matiyas3512

Ursus 3512- napęd zależny WOM- jak dołożyć

Polecane posty

matiyas3512    0

Witam

Czy ktoś orientuje się co trzeba przerobić w Ursusie 3512 aby mieć WOM zależny i niezależny?

Może posiada ktoś katalog części do tego traktora?

w mf 255 jest to i to więc na 100 % w ursusie 3512 się da. tylko cza pewnie rozpoławiać ciągnik i coś w srodku dołożyc.  Ja chce przerobić se MF 255 na Ursusa 3512 i też mnie interesuje jak przerobić hamulce sprzęgło i gaz..na pedały tak jak to jest przy płaskiej podłodze. Kabina nowa kosztuje 6 tyś. koła szerokie tylne 3 tyś reszta to farby itd ale ciągniczek będzie miał kapitalke robioną i trochę go stuninguje bo 14 tyś mth jak by nie patrzeć to wart jest tego.,

grzegorz508    2
Napisano (edytowany)

Witam, widzę, że koledze nikt do tej pory nie pomógł. A więc tak, dźwignia włącza Ci tak jakby ten wom zależny? Jeśli tak, to brakuje tylko jednego koła zębatego co jest założone na wałek atakujący. https://e-ursus.pl/pl/i/Walek-odbioru-mocy-MF-255-katalog-czesci/212 Chodzi mi o koło nr 12. Potrzebujesz do tego zdjąć podnośnik i wyjąć zawleczkę z wałka atakującego, potem wyjmujesz wałek łączący wałek atakujący ze skrzynia. Możliwe, że jeszcze tam potrzebne bedą jakieś segery i tuleja może być inna. W tym katalogu co podesłałem powinienes  wszystko znaleźć, jeśli nie pisz pw.

Edytowano przez grzegorz508

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kapec22
      Witam jak usunąć luz na dolnym wałku od ramion podnośnika? mf 2640
      filmik https://streamable.com/pxa3v

• Przez kiken
      Witam od kilku dni próbuję  ustalić czym fabrycznie zastąpiono korpus pośredni łożyska wałka WOM w  c 360 3P   po 1990 roku  w ciągnikach w których zastosowano nowy typ zaczepu transportowego jak na zdjęciu , zmieniono również obudowę łożyska będę wdzięczny za info. czy takie coś jest do nabycia i pod jaką nazwą pozdrawiam
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam. 
      Spada mi ciśnienie w ciągniku ursus 914 z 4 na 2.8 przy 1600 obrotach 
      Czy ktoś miał podobnie ? Co może być przyczyną ?
      Z góry dziękuję 😉
    • Przez Halex
      Podczas Orki przy przełączeniu dźwigni na pozycję żółw ciągnik staje i wydaje takie "miauczenie" ze skrzyni, ponadto przedni napęd bardzo słabo działa tylko jak ma lekko. Spotkał się ktoś z tym? Przyczyna może być mikropompka w skrzyni pośredniej ? 
    • Przez grzechu_master
      Witam,
      Od jakiegoś czasu walczę w problemem w moim Urusie 1934 (2007r). Mianowicie pod dużym obciążeniem podnośnika pojawiają się problemy z rozdzielaczem EHR Bosch. Po przełączeniu w skrajne położenie ( podnoszenie lub opuszczanie) potrafi się zaciąć. Objawia się to tym, że nie ma płynnej regulacji wysokości (na maksa podnosi i nie chce opuścić lub opuści i nie chce podnieść). Wymieniłem czujnik wysokości podnośnika ale też nie mam pewności czy on działa jak trzeba. Zachowuje się czasami jakby nie odczytywał odpowiedniego napięcia i nie przekazywał do sterownika. Dodatkowo jak już
      rozdzielacz się zatnie to jedynym rozwiązaniem jest ręczne przesunięcie suwaka w rozdzielaczu ( na cewkach są odpowiednie popychacze).
      Może ktoś z Was miał taki problem. Jeśli jest to możliwe może ktoś ma taki ciągnik i jest w stanie przesłać mi zdjęcia całej instalacji hydraulicznej przy rozdzielaczu. Proszę o pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.