suzuki550e

sianokiszonka

Polecane posty

pooch    61

ja tam uzywam jak juz pisałem ensibala i naprawdę mogę polecić mocna i solidna, jak juz tez pisalem jak bedziesz chciał namiary na dobrą cenę to daj znac na PW


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

Cześć :P mam takie pytanko daje sienokiszonke raz dziennie z pierwszego sianokosu i są z zakiszaczem i pojawił sie ostatnio problem ze krowy nie chcą tego jesc to samo byki a u cieląt które piją mleko od tych krów pojawiła się biegunka i są jakies chore nie wstają leżą ciągle. bele nie były dziurawe ani plesni ani nic zapach jest super. I nie zeby przezarte czy cos bo dajemy im po trochu i przede wszystkim siano a to jako taki "podwieczorek" jest. Moze trzeba dawac jakies eitaminy czy cos... Prosze o fachową odpowiedz i pomoc :) pozdrawiam wszystkich farmerów :)

moze to typowy wirus bydła.

u mnie 2 tyg temu to przechodziły.. sama woda z d.. (tyłka)szła :)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Witam , prawdopodobnie w tym roku nic nie zbiore siana ani sianokiszonki z powodu zalania, i mam pytanko czy przenica ozima bedzie w miare dobra na sianokiszonkę (bele)? Kupilem od sasiada 3 ha przenicy ktora niewidzila nawozu ani oprysku , wiec jest miotla i troche innego zielska. Zamierzam ja jutro skosic i w sobote zawijac, ale nie wiem czy nie wyrzucam pieniędzy w błoto ?co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

według mnie nie powina wyjść normalna kiszonka osobiście z pszenicy nie robiłem bo takowej nie sieję (słabe ziemie) ale z inych zbóż robiłem i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Smiało rób, ja w poniedzialek 2 ha mieszanki zbożowej zasiałem na kiszonke, bo z tego co wiem to bajerancka pasza dla bydła.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Cześć :) mam takie pytanko daje sienokiszonke raz dziennie z pierwszego sianokosu i są z zakiszaczem i pojawił sie ostatnio problem ze krowy nie chcą tego jesc to samo byki a u cieląt które piją mleko od tych krów pojawiła się biegunka i są jakies chore nie wstają leżą ciągle. bele nie były dziurawe ani plesni ani nic zapach jest super. I nie zeby przezarte czy cos bo dajemy im po trochu i przede wszystkim siano a to jako taki "podwieczorek" jest. Moze trzeba dawac jakies eitaminy czy cos... Prosze o fachową odpowiedz i pomoc :lol: pozdrawiam wszystkich farmerów :lol:

Witaj u nas w zimę było to samo co cielak to każdy miał biegunkę i dochodziło do tego że nie wstawał, ale żadem dzięki Bogu nie padł. I co do kiszonki to identycznie jak ty tez dostawały raz dziennie i to wieczorem. Jak się skończyła kiszonka i dostawały siano i wysłodki no i ospę z jakimiś dodatkami, i z cielakami nie było problemu, wydaje mi się że na noc nie dobrze dawać kiszonkę, zalecają na noc żeby dawać troch słomy to jakoś ma korzystnie wpływać. wracając do cielaków to czasami jakieś zastrzyki stawiały je na nogi, no i ja dawałem im troszeczkę ładnego suchego sianka i jak już widać było że zaczyna żuć to kończyły się problemy z rozwolnieniem.

 

witam,

czy jest możliwe robienie sianokiszonki np. z podwiędniętego żyta, czy prasa zwijająca dała by rady, mam mało łąk, dlatego sie pytam

Nie warto jest robić kiszonki z żyta bo potem krowy tego nie rusza. U nas każdy aby raz zrobił z Żyta i już więcej tego robi. Potem też mocno ciężkie to jest do zadawania aż w kręgosłupie strzyka bo to mokre jak "gnój" Albo jak się zrobi na pół sucho to będzie słoma. Jeśli masz mało łąk to kukurydza jest najlepsza w tym wypadku, sporo jest z tego paszy i krowy wcinają aby łańcuchy trzeszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dziś skosiłem gorczyce i sianokisoznki poleci musze zrobic eksperyment taki. Rzepik z wyką bede na drugi rok siał i już może troche żyta dodam ale musze pomyślec bo jakos jak czytam te posty o życie to cienko to wygląda.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj