Polecane posty

Matey    895

Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?

  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja to wniosek w formie papirusowej to wypełniam sam choć mam kilkadziesiąt działek ale w formie elektronicznej nie wypełnię bo na obsłudze komputera się nie zmam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Z  E- wniosków  się  nie wycofają  bo  to  wymógł  UE  nie wymysł  MRIRW.   Będzie  ciekawie   z tymi e wnioskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzic95    2

Cześć, ostatnio byłem w agencji podpytać w tej sprawie i jeśli chodzi o samo logowanie to jest już wprowadzony nowy system gdzie weryfikacja jest na podstawie numeru konta bankowego i ostaniej wpłaty od ARiMR w roku poprzednim, nie potrzeba żadnych kodów z agencji. Ja się tak logowałem po świętach i wszystko sprawnie poszło. Natomiast jeśli chodzi o same dopłaty to mają być wysłane jeszcze w tym roku wersje papierowe, ale docelowo wszystko ma być robione internetowo. Do tego dojdą szkolenia w ośrodkach okręgowych dla rolników, ale póki co to nawet oni nie wiedzą chyba jak to będzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
I znając życie system się wykrzaczy jak to zawsze bywa tak jak teraz jest problem z systemem CEPIK to w maju będzie problem z systemem w agencji serwery nie wytrzymają. tylko ciekawe jak rolnicy wprowadza wszystko sami to ciekawe czy w agencji nadal będzie pracować tyle ludzi co teraz bo co oni będą robić. młodzi dadzą radę jescze ale starsi będą mieli z tym problem
  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

ja to wniosek w formie papirusowej to wypełniam sam choć mam kilkadziesiąt działek ale w formie elektronicznej nie wypełnię bo na obsłudze komputera się nie zmam

a na AF pisać umiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Pewnie w ostatnich dniach składania e-wiosków serwery będą gorące aż to wszystko rąbnie i połowa z rolników zostanie bez dopłat bo okaże się że wnioski nie dotarły na czas. Dla mnie to duży plus bo mniej papierologii ale ciekawe jak to się sprawdzi i czy wszyscy sobie poradzą z wypełnieniem. Tu chyba chodzi bardziej o to żeby tych starszych i mało rolnych wyeliminować z dopłat. 

  • Like 1

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też sobie nie wyobrażam wypełnienia wniosków w tej aplikacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
54 minuty temu, witejus napisał:

a na AF pisać umiesz ?

To mnie dzieci nauczyły ale chyba nauczą jak składać te wnioski mam nadzieję .A jak jeszcze obiecam iż dopłaty będą ich bo i tak by przepadły

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dwa ostatnie lata korzystałem z e-wniosku pierwszy był trudny bo i system powolny i uzupełnianie wszystkich danych od zera było czasochłonne. Drugi już bajka dane idą ze starego a rysowanie jest o wiele prostsze niż w poprzedniej wersji. Słyszałem że w tym roku ma już być konfigurator czyli dla starszych wpisujesz co wiesz i system sam generuje wpisy w odpowiednie rubryki, ale wystarczyło by wprowadzić przy każdym polu "znak zapytania z chmurą" wyjaśniającą co w danym polu wpisać, a nie żeby wypełnić wniosek trzeba znać przepisy lub wertować bezpośrednio podczas wypełniania, a to czas zabiera

Dla mnie ogólnie e-wnioski zasługują na duży +. Nic skomplikowanego jedynie trzeba mieć dostęp do neta co w polskich wsiach jest jeszcze utrudnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Pewnie znów będzie przedłóżony termin o miesiąc jak nie dłyżej bo będzie z tym bajzel. Oby tylko system nie zawiódł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Mnie wniosek wypelnia odr,który mieści się w starostwie,a tam komputery działają w takim tempie,że daj Panie Boże.W ubiegłym roku doradca twierdził,że dopiero w nocy system działa sprawniej.Zobaczymy jak to będzie teraz.Coś czuję,że będzie porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qubishoun    0

Od kilku miesięcy dzierżawie grunty gospodarstwa mojej mamy, która przeszła na wcześniejszą emeryturę. Czy to ja powinienem złożyć wniosek czy może to robić nadal moja mama?

Jeśli muszę zrobić to ja, to w jaki sposób pozyskać login i hasło to systemu i sprawić, by wszystkie dokumenty przyszły na mnie (bo zakładam, że same nie przyjdą)?

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jesli dobrze pamietam to moze to robic nadal Twoja mama tylko wowczas nie dostaje calosci naleznej emerytury, wiec lepiej zebys Ty skladał papierki, aczkolwiek nie wiem czy cos sie nie zmieniło w tej sprawie więc lepiej jakby ktoś potwierdził moje slowa

login i haslo sam nie wiem, wczesniej trzeba bylo zlozyc papierek o nadanie loginu i hasła a od tego roku dopłaty tylko przez internet, wiec jak to bedzie? kazdy dostanie odgórnie login z hasłem czy trzeba sie fatygowac do ARiMR?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Przed chwilą, qubishoun napisał:

Od kilku miesięcy dzierżawie grunty gospodarstwa mojej mamy, która przeszła na wcześniejszą emeryturę. Czy to ja powinienem złożyć wniosek czy może to robić nadal moja mama?

Jeśli muszę zrobić to ja, to w jaki sposób pozyskać login i hasło to systemu i sprawić, by wszystkie dokumenty przyszły na mnie (bo zakładam, że same nie przyjdą)?

Z góry dzięki za rady.

Na początek to złóż wniosek o wpis do ewidencji producentów  http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/ewidencja-producentow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Dnia 21.01.2018 o 14:30, Matey napisał:

jesli dobrze pamietam to moze to robic nadal Twoja mama tylko wowczas nie dostaje calosci naleznej emerytury, wiec lepiej zebys Ty skladał papierki, aczkolwiek nie wiem czy cos sie nie zmieniło w tej sprawie więc lepiej jakby ktoś potwierdził moje slowa

login i haslo sam nie wiem, wczesniej trzeba bylo zlozyc papierek o nadanie loginu i hasła a od tego roku dopłaty tylko przez internet, wiec jak to bedzie? kazdy dostanie odgórnie login z hasłem czy trzeba sie fatygowac do ARiMR?

nie musisz się fatygować do armir o nadanie loginu ,możesz wystąpić o nadanie loginu drogą elektroniczną http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/e_wniosek_2017/Instrukcja_eWniosek_Tworzenie_konta_i_odblokowanie_konta_przez_Producenta_oraz_odblokowanie_konta_przez_Doradce_old.pdf

  • Thanks 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwsze szkolenia dla doradców z obsługi eWniosekPlus pod koniec stycznia. Zobaczymy jak to działa o.O


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj