Polecane posty

Michał6180    2

witam mam mały problem z ehr-em w mf 6180 chodzi o to że niby podnośnik normalnie pracuje ale cały mruga lampka ostrzegawcza ehr-u i nie pokazują mi diody czy podnośnik w danym momencie podnosi czy opuszcza a druga sprawa jest to czy to jest normalne jak podniosę do góry podnośnik pompa strasznie wyje czy to jest normalne czy pompa powinna się wyłączać jak ramiona się podniosą do samej góry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9350    4

Lampka ostrzegawcza migając wyświetla kod błędu. Pierwsza sekwencja to od 1,2 lub 3 mignięć mówi ona z jak ważną usterką mamy problem ( 1- poważna, 3- mało ważna ). Po przerwie ( nie potrafię określić czasu ale to jakieś 2-3 sek.) "wymigana" zostanie kolejna sekwencja ( od 1 do 8 mrugnięć ). Potem nastąpi dłuższa przerwa niż wcześniej i znowu kod zacznie być wyświetlany od początku. Żeby można było Ci pomóc musisz odczytać kod błędu, myślę że po przekręceniu kluczyka najlepiej od razu obserwować diodę sygnalizującą błąd i zliczać ilość wyświetleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193
Ale po podniesieniu pompa sie wylacza i nie powina wyć gdzies moze czujnik położenia ramion nie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj kody błędu z panelu , kolega wyżej opisał ci jak je odczytać ,to napiszę co oznaczają.


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

jak na max podniesie i dalej pompa pracuje z oporem to zapewne problem z czujnikiem pozycji ramion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
Dnia 5.01.2018 o 10:15, Agrotech1111 napisał:

Podaj kody błędu z panelu , kolega wyżej opisał ci jak je odczytać ,to napiszę co oznaczają.

po przekręceniu kluczyka kontrolka mrugnie 4 razy i następuje dłuższa przerwa i znów to samo i jeszcze jedno pytanie czemu na błotniku nie działają guziki?

Edytowano przez Michał6180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9350    4

Wydaje mi się że błędnie odczytujesz. Sekwencja jednej "cyfry" to szybkie mignięcia, a każda dłuższa przerwa to odstęp między kolejnym wyświetleniem kodu błędu lub między cyframi w kodzie. Musisz się trochę do tego przyłożyć. Może to wyjaśnić czemu nie działają Ci przyciski z błotników, albo ten problem z wyciem pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak kolega wyżej pisze to :

1-3 - Zwarcie w cewce elektrozaworu opuszczania

2-2 - problem z czujnikiem pozycji

3-1 - problem z prawym czujnikiem draftu

sprawdź dokładnie czy nie jest jak kolega wyżej pisze, bo kod musi składać się z 2 cyfr.


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
2 godziny temu, pawel9350 napisał:

Wydaje mi się że błędnie odczytujesz. Sekwencja jednej "cyfry" to szybkie mignięcia, a każda dłuższa przerwa to odstęp między kolejnym wyświetleniem kodu błędu lub między cyframi w kodzie. Musisz się trochę do tego przyłożyć. Może to wyjaśnić czemu nie działają Ci przyciski z błotników, albo ten problem z wyciem pompy.

są daw mrugnięcia krótsza przerwa i znów dwa mrugnięcia i ta dłuższa przerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci wyżej kody błędów. U cb 2-2 problem z czujnikiem wysokości.


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
5 minut temu, Agrotech1111 napisał:

Pisałem Ci wyżej kody błędów. U cb 2-2 problem z czujnikiem wysokości.

A wiesz gdzie może znajdować się ten czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na zdjeciu tylko u cb będzie czujnik bez kabelka 


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9350    4

Nie koniecznie musi być to sam czujnik. Przepatrz przewody, wtyczki modułu podnośnika, wtyczkę do samego czujnika. Jeśli znasz się na tym możesz przemierzyć sam czujnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj