek internetowo bo się nie zgadza . Siada do komputera i nie wie jak go włączyć, nie mówiąc już , że pyta a co to jest przeglądarka. No masakra.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Powiedzcie jak wykasować efa z bobiku, bo mi automatycznie zaznaczyło i nie mogę wykasować, a bobik będzie pryskany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25604

Ale jaja - z żartów wszedłem we wniosek iiii.... otworzył się:D. Jak mu nie odwali to jutro powalczę z nim:P

 

O! i mało tego nawet zapisana została wersja robocza. Pewnie w piątek 13 naprawili:D

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
1 godzinę temu, seat napisał:

Powiedzcie jak wykasować efa z bobiku, bo mi automatycznie zaznaczyło i nie mogę wykasować, a bobik będzie pryskany.

Też czekam jak efa  można coś porobić.16-17go mają coś poprawić odnośnie efa wiec za kilka dni będę próbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
1 godzinę temu, seat napisał:

Powiedzcie jak wykasować efa z bobiku, bo mi automatycznie zaznaczyło i nie mogę wykasować, a bobik będzie pryskany.

Wejdź na mapę, potem definiowanie efa, zaznacz działkę z bobikiem, potem w funkcjach po lewej wybierz modyfikuj i usuń obiekt. Powinno zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, Agrest napisał:

Ale jaja - z żartów wszedłem we wniosek iiii.... otworzył się:D. Jak mu nie odwali to jutro powalczę z nim:P

 

O! i mało tego nawet zapisana została wersja robocza. Pewnie w piątek 13 naprawili:D

No mi właśnie wczoraj po kilku dniach walki udało się wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
11 godzin temu, Freeman napisał:

To jest nierealny termin i biura się nie wyrobią. Będzie ciekawie jeśli po wprowadzeniu oświadczenia się okaże, że ktoś musi jednak składać e-wniosek a termin już minie.

Freeman, strzelasz na oko czy wiesz o co chodzi ? Podobno w niektórych e-wnioskach zapomniano wprowadzić synchronizację z aplikacją map. Prawdopodobnie 15 kwietnia mają podjąć próbę wgrania poprawki czyli  dopracować zły system który pozwolił na przyjęcie wszystkich możliwych składanych wniosków bez weryfikacji, chodzi o zgodność z deklaracją rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
4 godziny temu, Freeman napisał:

Wejdź na mapę, potem definiowanie efa, zaznacz działkę z bobikiem, potem w funkcjach po lewej wybierz modyfikuj i usuń obiekt. Powinno zadziałać.

Ale czy to nie będzie martwy przepis z tym pryskaniem? Dowiadywałeś się może u terenowców w BP czy BKM jak oni to będą sprawdzać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grezak    4
25 minut temu, melon10641 napisał:

Ale czy to nie będzie martwy przepis z tym pryskaniem? Dowiadywałeś się może u terenowców w BP czy BKM jak oni to będą sprawdzać? 

Bedą próbki brać i kontrolować przed zbiorami abyś nie pryskał.

Edytowano przez grezak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2

Mam pytanie. Czy będę mógł, gdy minie termin na składanie zmian do wniosku, zmienić rośliny jakie zadeklarowałem do międzyplonu ścierniskowego EFA14a ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Widziałam dziś wniosek znajomego wysłany do agencji. Błąd co do wydruku w odniesieniu do działki rolnej składającej się z dwóch działek ewidencyjnych jest bez zmian. Co do tego czy wysyłać taki wniosek z tym błędem, to w BP otrzymałam odpowiedź aby wstrzymać się z wysyłką ...

I znów pytanie: BP mówi "wstrzymać się" a wnioski są wysyłane...Co z tego wyniknie i kto wyjdzie na tym lepiej; Ci którzy wniosek złożyli z tym błędem czy Ci którzy będą czekać nie wiadomo dokąd, co w konsekwencji może doprowadzić do paraliżu aplikacji jak kilka tysięcy rolników w ostatnim okresie będzie chciało wysłać wniosek który już ma gotowy ale "czeka"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo    2

Mam gospodarstwo o pow. 9 ha. Na jednej działce ewidencyjnej mam na połowie pszenicę, a na drugiej pszenżyto. Jak zaznaczyc to na mapie we wniosku. Rysować granicę upraw i nazwać je odrębnie tj. pszenica i pszenżyto ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
Ja walczę już ponad tydzień z wysyłaniem i cały czas wyskakuje błąd na końcu podczas wysyłanie i że w razie problemów prosimy się skontaktować mailowo z agencją, tylko tyle że tydzień minął a ja nie dostałem żadnej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxv    2
6 minut temu, johnybravo napisał:

Wie ktoś jak to powinno się zaznaczyć na mapie chcę to dzisiaj wysłać ?

Można odrębnie pszenice i pszenżyto albo połączyć i wybrać UPRAWA MIESZANA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ale przybyło stron tego tematu ;)

Widzę że problemy dalej.
A jak ma się sprawa dla nowego producenta który nie może wyświetlić wniosku bo nie ma dodanych działek?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj