Polecane posty

Mateusz0912    0

Witam czy waszym zdaniem to jest dużo jeżeli traktor z ładowaczem czołowym   przez sezon (cały rok od stycznia do stycznia) robi 850 mth . Jest ciągnikiem pomocniczym w  gospodarstwie . Produkcja mleka i opasy. Czy warto rozglądać sie juz za ładowarką teleskopową  czy może drugi ładowacz na kolejny ciągnik ?  Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Wyczytałem jakiś czas temu że jeżeli ciągnik w pracy z ładowaczem czołowym robi więcej niż 500mth to warto kupić ładowarkę, czy był to internet czy jedna z prenumerat miesięcznika to nie pamiętam. 500mth pracy z samym ładowaczem bez innych prac.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mth nie patrz bo zalezy co nim robisz jak masz dużo sztuk to wiadomo że robi przy karmieniu a może i wygarnianiu gnoju i mth więcej zrobić może przy oborze jak w polu.

Co do ładowarki znam takich co sam tur i starcza , ale i takiego co ma tylko ładowarkę , a drugi nawet dwie (małą i dużą ) a żadnego tura , wiadomo jak Cię stać to kupuj

plusy ładowarki to stworzona do ładowania (wysięg-zasięg, zwrotność , stabilność, udźwig) ,, minus to tylko do tego służy

Ciągnik z turem to sam wiesz jak jest z ładowaniem i uwaga z jego usterkami przód siada , skrzynia i sprzęgło jak z rewersem to pochodzi, plusy ciągnika to wykorzystasz do tego co można robić ciągnikiem w polu

Musisz odpowiedzieć sobie czy wykorzystasz ładowarkę

Sam tylko za nieduże pieniądze ,tyle że starego kapcia kupiłem w cenie tura na większym ciągniku. I o to mi chodziło bo używam jej do wszystkiego  i bez stękania że pęknie czy coś bo to ładowarka . Wiadomo baloty czy obornik to nie za ciężka robota ale spychanie, wybieranie i równanie ziemi , no i kamieni gruzu ,  to już tur mógłby popękać

 

A to ma być nowe czy używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Mateusz0912 napisał:

raczej używana bo jak na razie nowa to tylko marzenia :)

 

U nas rocznie łącznie koło 3-4 tyś balotów do zwożenia, karmienie, wybieranie obornika od stada 150 szt bydła na chowie alkierzowym więc jest tego trochę. Ładowarki nie mamy, 2 ciągniki z Turami. Większość robię MF 5410 ze Stoll'em. Przednie opony Trelleborg'i wytrzymały nie całe 3 sezony, więc jak można się domyślić ma co robić. Wiadome ładowarka by się przydała, bo sprzęt dostaje "po d*pie" głownie przy oborniku, ale czy wydawać ponad 200tys tylko po to? Narazie nie widzę takiej możliwości finansowo, zobaczymy jak kiedyś, jak już szedłbym w merlo multifarmer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
no jak robisz 850mth tylko ładowaczem to było lepiej ładowarke kupić , ale jak masz pół na pół roboty: ciągania maszyn w polu i na ładowaczu to moim zdaniem kupowanie dwóch maszyn ciągnika i ładowarki nowych oczywicho to bez sens , chyba że tak jak mówisz używkę , tylko wtedy ładowacz sprzedaj chyba że się przyda , a tak jak koledzy mówią kto ma kase to nie zastanawia się , co potrzebne to kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WOJTEK9207
      Mam problem z licznikiem motogodzin w renault ceres 85x, sam z siebie mi się kasuje, wcześniej to ca jakieś 150-200 mth a teraz to już nawet co 5 i mniej. Trochę mnie to denerwuje  bo na nic się mają moje zapiski przy ilu mth zmieniałem oliwe itp. dajcie znać jak ktoś coś wie, z góry dzieki 
    • Przez wasil10
      Witam! Nie działa mi licznik mth. Tzn  po uruchomieniu wskazówka zatrzymuje się na 5 obrotów i nie podnosi się miko zwiększania obrotów ciągnika. Dodam że świeci ciągle kontrolka ładowania i pali bezpiecznik na przetwornicy. .. Ktoś coś może doradzić? Zapewne wina alternatora? Dodam że już załatwiło mi jeden akumulator 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj