kellyq

Kupno ciągnika-transport- jak zorganizować?

Polecane posty

kellyq    224

Cześć, przymierzam się do zakupu ciągnika tylko że z drugiego końca Polski, jak technicznie rozwiązać kwestię transportu? Tak żeby nie było za drogo i żeby mnie nikt nie oszukał. Słyszałem o pustych przejazdach, że czasami tak jest że ktoś gdzieś jedzie z jakimś transportem i potem wraca na pusto. Dzięki temu można trochę przyoszczędzić.''

Dobrze by było gdybym pojechał obejrzeć ciągnik, kupił go ale pozostawił u gospodarza aż załatwię transport? Można to jakoś tak zrobić żeby ten ciągnik był potem w miarę bezpieczny?

Jestem w tym temacie zielony, pomóżcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

wszystko zależy jak daleko od miejsca zamieszkania kupisz ciągnik, jaki - gabaryty? Ja ciągnika raczej po kupnie nie zostawiłbym trudno dziś ludziom wierzyć czy czegoś nie będą kombinować. Średnio biorą 3zł od km bynajmniej u mnie, kilometry liczone w obie strony, dlatego swoim zetorem przyjechałem na kołach paliwo ok 200zł plus poświęcona niedziela, a za transport ok 1200zł. Przyczepę zaś jak kupowałem dałem zaliczkę i na drugi dzień pojechałem z lawetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja sprzedawałem tak ciągnik ,klijent przyjechał obejrzał zapłacil ,dowód od niego zabrał ,a ja  po dwóch dniach ,ładowałem na ciężarówkę ,która jechała w jego strony ,

co do obaw no ja akurat do uczciwych należę ,lecz stwierdziłem ze ma sobie kupujący porobić szczegółowe zdjęcia aby mial wrazie co ,fakt zaufał i nie robił ,ja natomiast po załadowaniu kilka pstryknolem dla spokojności to jest jakiś sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

No i to jest jakiś sposób. A ten... z przewoźnikiem się podpisuje jakieś umowy czy coś na taki transport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    85
ja brałem ciągnik też około 170km popisałem do firm z okolic co był ciągnik pojechałem zobaczyć i miałem dać odpowiecie do danej godziny zadzwoniłem laweta podjechała i bez fv pod dom zawiozła :) dawniej jak jechałem oglądać też ciągnik około 300 ode mnie to znalazłem stronę o możesz dać ogłoszenie afirmy dawaja oferty kiedy i za ile by go przewiozły. ale trzeba zwracać uwagę na to czy żądają rampy czy mają najazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

To by było kupno od rolnika nie handlarza, trasa ok 550km w jedną stronę, ciągnik 6 ton, 4,6m długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368
Mi transport za pług liczyli 4zl/km w jedną stronę. Jeżeli złapałby ładunek w drodze powrotnej liczy 5zl/km w jedną stronę. Dosyć drogo mi to wyliczyli mam wrażenie. Odległość około 500km w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

W mojej okolicy laweta z najazdami na ciągnik gabarytowo odpowiadający MF3060 z turem była liczona po 2,40 z km, w obie strony. Laweciarz przyjechał na ustaloną godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Podpisz umowę przedwstępną, bo świadek może być za mało. Najmij ochroniarza na Twoją nieobecność, aż do powrotu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
4 godziny temu, kellyq napisał:

To by było kupno od rolnika nie handlarza, trasa ok 550km w jedną stronę, ciągnik 6 ton, 4,6m długi

napisz skąd  dokąd (jakieś większe miasta),moze w mojej okolicy to ci tanio transport załatwię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Na przyczepę spisałem umowę zabrałem dowód i dałem połowę kwoty, a lawetę do przyczepy brałem 10km o de mnie, umówiłem się z chłopakiem by podjechał po mnie do pracy brałem bez umowy nie musiałem vat-u płacić dodatkowo, byłem z nim więc pomogłem przy załadunku i rozładunku więc z całości jeszcze mi opuścił na koniec i transport wyszedł mnie 2,60zł/km. Była to laweta na której wejdzie przyczepa 8 ton lub ciągnik o podobnych wymiarach i masie do 6ton. Za nisko podwoziową z najazdami np do dużych ciągników lub kombajnów ceny są trochę większe pod 4zł podchodzą i u mnie raczej bez umowy takie ceny są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Ja miałem stosunkowo blisko, bo koło 120km, to w ten dzień, co oglądałem ciągnik i zdecydowałem się na niego, to spisaliśmy umowę przedwstępna i dałem bodaj 5stow zaliczki. Na umowie termin chyba tydzień wpisaliśmy na odbiór maszyny. Skombinowalem transport, umówiłem się z właścicielem, przyjechałem, laweta w miarę na czas. 

Bez faktury, przyciął na cenie. Miało być po 2.3, a jak dokładnie policzyłem kilometry to wyszło 2.7. Ale człowiek zadowolony, że szczęśliwie ciągnik na podwórku zawitał, to dopiero po wszystkim się zreflektował że więcej wyszło. Laweta nieduża, pod ciągnik max wielkości 6garowego ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

potrzebuje ktoś transportu z ryk-garwolin mogę zajechać na warszawę w kierunku leszna? jadę samochodem z przyczepką samochodową lub lawetą


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek537    0

Są to tak zwane "transporty powrotne" masz strony na których się ogłaszasz i dzwonią do ciebie przewoźnicy którzy mają wolne miejsce. Osobiście korzystałem i byłem bardzo zadowolony i w sumie bardzo tanio było. Wpisz sobie w google i na kilku stronach daj wpisy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

już załatwione ciągnik stoi na podwórku, udało się tanio zorganizować transport, dzięki wszystkim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marek3080
      Czy ktoś może ma jakieś porównanie jak jest z mocą ww ciągników jeśli chodzi o transport? Odstawialiśmy pszenicę do młyna. Dwie przyczepy 4t w sumie było na nich 12,5 t pszenicy. Pierwszy skład zaciągnął MF. Drugi skład MTZ 82 bez przedniego napędu. Nie kierowałem ja tylko mój teść i mówi ze Ferguson w porównaniu do ruska jest jakiś słaby, mułowaty.
      Tam gdzie ruskiem jechał 9 i słabł włączał reduktor i rwał do przodu a MF zdychał na 4 bez przyspieszacza konieczna nawet redukcja na 3. Podobnie jak zrobił się korek za nim i wyprzedza go tir; MFa wyprzedzają bez problemu, ciężko jakoś nabiera obrotów a z ruskiem mają już co robić. Po prostu rozpędza się znacznie szybciej. Na koniec: rusek trasę robi w 55 minut a MF 1 godz 10 minut. Odcinek 25 km.
      MF 3080 skrzynia 16/16 rok 91
      MTZ 82 bez przedniego napędu rok 91.
      Ten rusek taki mocny czy MF taki słaby. Odpowiedzi mile widziane.
      Pozdrawiam
    • Przez rudy112
      Jak transportujecie pasze z mieszalni pasz do zbiorników przy chlewni?
    • Przez lantierka
      Witam
      W tym roku mam zamiar przechować rzepak ze zbiorów do jesieni. Mam pytanie czy przy transporcie przenośnik ślimakowy i dmuchawa do zboża nie będą uszkadzały nasion ??? Ewentualnie na co należy zwrócić uwagę przy przechowywaniu - niska wilgotność przy załadunku -7 % tyle wiem ale może ktoś podpowie na co jeszcze zwrócić uwagę . Sypie do bina 100. dzięki pozdro
    • Przez Kedzior12
      Witam. Pod koniec wakacji planuję zakup drugie ciągnika. Będzie on jedynie przeznaczony do transportu bel siana i pracy z turem przy oborniku. Kwota, jaką dysponuję to max 40000zł. Zastanawiam się, który z poniższych ciągników wybrać:
      Ursus 914
      Zetor 7245
      Zetor 7045
      Zetor 7745
      Renault 70-34
      Renault 75-14
      Renault 80-34
       
      Ciągnik może mieć max 80KM, lecz nie mniej niż 65KM i napęd 4x4. Chciałbym, żeby również był w miarę oszczędny. Który z powyższych byłby najlepszy? Zastanawiam się nad Ursusem, ponieważ jest tani,ma podobno dobry uciąg i mam do niego pewien sentyment, bo wiadomo, że nasz polski
    • Przez wojtekb333
      Witam posiadam przyczepę firmy Pronar T672 8 ton. Myślę, że zmieści się 8 ton zboża, ale chciałbym zmieścić więcej. Moje pytanie czy jeżeli dołożę jeszcze nadstawki 30cm czyli bedzie 50+50+30 to wytrzyma ??

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj