rolnik200m

Jałówki nie chcą pić mleka

Polecane posty

rolnik200m    45

Witam mam 2 jałówki które nie chcą pić mleka ani ze smoczka ani z wiaderka. Co zrobić żeby chociaż trochę wypiły. (Jałówki były najpierw przy krowie przed kupnem) Proszę nie pisać treści ,, Kup krowę "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co , mleka nie chce , a z jajkiem będzie piło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Z tymi jajami to prawda , 2 sztuki wbijamy do preparatu zastępczego i piją bardzo dobrze.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 godziny temu, rolnik200m napisał:

Witam mam 2 jałówki które nie chcą pić mleka ani ze smoczka ani z wiaderka. Co zrobić żeby chociaż trochę wypiły. (Jałówki były najpierw przy krowie przed kupnem) Proszę nie pisać treści ,, Kup krowę "

W jakim wieku są te jałówki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45

Zetorki12 jak kupuje cielaki to zawsze nie daje im mleka na przykład jak kupie cielaka o jakiejś 14:00 to nie daje na wieczór tylko rano a jak nie chcą rano to znowu czekam pół dnia.  Mówicie że wbijać im jaja. ( Jałówki były puszczane do krowy a nie dawane mleko z wiadra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Po jajkach ładnie wyglądają ,ale to nie tani interes . Często jest tak że jak ciele oderwane od krowy to nie chce pić ,ale to tak do 3 dni a u Ciebie długo już to trwa . Ja miałem taki przypadek że kupne ciele nie chciało pić mleka (ok.55kg ) ledwie nie zdechł ciągłe biegunki myślałem że przez te biegunki nie pije .Kolega mi doradził daj sztuczne od razu  zaczął pić i skończyły się biegunki po prostu nie trawił mleka krowiego  .

Edytowano przez Azor07
1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Może spróbuj mleko z innej firmy . Ja tak miałem z granulkami dla cielaków nie chciały wcale pobierać zmieniłem firmę i teraz niema problemu . Zrobiłem eksperyment w jedno miejsce wsypałem granulki z jednej firmy a w drugie z drugiej i z tej drugiej firmy zjadły a tamtych nawet nie ruszyły ,sąsiad miał to samo śrutował granulki ze swoim zbożem bo inaczej nie ruszały ,a wystarczyło zmienić firmę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj