Polecane posty

Gość   
Gość
11 minut temu, lukbold napisał:

mówisz 3500 mtg...

Ciekawe jaki mnożnik to tego trzeba dopisać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To ja kupiłem w 2008 z przebiegiem 90h wujo zobaczył i pyta to prawdziwy? Tak tylko po wymianie mu mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Brak olejuw moście albo za niski poziom ewentualnie rozklekotany na tulejach przekos się zrobił i nie wytrzymało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt , choc by chciał był najlepszym fachowcem , nie jest jasnowidzem w tył 

Za duzo tu sie kłania czynników ekspolatacji , co taki traktorek robił , czy było duzo gniecione sprzegło itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morhu    0

Witam, Panowie mam pytanko, mianowicie w moim MF 3080 po wciśnięciu polbiegu pojawia się wyciek między skrzynia a silnikiem (półbieg działa) bez włączonego polbiegu nic nie cieknie. Przymierzam się do rozpolawiania ciągnika żeby znaleźć usterkę, miał ktoś z Was może podobny problem? Jest możliwe że poszedł jakiś uszczelniacz na koszu Powershift czy może coś innego? Z góry dzięki za podpowiedzi

Edytowano przez morhu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morhu    0
3 godziny temu, lukbold napisał:

 

Trochę mało realne no ale..

image.png

Malo realne tzn ? Myślisz że może to być wina oringu, który zaznaczyłeś czy podejzewasz coś poważniejszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

w sensie ciężko żeby wydmuchało oring, który osadzony jest w gnieździe... no chyba żeby ze starości. Są 2 oringi  przez który olej od elektrozaworu płynie ku przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morhu    0

Rozumiem, no nic trzeba rozbierać i tyle, a ten 2 oring przez który płynie olej ku przekladni jest gdzieś w pobliżu tego który pokazałeś na schemacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jeden za drugim na łączeniu odlewu skrzyni z przekładnią speedshift... dla ścisłości to  zaznaczone na rysunku to smarowanie a oringi od półbiegu są po prawej stronie tego odlewu na tej samej wysokości co zaznaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Witam, mam problem z półbiegami w MF3060. Coś się tam posypało ponieważ po wciśnięciu przyśpieszacza ciągnik wyraźnie hamuje i traci ciśnienie oleju. Mógłby mi ktoś powiedzieć na jakie koszty części i robocizny muszę się przygotować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Witam, nie chciałem zakładać osobnego tematu. Może miał ktoś podobny przypadek? posiadam mf 3060 16x16. Czasem jak ciągnik długo postoi, po odpaleniu znikają kontrolki półbiegu i żółwia zająca  i nie działa cały sterownik skrzyni. nie działa żółw zając i nie można włączyć rzecz jasna 3 i 4 biegu. po kilku minutach wszystko wraca do normy. bezpieczniki pod maska ok. Czy to zasilanie gdzieś ginie? pierwszy raz mi się tak stało jak sterownik wrócił z naprawy gdy znikł żółw i zając (naprawiał kolega z forum) ale może to zbieg okoliczności. Podpowiecię gdzie szukać czy wyjmować od razy sterownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Czyść zasilanie sterownika również na akumulatorze bo że bezpiecznik niby dobry, nie znaczy że przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam przeprowadzam remont skrzyni biegów w mf 3085 i mam pytanie czy robił ktoś z państwa remont na zamiennikach i czy ta maszyna dobrze się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich
      Szukam osób które posiadają ciągnik BELARUS ze skrzynią 24/12. Zależy mi na opisie przełożeń. Dostępności u dealerów. I opinie z użytkownia. Pozdrawiam
    • Przez Daniells80
      Witam. Znajomy zakupił ładowarkę manitou 741 lsu 120 PowerShift. I problem jest w tym że jak jest zimna to wszystkie biegi są a jak się zagrzeje to nie ma biegu do przodu 3 i 4 a do tyłu 2,4,5. Czyli zostają biegi do przodu 1,2,5 do tyłu 1,3 i na tych biegach siłę ma można pracować ale dlaczego znikają tamte mial ktoś może taki przypadek
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez 9997jarek
      Witam tak jak w tytule PROBLEM z elektryka w 512 (nie czyta: polbiegow , napędu na wszystkie koła, wałka przekaznika, obrotów silnika i oka ) skrzynia działa tylko mechanicznie jak się włączy awaryjne tryb. Bezpieczniki i mikrobezpiecznika działają. Byl odpalany rozruchem. Może zna ktoś z was dobrego mechanika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj