Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fabio    79
9 minut temu, lukbold napisał:

Oringi nowe bo tu się nie oszczędza aby potem  pluć se w brodę i rozbierać bo gdzieś ucieka...

Uwagę to trzeba zwrócić na spasowanie pokrywy z tuleja gdzie są teflony, czy w pokrywie nie ma rowków po tych teflonach, czy cały kosz nie ma zbyt dużego luzu na wałku rewersu.

A jaką prędkość sobie ustawisz....to już zależy od Ciebie. Weź sobie tabele prędkości i dopasuj to wykonywanych prac, żeby nie musieć w czasem jednej roboty zakresami i reduktorem.

Wg mnie do transportu ta skrzynia w wersji 40 się nie nadaje chyba żeby targać zabawkowe przyczepy.

W 3060 mam skrzynie 30stke i cała robotę związaną z kopaniem w ziemi czy prasowaniem słomy jadę na szosowym zakresie A, trawę prasuje na całym terenowym zakresie B,  w transporcie bez problemu rusza z szosowego zakresu B

mam 3115 mf byl na szer oponach tyl 600 i 480 z przodu jak jechalem z przyczepa 5t to bardzo slabl pod gore zmienilem opony na 18,4 i 14,9 niewiem czy to pomoze jutro bede dalej dzialal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
11 godzin temu, fabio napisał:

mam 3115 mf byl na szer oponach tyl 600 i 480 z przodu jak jechalem z przyczepa 5t to bardzo slabl pod gore zmienilem opony na 18,4 i 14,9 niewiem czy to pomoze jutro bede dalej dzialal

zauwarzylem ze sa 2 typy koszy  ja ma tarczke z zabkami sa tez z 4 noskami czy takie i takie zakladali

1 minutę temu, fabio napisał:

zauwarzylem ze sa 2 typy koszy  ja ma tarczke z zabkami sa tez z 4 noskami czy takie i takie zakladali

sa 2 pierscionki przeciete na skos z twozywa czy one musza byc nowe one uszczelniaja cisnienie co zalacza polbiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wg. mnie do transportu ta skrzynia w wersji 40 się nie nadaje chyba żeby targać zabawkowe przyczepy. 

Pozwole się z tobą nie zgodzić. Na pewno jeździsz na wyłączonym półbiegu, czyli max. szybko, ja gdy jadę też na wyłączonym półbiegu jadę tak samo szybko z tą różnicą że mogę przyspieszyć włączając półbieg, ty nie masz tej możliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
Dnia 9.07.2020 o 21:40, lukbold napisał:

Bez tytułu.jpgWg tego opisu kropek na słonecznym by mogło nie być... ustaw satelity tymi kropkami do środka

witam ,mam pytanie czy na tej osce co sa 2 pierscienie z tworzywa przeciete jak nasadze kosz nie moze byc luzu bo ucieka cisnienie bo moj ma gibie siei czy tam wlasnie idzie olej co rozlacza i zalacza polbieg prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to wszystko musi być w miarę spasowane, żeby olej nie uciekał na teflonach. Rowki wyryte od teflonów w pokrywie są ? Kosz na wałku rewersu stabilny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
1 godzinę temu, lukbold napisał:

to wszystko musi być w miarę spasowane, żeby olej nie uciekał na teflonach. Rowki wyryte od teflonów w pokrywie są ? Kosz na wałku rewersu stabilny?

sa leko wyczuwalne jak nasadze kosz to ma luz w prawo i lewo pietrscienie widac sa nie wytarte  bylem u tokarza chcialem wstawic tulej ale jest utwardzone nieidzie toczyc musial bym rozchartowac wstawic tulej i ponownie calosc utwardzic nowa pokrywa 3400tys czy olej idzie tymi kanalikami i wypycha ten tlok talerzowy jak to dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wg mnie toczenie koło rowków odpada, bo wydaje się, że po tokarce powierzchnia nie będzie idealnie gładka co ma znaczenie dla trwałości teflonów.  To się napawa, ewentualnie chromuje i szlifuje. U mnie były rowki na jakieś 0,5mm głębokie a po zabiegu nie było po nich śladu

Otworkami wchodzi olej pod tłok, żeby zacisnąć tarczki

https://www.olx.pl/oferta/pokrywa-speedshift-massey-ferguson-CID757-IDyZBrR.html

Przykład wyrąbanej pokrywy w rzekomo dobrym stanie 🤣;)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
7 minut temu, lukbold napisał:

Wg mnie toczenie koło rowków odpada, bo wydaje się, że po tokarce powierzchnia nie będzie idealnie gładka co ma znaczenie dla trwałości teflonów.  To się napawa, ewentualnie chromuje i szlifuje. U mnie były rowki na jakieś 0,5mm głębokie a po zabiegu nie było po nich śladu

Otworkami wchodzi olej pod tłok, żeby zacisnąć tarczki

https://www.olx.pl/oferta/pokrywa-speedshift-massey-ferguson-CID757-IDyZBrR.html

Przykład wyrąbanej pokrywy w rzekomo dobrym stanie 🤣;)

jak regenerowales ja akurat mieszkam ok gniezna to pojade i sobie porownam a ty z jakiego woj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A cóż tu porównywać. Szlifierni szukaj bo nie każdy zakład ją posiada. Kilka stów i pokrywa jak nowa

 

http://unirem.pl/uslugi/

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
Dnia 11.07.2020 o 22:12, lukbold napisał:

A cóż tu porównywać. Szlifierni szukaj bo nie każdy zakład ją posiada. Kilka stów i pokrywa jak nowa

 

http://unirem.pl/uslugi/

ten kosz ma miec luz w tej gruszce obudowie bo tymi okienkami srubokretem poruszam to ma 1cm luzu czy tam przychodza podkladki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alek77181    0

Witam bo mam też problem z mf 3080 gdyż jak idzie dźwignią od zmiany biegów AB to bieg A niechce mi dopchnąc się do kąca przez co nie mogę włączyć do przodu i do tyłu a biegi B działają bardzo dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Dnia 20.07.2020 o 18:58, fabio napisał:

ten kosz ma miec luz w tej gruszce obudowie bo tymi okienkami srubokretem poruszam to ma 1cm luzu czy tam przychodza podkladki

 

skrzynia.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
20 godzin temu, lukbold napisał:

 

skrzynia.jpg

ok zrobilem nastepny problem z przod tyl blokuje mi jak jade do przodu i stane niemoge przelaczyc na luz czy to sie reguluje   prosze orade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
20 godzin temu, lukbold napisał:

Może sprzęgło nie działa

sprzeglo dziala przy tym modelu one ciagnie a nie pcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedPower    3
Dnia 22.07.2020 o 21:11, Alek77181 napisał:

Witam bo mam też problem z mf 3080 gdyż jak idzie dźwignią od zmiany biegów AB to bieg A niechce mi dopchnąc się do kąca przez co nie mogę włączyć do przodu i do tyłu a biegi B działają bardzo dobrze 

Zacznij od sprawdzenia oringu na siłowniku od zakresów. Znajduje się on w bocznej pokrywie skrzyni pod korkiem na klucz 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alek77181    0
Dnia 29.07.2020 o 18:13, RedPower napisał:

Zacznij od sprawdzenia oringu na siłowniku od zakresów. Znajduje się on w bocznej pokrywie skrzyni pod korkiem na klucz 18.

Witam to pomogło pewien czas działało dobrze teraz widzę że niema ciśnienia Chyba, jak włączam A do działa dobrze jak włączam B to jak daje do przodu to jedzie mi do tyłu szybkim biegiem a jak do tyłu daje dzwignie to jedzie mi do przodu ale wolnym biegiem 

A czemu sądzę że niema ciśnienia gdzyż dwa razy miałem taką sytuację że nie działały mi wgl biegi A/B daje do przodu to nic jak do tyłu to nic ale leciutko słuchać jak coś tam się porusza a jak postałem chwilę i pogazowalem to naprawiło się bo chyba ciśnienie doszło 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedPower    3

Tak działało ale włożyłeś zwykły oring który tam lubi się przerywać ( wiem bo 3 razy wymieniałem tam oring dopiero jak kupiłem jakiś bardziej przystosowany do tego jest wszystko w porządku - nie wiem jaki to był dostałem taki u siebie w składnicy). Może miałem jakieś tanie oringi i dla tego się przerywały ale u Ciebie może być podobna sytuacja. Więc radzę Ci zajrzyj tam.

Edytowano przez RedPower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

witam, zacina sie rewers przod tyl mf 3115 niemoge wylaczyc musze gwaltownie wybic uderzyc reka w dzwignie biegow bo jak ciagne to trzyma  co moze byc nie zawsze sie zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0

Mf 3060. Orka wykonana bezawaryjnie. potem odpalam a tu zakres A nie da sie wbic ani przod ani tył cos blokuje lawarek utrzymuje sie na "luzie"Po rozgrzaniu oleju również.  Silownik od zakresu wysuwa się i wsuwa. Wprawdzie niepamietam jaki on tam ma skok ale wydaje sie ze maksymalnie bo niemoge mu pomoc recznie. Rok temu ściągamy dekiel bo robione luz w pokrywie od wybieraka-1,2,3,4. Plus oringi tego silownika zapobiegawczo. Silownik wkrecony był na ta sama głębokość co przed wykreceniem, Poza tym rok latał bezawaryjnie. Ściągać dekiel czy coś prubowac jeszcze ?  

Edytowano przez Matnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Przełącz dźwignie na A ( na prawo) i sprawdź czy jest szpara miedzy deklem a tymi widełkami do których podpięta jest dźwignia rewersu (jakieś 2-4mm) albo widełki są dosuniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zdejmij pokrywę, wyczyść, załóż ją z powrotem tylko przy dokręcaniu nie daj jej opaść. Musi być maksymalnie podniesiona do góry przy dokręcaniu ;) ten traktor jest bardziej przemyślany niż nam się wydaje :P

Wstaw zdjęcie widełek AB to Ci namaluje o co z tym podnoszeniem pokrywy chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0

Jak mi to teraz mówisz to kojarzę że tam do przykrecenia dekla były jakieś sruby które centrowaly ten dekiel ? Przy odkrecaniu nie poznaczylem którą śruba gdzie wtedy i to może teraz są efekty? Jesteś w stanie mi powiedzieć w ktore otwory przychodzi taka sruba ? 

20201222_193821.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich
      Szukam osób które posiadają ciągnik BELARUS ze skrzynią 24/12. Zależy mi na opisie przełożeń. Dostępności u dealerów. I opinie z użytkownia. Pozdrawiam
    • Przez Daniells80
      Witam. Znajomy zakupił ładowarkę manitou 741 lsu 120 PowerShift. I problem jest w tym że jak jest zimna to wszystkie biegi są a jak się zagrzeje to nie ma biegu do przodu 3 i 4 a do tyłu 2,4,5. Czyli zostają biegi do przodu 1,2,5 do tyłu 1,3 i na tych biegach siłę ma można pracować ale dlaczego znikają tamte mial ktoś może taki przypadek
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez 9997jarek
      Witam tak jak w tytule PROBLEM z elektryka w 512 (nie czyta: polbiegow , napędu na wszystkie koła, wałka przekaznika, obrotów silnika i oka ) skrzynia działa tylko mechanicznie jak się włączy awaryjne tryb. Bezpieczniki i mikrobezpiecznika działają. Byl odpalany rozruchem. Może zna ktoś z was dobrego mechanika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj