adam12tr

Zetor forterra 11741 obwód świec żarowych

Polecane posty

adam12tr    0

Witam

Poszukuje osoby która posiada zetora forterre  11741 z silnikiem Deutz/same 1000.6Wt1 .W tym ciągniku jest regulator  świec żarowych, niestety nie jest on opisany w schematach dedykowanych dla tego modelu Zetora. Mam urwane dwa przewody od wtyczki tego sterownika i nie mam czasu robić doktoratu odnośnie ich prawidłowego położenia. Jeśli ktoś ma taki ciągnik to bardzo prosił bym o fotkę tej wtyczki od strony przewodów, wystarczy zdjąć prawą przednią pokrywę maski. Zamieściłem wycinek serwisówki gdzie regulator to element o numerze 79, a druga fotka to moja sytuacja;(

Za pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam Adam12tr

 

Zetor_1000.6.WT1.png

Zetor_AM.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
a nie widać pustych wsuwek? przeważnie nie używane piny we wtyczkach są puste. zostało by tylko dopasować który do której wsuwki.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam12tr    0

Jest jak mówisz, to ciągnik kolegi będę musiał sprawdzić gdzie biegną te przewody, a potem zobaczyć co ten blackbox zawiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Mam zetora 11641 i mam ten sam sterownik świec to zrobię Ci zdjęcie przy okazji. U mnie pomimo, że świeca grzeje bo wyczuwam ręką, że rozgrzewa się w miejscu wkręcenia do silnika to ciągnik przy temp. 0 stopni sam nie odpali. Kontrolka gaśnie po ok. 30 sekundach. Nawet kilkukrotne grzanie świecy nie pomaga. Ciągnik dobrze kręci, ale nawet nie próbuje załapać.  Latem odpala bez problemu. Zimą wystarczy pociągnąć go 1 m i odpala, po chwili jak się trochę rozgrzeje i go zgaszę to już odpali sam. Czy te silniki same 1006 tak mają, czy z moim jest coś nie tak? Jakby było -15 stopni to bym nie szukał problemu, ale przy 0 stopni to powinien odpalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

W zetorze 11641 jest tylko 5 przewodów podpiętych do tego sterownika świec.

WP_20190118_16_44_46_Pro.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego możesz mieć model z tzw dogrzewaczem albo czy na pompie wtryskowej masz jakiś zaworek albo kabelki dodatkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

U mnie nie ma nic poprowadzone do pompy  wtryskowej. Jest tylko jedna świeca na dolocie powietrza i niewiele to pomaga. Nie wiem czy wymiana tej świecy by coś poprawiła. Ma ktoś w tym silniku zamontowaną grzałkę płynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kadman
      Rano tata chciałgo odpalić słabo kręcił to podłączył prostownik. Potem go odłączył od prostownika i przekręcił kluczyk i zrobiło się zwarcie bo tak długo rozrusznik kręcił aż rozładował się akumlator cofnięcie kluczyka nic nic nie pomogo.:angry: Teraz żadna kontrolka się nie świeci nie reaguje na nic, mimo podłączenia innego akumlatora, bezpieczniki sprawdzałem są dobre co zrobić
    • Przez paulo890625
      czy jest mozliwosc przerobienia instalacji elektrycznej przy 3065 z 2 akumulatorów 12V na jeden duzy akumulator?
    • Przez tomekxwz
      witam panowie!!! mianowicie mam taki problem dzisiaj po umyciu fergusona chciałem go odpalić ale nie można... słychać tylko zaskakiwanie elektromagnesu a rozrusznik ani drgnie.proszę o pilną pomoc
    • Przez Bartek72511
      Witam panowie.Mam taki problem bo szukamy ciągnika i trafiliśmy na fajny egzemplarz, ogólnie zadbany tylko nie działa ten przełącznik żółw zając i facet mówił że to jakiś moduł się zepsuł i go omineli i wyprowadzili jakiś przycisk. Jest to skrzynia 32x32. I nie wiemy czy jest sens takie cos oglądać czy lepiej dać spokój z nim? Model to 3090.
    • Przez bartoszsola
      Witam! Zamieszczam oryginalne skany instalacji do Zetorów jak wyżej    Może komuś się przyda  `



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj