krzysztofsb

Ceny Cieląt 2018

Polecane posty

Gość   
Gość

No jak nie jak tak :D. Niewiedza , strach i ciemnota tworzy zabobon żeby znaleźć proste wytłumaczenie . W sumie nie przeszkadza mi to , przynajmniej mam się z czego pośmiać .:tw_blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A że tak się spytam wszystkich "speców", którzy najbardziej krzyczą w tym temacie, jak wy tak kupujecie po 1 sztuce, to ile razem trzymacie? 5? Bo nie widzę sensu mieć całkowicie zróżnicowane wiekowo stado, bo wiadomo inne dawki, no chyba że wszystko na uwięzi to wtedy nie było tematu ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
i ci co po 1 kupują to nie mają problemu z wybraniem sobie dobrego cielaka. ja potrzebuję 30 na raz w jednym wieku i z jednakowym statusem zdrowotnym. czyli towar realnie nie osiągalny. wszędzie zbieranina ze wszystkich stron świata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kali2107 napisał:

i ci co po 1 kupują to nie mają problemu z wybraniem sobie dobrego cielaka. ja potrzebuję 30 na raz w jednym wieku i z jednakowym statusem zdrowotnym. czyli towar realnie nie osiągalny. wszędzie zbieranina ze wszystkich stron świata....

Właśnie o tym samym mówię ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Podejmne współpracę z hodowca krów. Kupie 4-5 cielaków co kwartał.  Okolice Turek/Konin+100km  


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98
Ja kupuję od jednego hodowcy z sąsiedniej wsi cielaki ale biorę wszystko bo taka umowa. Jeśli nie zostawia jałóweczek na remont stada to muszę je kupić. Ale pasuje mi to bo w oborze gdzie mam na uwięzi to mogą stać jałówki. teraz mam całą stronę jałówek. Byki na luzie w kojcach a te które wiekowo nie pasują to na uwięzi w innym budynku. Niejednokrotnie nie chciało mi się brać kolejnej jałówki ale cóż umowa to umowa. Mam za to przyzwoitą cenę i zdrowsze cielęta. Dobre 15 lat trwa współpraca i upadku jego sztuki jeszcze nie miałem ,a od handlarza to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 godzinę temu, dabaz napisał:

Ja kupuję od jednego hodowcy z sąsiedniej wsi cielaki ale biorę wszystko bo taka umowa. Jeśli nie zostawia jałóweczek na remont stada to muszę je kupić. Ale pasuje mi to bo w oborze gdzie mam na uwięzi to mogą stać jałówki. teraz mam całą stronę jałówek. Byki na luzie w kojcach a te które wiekowo nie pasują to na uwięzi w innym budynku. Niejednokrotnie nie chciało mi się brać kolejnej jałówki ale cóż umowa to umowa. Mam za to przyzwoitą cenę i zdrowsze cielęta. Dobre 15 lat trwa współpraca i upadku jego sztuki jeszcze nie miałem ,a od handlarza to różnie bywa.

prawidłowe podejscie do sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Ja jakoś biorę od handlarza partie po 15-20 szt, i na 60 wzietych 1 padł po 2 tygodniach, bo prawdopodobne coś zezarl, mozliwe ze jakis sznurek, jak sie kupi odchowane cielaki i odpowiednio zadba to ciezko zeby cos padło, też zalezy od jakiego handlarza sie bierze, ale jakos nie wyobrazam sobie wyjezdzic 1000-1500km zeby kupic 10 cielakow i zazwyczaj rzadko rasowych

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
8 godzin temu, KrowieBieszczady napisał:

A że tak się spytam wszystkich "speców", którzy najbardziej krzyczą w tym temacie, jak wy tak kupujecie po 1 sztuce, to ile razem trzymacie? 5? Bo nie widzę sensu mieć całkowicie zróżnicowane wiekowo stado, bo wiadomo inne dawki, no chyba że wszystko na uwięzi to wtedy nie było tematu ;) 

Kupuje cielaki w ilościach od jednej do kilkunastu sztuk jednorazowo ale staram się dobierać możliwie tak żeby zrobić z tego partię i o dziwo się udaje, na oborze mam teraz lekko ponad 50 szt a to tylko ze względu,ze nie lubię przepłacać za cielęta.Teraz był sezon dopłatowców cielęta w chorych cenach więc sobie zakupy odpuściłem i zacznę stado kompletować gdzieś od lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

popieram sołtysa od lipca beda inne ceny i cielaki starsze w ich ramach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tam gdzie ja kupuje to cały rok tak samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ceny też bez różnicy, czy czas dopłat czy nie. I jak mam np.jałówkę i byczka to sprzedaję zawsze w komplecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 godziny temu, kali2107 napisał:

tam gdzie ja kupuje to cały rok tak samo....

Wiesz u mojego głównego dostawcy ce a też stała ale reszta glupieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
witam. szukam opinii o tej firmie. nie sugerujcie się ceną bo jest przykładowa. tylko może ktoś tam kupował cielaki. https://www.olx.pl/oferta/byczki-nowa-dostawa-CID757-IDrEb2J.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Brane 3 partie, po zaszczepieniu bez większych problemow, rosną dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
1 godzinę temu, antoni69 napisał:

Brane 3 partie, po zaszczepieniu bez większych problemow, rosną dobrze

a po co baranie ladnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a ty co świrujesz pawiana? jak ci nie pasuje to wyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9
Napisano (edytowany)

Sprzedane: byczek HF tygodniowy 750zł

Byczek HF x MO tygodniowy 850zł. 

Już po dopłatach a sprzedałem w pieniądzach jakie chciałem wziąć. Rok temu różnica była większa, w tym roku mam większa stabilność uzyskiwanych kwot.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Nie, tak to by nie bylo takiej zdrowotnosci, raz gdzieś kupilem troche slowakow i rumnow to 1 miesiac weterynarz nie wychodzil z obory, ale nic nie odpadlo, a wracajac do cen to warto dać 3000zl za odsadka SM 280-300kg, bo znajomy ma pare takich sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, antoni69 napisał:

Nie, tak to by nie bylo takiej zdrowotnosci, raz gdzieś kupilem troche slowakow i rumnow to 1 miesiac weterynarz nie wychodzil z obory, ale nic nie odpadlo, a wracajac do cen to warto dać 3000zl za odsadka SM 280-300kg, bo znajomy ma pare takich sztuk?

3000zł za 300kg i powiedzmy potem sprzedasz tego byka po 7,80 to za 700 kilo dostaniesz 5500zł w zaokrągleniu. Jak podzielisz te 2500 na 400 kilo, które musi urosnąć to wychodzi, że za każdy kilogram, który u Ciebie rośnie dostajesz 6,25zł. Przy dobrze zbilansowanej dawce myślę, że SM uzyska 1,5kg dziennie czyli dziennie ten byk daje Ci 9,4zł (nie odliczając kosztów). W koszty pasza treściwa w przyzwoitym składzie to koszt rzędu 70-75 gr, jakby liczyć ze na 100kg byka dostaje 1kg paszy to przez cały chów zje około 5kg paszy dziennie średnio (5*0,75=3,75zł), czyli od kwoty 9,40-3,75=5,65zł, do tego dodaj koszty pasz objętościowych, woda, prąd, słoma i wywóz obornika, codzienne koszty przy zakarmianiu (ciągnik lub ładowarka). 

 

Wiem, że zaraz ktoś napisze a to przecież kosztuje tyle a nie tyle, lepiej nic nie robić i narzekać, i inne teorie i wizje, ale po prostu na szybkości przyjąłem jakąś kalkulacje, która jak dla mnie wypada tak, że za kwotę 3000 nawet z lekkim hakiem opłacałoby się kupić Limousine, a nie SM gdzie jest potem cena inna na skupie. Jak kupisz za 2600-2700 no to jeszcze może na tym wyjdziesz, tak raczej bym odpuścił, niech Ci taki byk zachoruje lub padnie, to za taki mizerny zysk, gdzie dzień w dzień musisz przy tym chodzić, nie warto chyba że masz ze 150 tych opasów to już "grosz do grosza" :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

No wiadomo, kazdy liczy po swojemu, ale bez przesady, za dobrego SM 8,40 bez problemu wezmę,  a  wlasnie odsadki LM to takie teraz duzo cenią, tak czy siak dzieki za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj