Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesiek63zmc    1049

U mnie obiecują szkolenia ok.30 02 Nie wiem jak ludzie mają przyswoić taką wiedzę ;będą jajaaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Na pewno 30, 02 to będą szkolenia, ciekawe kiedy u nich marzec się zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

Jeśli chodzi o wersje Demo eWniosku , jestem zaskoczony , próbowałem nawet zrobić swój wniosek na próbę 70 działek (tylko mam uprawę, bez zwierząt,umow itp) godzina i po krzyku. Jeżeli będzie tak śmigać to w porównaniu do poprzedniej aplikacji to teraz duży +. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Miałem na myśli koniec lutego a nie 30 .Każdy może się pomylić ,ale nie każdy potrafi się do tego przyznać :6_smile:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pewnie trzeba mieć gospodarstwo krócej niż 5 lat i wiek niższy od 40.

A z tym 30 to myślałem że odr taką informację wywiesił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2018 o 18:30, zosiak napisał:

Już dawno miałam o to zapytać mam działkę 2,12 niby według agencji 2,07 peg  tyle w zeszłym roku napisałam co kazali i w tym roku przyszło PPK na tej działce i jest napisane że ma 2,07 i tyle też napisałam ,wiec dlaczego jest to przekroczenie? Może ktoś wie z góry dziękuję za odpowiedz

Zapytaj u siebie w biurze o konkretną działkę, może być sytuacja, że na kartę nanieśli stary PEG, a w czasie ostatnich kontroli w biurze już PEG się zmieniła, ale na kartę już nie nanieśli...

Dnia 6.02.2018 o 18:47, Pszkot napisał:

No więc właśnie! Nie dajcie się robić w durnia.

Pan minister Jurgiel w oficjalnym piśmie dołączanym do dokumentów przesłanych z ARiMR twierdzi, że jest obowiązek składania wniosków w formie elektronicznej. To samo twierdzi instrukcja do wypełniania wniosków. TO JEST NIEPRAWDA!

Znajdźcie sobie rozporządzenie wykonawcze komisji UE nr 809/2014 roku. Tam jest art.17, który zawiera trzy ustępy. Pierwszy mówi o tym, że w celu identyfikowania działek rolnych organ (czyli ARiMR) dostarcza beneficjentowi formularze dotyczące wniosku, w tym również "formularz geoprzestrzenny wniosku".  Czyli to ARiMR musi nam coś wysłać, a nie my jemu.

Ustęp drugi opisuje, w jakim tempie ma nastąpić przechodzenie z systemu papierowego ewidencji działek na system cyfrowy (SYSTEMU EWIDENCJI DZIAŁEK A NIE SYSTEMU PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW) . W 2016 roku 25 gruntów ma być objęte elektronicznym systemem ewidencji, w 2017 już 75%, a w 2018 całość (czyli wszyscy beneficjenci) i w dalszym ciągu nie wskazuje, że beneficjent ma w związku z tym obowiązek przesyłania czegokolwiek elektronicznie.

Ustęp trzeci przytoczę w całości:

Jeżeli beneficjent nie jest w stanie złożyć wniosku o przyznanie pomocy lub wniosku o płatność z wykorzystaniem formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy, właściwy organ zapewnia beneficjentowi:

a)     albo niezbędną pomoc techniczną;

b)     albo z góry ustalone formularze i odpowiednie materiały graficzne w formie papierowej. W tym przypadku właściwy organ przenosi informacje otrzymane od beneficjenta do formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy."

 

I zwracam uwagę, że ARiMR nie ma żadnej podstawy do oceny powodu niemożności wypełnienia wniosku, a to czy beneficjent wybierze "pomoc techniczną" czy też dostarczenie "ustalonych formularzy i odpowiednie materiały graficzne w formie papierowej" zależy wyłącznie od beneficjenta. A następnie ARiMR samodzielne ma przenieść dane z wniosku papierowego do baz danych.

Mówiąc klasykiem - i to by było na tyle.

 

 

Dokładnie. Gdzieś czytałam w rozporządzeniu którymś ostatnio, że do 2020 czy jakoś tak, nie pamiętam i nie mogę na tą chwilę rozporządzenia przytoczyć, wnioski można złożyć w formie elektronicznej, ale papierowo również. Problem będzie miała Agencja- biura powiatowe, bo do końca terminu przyjmowania wniosków będą prawdopodobnie musieli te wnioski papierowe wprowadzić do systemu..zatem jeśli rolnicy "zaleją" ich papierami i to na ostatnie dni, to oni będą mieć problem... ale trzeba próbować, może e-wniosek nie będzie taki straszny, ważne, żeby przepustowość była duża i się system nie wieszał i nie sypnął w trakcie robienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
22 godziny temu, waldii1 napisał:

Pewnie trzeba mieć gospodarstwo krócej niż 5 lat i wiek niższy od 40.

A z tym 30 to myślałem że odr taką informację wywiesił.

W Krusie nie trzeba być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

do bezpośrednich krus nie ma nic wspólnego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
1 godzinę temu, thug napisał:

do bezpośrednich krus nie ma nic wspólnego

Okej dzięki czyli mniej niż 40 lat i krócej niż 5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Od jakiej powierzchni jest obowiązek  zazieleniania (siania poplonow) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Dzieki sta2ka jest chyba około 200 zł do ha, tylko czy liczą to do powierzchni zazielenionej czy na każdy hektar podany w wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

odziedziczyłem Gospodarstwo po Ojcu. Mam 2 działki które nigdy nie były zgłaszane do dopłat:

1. Działka w całości zalesiona w 2000r. 40 ar

2. Działka zalesiona częściowow 2000r. 30 ar - na reszcie mokradło takie że ciężko wjechać ciągnikiem.

Pytanie brzmi czy za te działki mogę/muszę/powinieniem wykazywać we wniosku o dopłaty. Czy można tu uzyskać JPO czy jakąś inną dopłatę?

 

 

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8
Dnia 17.02.2018 o 19:52, adamn999 napisał:

Dzieki sta2ka jest chyba około 200 zł do ha, tylko czy liczą to do powierzchni zazielenionej czy na każdy hektar podany w wniosku

Stawka jest 309,77 zł/ha do każdego hektara. Powierzchni "zazielenionej" czyli obszarów EFA ma być minimum 5% gruntów ornych w gospodarstwie przy uwzględnieniu współczynników konwersji, dla poplonów jest to 0,3. Np. mając 20ha gruntów ornych trzeba mieć 20 ha * 5% = 1 ha EFA, siejąc poplony ten 1 ha trzeba podzielić przez współczynnik 0,3 czyli trzeba zasiać minimum 3,34ha poplonu.

Co ważne - od tego roku nie wolno pryskać obszarów EFA! Wydłużył się też czas utrzymania poplonów ścierniskowych do 8 tygodni.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka_AF    0
Dnia 6.02.2018 o 18:47, Pszkot napisał:

No więc właśnie! Nie dajcie się robić w durnia.

Pan minister Jurgiel w oficjalnym piśmie dołączanym do dokumentów przesłanych z ARiMR twierdzi, że jest obowiązek składania wniosków w formie elektronicznej. To samo twierdzi instrukcja do wypełniania wniosków. TO JEST NIEPRAWDA!

Znajdźcie sobie rozporządzenie wykonawcze komisji UE nr 809/2014 roku. Tam jest art.17, który zawiera trzy ustępy. Pierwszy mówi o tym, że w celu identyfikowania działek rolnych organ (czyli ARiMR) dostarcza beneficjentowi formularze dotyczące wniosku, w tym również "formularz geoprzestrzenny wniosku".  Czyli to ARiMR musi nam coś wysłać, a nie my jemu.

Ustęp drugi opisuje, w jakim tempie ma nastąpić przechodzenie z systemu papierowego ewidencji działek na system cyfrowy (SYSTEMU EWIDENCJI DZIAŁEK A NIE SYSTEMU PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW) . W 2016 roku 25 gruntów ma być objęte elektronicznym systemem ewidencji, w 2017 już 75%, a w 2018 całość (czyli wszyscy beneficjenci) i w dalszym ciągu nie wskazuje, że beneficjent ma w związku z tym obowiązek przesyłania czegokolwiek elektronicznie.

Ustęp trzeci przytoczę w całości:

Jeżeli beneficjent nie jest w stanie złożyć wniosku o przyznanie pomocy lub wniosku o płatność z wykorzystaniem formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy, właściwy organ zapewnia beneficjentowi:

a)     albo niezbędną pomoc techniczną;

b)     albo z góry ustalone formularze i odpowiednie materiały graficzne w formie papierowej. W tym przypadku właściwy organ przenosi informacje otrzymane od beneficjenta do formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy."

 

I zwracam uwagę, że ARiMR nie ma żadnej podstawy do oceny powodu niemożności wypełnienia wniosku, a to czy beneficjent wybierze "pomoc techniczną" czy też dostarczenie "ustalonych formularzy i odpowiednie materiały graficzne w formie papierowej" zależy wyłącznie od beneficjenta. A następnie ARiMR samodzielne ma przenieść dane z wniosku papierowego do baz danych.

Mówiąc klasykiem - i to by było na tyle.

 

 

 

Nie trzeba iść w regulacje unijne aż, ARiMR też podaje kryteria, kiedy wystarczy jest to możliwe:
- tu o możliwości złożenia oświadczenia do ARiMR

- a tu o tym, że można papierową wersję w szczególnych przypadkach 

Wnioskując po tym, że są tam "sytuacje losowe" pole do interpretacji jest duże. Ale że ODR będą pomagać za opłatą, raczej nie wróży, że będą chcieli z tego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

ODR mają wypełniać wnioski za opłatą, pomagać w wypełnianiu ma ARiMR.

Czym się przejmujecie? Potraficie post na forum napisać to i eWniosek sobie wypełnicie. Ja od początku wypełniałem ten stary ledwo działający eWniosek. Nieraz jedną działkę na dzień się udawał wyrysować, tak beznadziejnie to działało. Ale mimo wszystko jakoś się udawało wszystko wypełnić. Teraz pod względem wydajności demówka tej nowej aplikacji wyglądała obiecująco... dopóki działała. Miejmy nadzieję, że na 15 marca jakoś to ogarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Już teraz informują żeby nie czekać z wypełnieniem wniosku do końca terminu bo się system może zawiesić. Jeszcze dobrze nie został uruchomiony a już problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3
Dnia 18.02.2018 o 15:23, romanik99 napisał:

odziedziczyłem Gospodarstwo po Ojcu. Mam 2 działki które nigdy nie były zgłaszane do dopłat:

1. Działka w całości zalesiona w 2000r. 40 ar

2. Działka zalesiona częściowow 2000r. 30 ar - na reszcie mokradło takie że ciężko wjechać ciągnikiem.

Pytanie brzmi czy za te działki mogę/muszę/powinieniem wykazywać we wniosku o dopłaty. Czy można tu uzyskać JPO czy jakąś inną dopłatę?

 

 

Ponswiam prośbe o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8
Nic nie zgłaszasz. Jest płatność do obszarów zalesionych ale po 2008 r. w ramach działania Schemat I - Zalesianie gruntów rolnych (PROW 2007-2013).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.02.2018 o 10:20, irus353 napisał:

Jeśli chodzi o wersje Demo eWniosku , jestem zaskoczony , próbowałem nawet zrobić swój wniosek na próbę 70 działek (tylko mam uprawę, bez zwierząt,umow itp) godzina i po krzyku. Jeżeli będzie tak śmigać to w porównaniu do poprzedniej aplikacji to teraz duży +. 

Co Ty powiesz, a jak wyszukałeś swoje działki?   :)  chyba że na demonstracyjnym wycinku mapy mieszkasz i wyszukałeś na chybił trafił. Ta opcja "szukaj" po numerze puki co nie działa.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Da się znaleźć swoje działki. Odjeżdżasz mapą tak żeby widzieć całą Polskę i powoli przybliżasz ustawiając kursor mniej więcej na swojej miejscowości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślisz że tak nie próbowałem, tylko że w oddaleniu jest tylko pewien wycinek mapy, bodajże południowy zachód i to wszystko kolego, dalej tylko kontury województw.    :)

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1
11 godzin temu, Sean napisał:

Co Ty powiesz, a jak wyszukałeś swoje działki?   :)  chyba że na demonstracyjnym wycinku mapy mieszkasz i wyszukałeś na chybił trafił. Ta opcja "szukaj" po numerze puki co nie działa.

Jak masz dobra orientacje to znajdziesz i swoje działki bez opcji "szukaj" która nie działa :) Dostęp masz do całej mapy :) I tak powstają nie potrzebne dyskusje.... Wpierw sprawdzić później się wypowiadaj.

 

doplaty.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj