krzysztofsb

Ceny Cieląt 2018

Polecane posty

Maryush    9

No właśnie Sołtys. To się ekonomicznie nie zgrywa. Dawno temu jak nie było olxa ojciec sprzedawał często handlarzom, to wychodziło koło 460-520zl za cielaka (liczone na kg). Potem zaczęliśmy sprzedawać przez olx i zawsze na sztukę, od razu lepsze pieniądze wychodziły i chętnych nie brakuje.

Znam tylko jeden przypadek kiedy ludzie koniecznie chcieli sprzedać handlarzowi - mieli choroby w oborze i nie chcieli patrzeć w oczy ludziom którzy przyjechali by po cielaki. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19705

a najlepsze to,ze dawałem wiecej jak handlarz nawet na wagę i jestem wstanie odbierać wszystko od małego cielaka po dorosłą sztukę płeć nie ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213
1 minutę temu, soltys48 napisał:

a najlepsze to,ze dawałem wiecej jak handlarz nawet na wagę i jestem wstanie odbierać wszystko od małego cielaka po dorosłą sztukę płeć nie ważna

Nie którzy uważają swojego handlarza jako boga i sprzedają innym to co on nie weźmie ile on im da tojest wow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19705

Twierdzą,ze on wszystko odbiera.....ale nikt nie widzi,ze często handlarz przywlecze do obory chorobę

Widzieliście żeby handlarz przebierał sie jak go wprowadzacie do obory żeby cielaka obejrzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Twierdzą,ze on wszystko odbiera.....ale nikt nie widzi,ze często handlarz przywlecze do obory chorobę

Widzieliście żeby handlarz przebierał sie jak go wprowadzacie do obory żeby cielaka obejrzał?

ja zakładam cuch do obory osobne jak do kogo idę i dezynfekcja przyczepy to podstawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Handlarz, który do mnie przyjeżdża nie wchodzi pod żadnym pozorem do obory, cielętnik z bykami mam zupełnie oddzielnie i zaraz waga, cieląt nie ogląda, tylko w momencie zakolczykowania i ładowania na wagę.

I prawda jest taka, że być moze cenę daje mniejszą, ale naprawdę odbierze male bliznieta od pierwiastki i byka, ktoremu jeszcze przykurcz nie przeszedł czy ślepego i czasem wiadomo, jakiś cielak po przejściach tez się znajdzie.

Miałam do czynienia z kilkoma gospodarzami, ktorzy przyjechali po byczki, wszyscy chcieli "te z białą głową", najlepiej zeby po urodzeniu 50kg ważył. Dziękuję, postoję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19705

Ja również to oferuję i co najważniejsze zawsze ale to zawsze przestrzegam higieny jednak nie dla każdego to ważne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 4.12.2018 o 17:33, soltys48 napisał:

a najlepsze to,ze dawałem wiecej jak handlarz nawet na wagę i jestem wstanie odbierać wszystko od małego cielaka po dorosłą sztukę płeć nie ważna

Jak mogłeś dawać więcej jak handlarz jak sam nim jesteś  🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

O kur....nie za duzo cenisz? Ja mam dwa byczki czarno biale w tej wadze i po 1200nikt nie chce dac. A bym sprzedal za to co Ty chcesz dwa byczki wieksze mieszance jeden lmxho a drugi bbxho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Kupione 2 byczki od rolnika po 14 zł/ kg. 50 i 62 kg. Jeden czarno-biały, drógi czerwony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj