Krisman1985

Wywrotka Liaz jako pojazd rolniczy, specjalny,inny.

Polecane posty

Krisman1985    1

Witam. Posiadam wywrotkę Liaza (zdjęcia w galerii).Co trzeba zrobić by nie płacić podatku do gminy oraz mieć niższe OC. Używam tej ciężarówki w sumie tylko w żniwa. liaz_wywrotka_l_18c9e0e793c798ba5e23af43573c8ca9.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

jezdzisz po drogach publicznych? , cos gdzies czytałem ze w polsce ma wejsc mozliwoosc czasowego wyrejestrowania pojazdu, ale czy tak bedzie to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisman1985    1

W sumie tylko w żniwa. Już jest czasowo wyrejestrowany czasowo no bo tyle bulić opłat... Słyszałem że można go zarejestrować jako pojazd specjalny, więc jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buli14812    158

Zarejestrować na żółte blachy xD

Przegląd bezterminowy, ubezpieczenie wykupujesz tylko na przejazdy w tym przypadku żniwa. 

Iść do starostwa, o  ile miłe Panie, albo do większej stacji kontroli pojazdów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
weź DR jedź do okręgowej stacji kontroli pojazdów i wszystko Ci powiedzą bo jest to możliwe ale nie zawsze opłacalne. Ja chciałem zalegalizować bak 200l w passacie (wyjazdy do rosji...) dało się ale np strasznie drogo dużo papierów no ale było to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Żeby nie płacić podatku drogowego musisz zgłosić się do Urzędu Gminy z dowodem rejestracyjnym i dowodem opłaty podatku gruntowego.Włacicielem pojazdu i gospodarstwa ma być ta sama osoba.Na zniżkę OC nie licz.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
możesz co czasowo wyrejestrować wycofać z ruchu to się chyba nazywa wtedy przywracasz go do jazdy na np. 1 miesiąc na żniwa i płacisz podatek i OC tylko za jeden miesiąc tylko trzeba tak trafić żebyś przy przywróceniu do ruchu miał ważny przegląd bo przez 11m-cy dowód i tablice leżą w wydziale komunikacji

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59
Kolego, to nie Niemcy. Z tego co mi wiadomo to nie można w PL czasowo wycofać z ruchu zarejestrowanego pojazdu. Gdyby to było możliwe to połowa ciągników i motocykli przechodziłaby przez to co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59
No fakt. Dopiero teraz doczytałem. To jakaś abstrakcja bo czemu niby tylko samochodowy ciągnik można wyrejestrować a rolniczego już nie? To tylko potwierdza głupotę ludzi zarządzających tym krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisman1985    1

Po co Traktor wyrejestrowywać skoro opłaty za niego są znikome. Za ciężarówkę płaci sie podatek do gminy ok 2000  zł + OC 1600-3200 w zależności od samochodu, do tego słyszałem że dochodzi ubezpieczenie towaru ( znajomy laweciaż mi o tym wspomniał). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
@koper88 ustawa ta ma właśnie na myśli te pojazdy od których płaci się podatek do gminy

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59
Opłaty są znikome ale są. Dlaczego jedni mają być równi z drudzy "równiejsi"? Za motocykl płacę ubezpieczenia prawie tyle co za samochód, gdzie jednośladem robię rocznie jakieś 2000 km tylko w okresie letnim, a autem 10x tyle. Produkcję mam wyłącznie roślinną więc w okresie zimowym ciągników nie używam i czym to się różni od posiadania samochodu ciężarowego? A co w przypadku gdy ktoś ciągnika używa wyłącznie do wypychania obornika z obory i cały rok pojazd nie widzi drogi publ.? Według mnie prawo jest w wielu kwestiach do zmiany bo podobnych temu patologii nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
Na pługopiaskarkę jak zrobisz a walną Ci kontrolę w czasie żniw to masz przechlapane. Siodłowy można na rolniczy ale wywrotkę to niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0508    11

Kombinowanie ze specjalnym może sporo kosztować jak i będzie z tym dużo zachodu. Widziałem patenty, że np ktoś kupił stara skrzyniowego sztywnego z straży, który był zarejstrowany jako specjalny i na niego założony został wywrot. Bo podobno jest jakaś zasada w kodeksie, że pojazd zarejstrowany jako specjalny przed rokiem 2004 specjalnym pozostaje aż do kasacji.

Co do tego liaza to może po prostu trzeba pomysleć nad przeróbka na przyczepę jednoosiową do ciągnika. Jedź do złomiarza dogadaj się, że przywierzesz cały przód rozkręcony czyli kabinę, silnik, oś przednią i wycięty nr VIN z ramy i powinień Ci to wziać do kasacji i wystawić zaświadczenie do ostatecznego wyrejstrowania w WK.

Ja też chciałem trzymać stara 200 3w na żniwa tylko po tym jak już nie było opłacalne nim wyjeżdzać, bo tirem taniej przywiozą, ale też w końcu przerobiłem go na przyczepę, bo dłuższym staniu baterie nie trzymały i jeszcze pneumatyka śniedziała.

Edytowano przez wojtek0508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisman1985    1

Myślałem o tym ale lepiej go sprzedać i kupić przyczepę niż ciąć i przerabiać. Odpala jak nówka nawet po kilkumiesięcznym postoju. Dlatego szukam alternatyw w opłatach. Jeżeli znajdzie się chętny to go sprzedam, jeżeli nie to do pocięcia, ale szkoda go, naprawdę szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszy ten Liaz od Naszego Jelcza czy stara to na pewno...A wiec szkoda,sam bym chciał mieć takiego Liaza lub Tatre a za nimi ciągać Brandys 10.10h tylko że te opłaty...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0508    11

Nam za całego stara jeszcze sprawnego dawali mniej niż za przyczepę, która z niego powstała. No, a jeszcze części mechaniczne są na złom. Mój był garażowany do końca i z roku 89. Jak zdechła pompa to nie warto było robić, tylko na hol i pod spawarkę ;) Dodam, że są gminy, gdzie pojazdy ciężarowe rolników są zwolnione z podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez golfdriver
      Mam liaza. Wersja ładowacz, ale chcę w jego miejsce montoeac tuz. Wiem że można, ale nigdzie nie mogę znaleźć osprzętu. ramion ciągów itd itd. Proszę o pomoc. Może macie własne opinie i doświadczenia z maszyną. Planuję wyjść na wiosne w pole z 6 skibowy. pługiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj