suzuki550e

sianokiszonka

Polecane posty

suzuki550e    1

witam,

czy jest możliwe robienie sianokiszonki np. z podwiędniętego żyta, czy prasa zwijająca dała by rady, mam mało łąk, dlatego sie pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Jasne że tak. Ja robię w balotach sianokiszonkę a w tym roku planuje zrobić baloty także z żyta. U nas bardzo dużo osób robi tak kiszonkę z żyta.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

właśnie też chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi balotami z żyta,jak u nas gościu zrobił z żyta baloty to mówił że badyle folie przebijają ze sie bardzo leje sok z tych balotów i że nie wypał, jak to jest u was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

u nas to samo, dobrą folię i śmiało możesz zrobić kiszonke z zyta


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Trzeba skosić żyto jak jest jeszcze nie wyrośnięte za bardzo a co za tym idzie mniej twarde, wtedy nie ma problemu z przebijaniem foli.

Ogólnie polecam kiszonkę z żyta bydło bardzo chętnie zjada, kiedyś robiliśmy i byliśmy bardzo zadowoleni ale przybyłą łąk i zrezygnowaliśmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Żyto najlepiej jest belować zaraz na drógi dzień.... a jak się poczeka 2-3 dni a jak jeszcze upalne dni to się zrobi słoma i krowy tego żreć nie chcą.. My kupujemy folię RaniWrap :P


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

my lecimy na Ensibalu - naprawdę mocna folia (nie najtańsza ale naprawdę mocna)

jak bys chciał to mogę dać Ci namiary na folię tej marki w dobrej cenie


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam ja w tamtym roku robiłem kiszonke z żyta i to był totalny nie wupał zboże przerosło za długo je suszyłem to był naprawde niezły nie wypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Prasowanie następnego dnia to za wcześnie nie zdąży dobrze przeschnąć, najlepiej było by ok 2 dni przy dobrej pogodzie. lub krócej gdy będzie przewrócone, ewentualnie wykoszone kosiarką dyskową wtedy jest ładnie rozłożone w porównaniu z bębnową :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

My robimy żyto w belach i kosimy i na drugi dzień zbieramy bo najlepiej jak jest surowe i krowy jedzą ją aż miło


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin902    7

a jak już jesteśmy w temacie to chciał bym was się poradzić . Zamierzam w tym roku robić kiszonkę z mieszanki zbóż tzw. owies+jęczmień i czy takie będzie się nadawało na sianokiszonkę w bele ??? czekam na odpowiedz z waszej strony. :P


moje filmy na youtube http://pl.youtube.com/user/marcinorolnik zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja w tamtym roku robiłem baloty z takiej mieszanki tylko miałem jeszcze wsiewke koniczyny, a zwierzęta bardzo chętnie to jadły.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

a jak już jesteśmy w temacie to chciał bym was się poradzić . Zamierzam w tym roku robić kiszonkę z mieszanki zbóż tzw. owies+jęczmień i czy takie będzie się nadawało na sianokiszonkę w bele ??? czekam na odpowiedz z waszej strony. :P

W tym roku robie tak samo jak ty: owies, jęczmień i groch.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. W miare wczesnie to zasiej. Moje juz zasiane lada dzien bedzie kiełkowac.


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja od 9 lat robię kiszonkę z żyta w belach bardzo dobra pasza dla opasów(u mnie skarmiam ją bykami)po skoszeniu czekam 2 dni w zależności od pogody.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

mogę owijać baloty z żyta folią Silotite? czy jest ona za słaba,zostało mi trochę z zeszłego roku to była by okazja ja wykorzystać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :P mam takie pytanko daje sienokiszonke raz dziennie z pierwszego sianokosu i są z zakiszaczem i pojawił sie ostatnio problem ze krowy nie chcą tego jesc to samo byki a u cieląt które piją mleko od tych krów pojawiła się biegunka i są jakies chore nie wstają leżą ciągle. bele nie były dziurawe ani plesni ani nic zapach jest super. I nie zeby przezarte czy cos bo dajemy im po trochu i przede wszystkim siano a to jako taki "podwieczorek" jest. Moze trzeba dawac jakies eitaminy czy cos... Prosze o fachową odpowiedz i pomoc :) pozdrawiam wszystkich farmerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

mogę owijać baloty z żyta folią Silotite? czy jest ona za słaba,zostało mi trochę z zeszłego roku to była by okazja ja wykorzystać :P

Każda folia będzie dobra, wszystko zależy czy łodygi nie będą już zbyt twarde bo wtedy i najlepsza folia się przebije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj