Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

zdjęcie widełek.. w środku prosiłem :P

W zasadzie te co widziałem zawsze miały najzwyklejsze śruby i nie było opcji centrowania. Podnieś pokrywę i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
Dnia 22.12.2020 o 20:02, lukbold napisał:

zdjęcie widełek.. w środku prosiłem :P

W zasadzie te co widziałem zawsze miały najzwyklejsze śruby i nie było opcji centrowania. Podnieś pokrywę i będzie dobrze

czy idzie wyregulowac dzwignie przod tyl mf sktrzynia z 1 polbiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a co z nią nie tak? pod pokrywą na końcu widełek rewersu można imbusami coś tam przesunąć i dźwignia się przestawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2001rolnik    0

Witam mam mf 3080 skrzynia 16x16 z jednym półbiegiem i mam następujący problem wyskakuje rewers podczas jazdy w przód do tyłu nie wyskakuje tylko do przodu na każdym biegu wymienione zostały łożyska igiełkowe na walki rewersu skasowany luz na trybach i dalej to samo.Zastanawiam się czy może to być spowodowane zbyt dużym luzem chamownik synchronizatora ponieważ miał spory luz.Jak ktoś może niech podpowie co to może być za przyczyna.Dodam jeszcze że jak przytrzymam ręka wajchę od rewersu to nie wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Masz wyślizgane sprzęgiełko (koronka plus przesuwka), wystarczyło obrócić kompletny synchronizator razem z koronkami o 180 stopni i po problemie by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
Dnia 25.12.2020 o 12:48, lukbold napisał:

a co z nią nie tak? pod pokrywą na końcu widełek rewersu można imbusami coś tam przesunąć i dźwignia się przestawi

to nie tak ,ze jak wlacze do przodu jade stane i chce na luz to cos ja czyma na sle nie idzie wylaczyc tylko  trzeba w nia energicznie uderzyc reka to wyskoczy do tylu chodzi dobrze nie zawsze sie zacina czy te kulki czy kamienie trzymaja  co moze byc stalo sie po zalozeniu kosza polbiegow bo niebylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ciężko powiedzieć bez rozebrania. Trzeba by się przyjrzeć przesuwce synchronizatora i współpracującym z nią elementach tryba ... no chyba że sprzęgło źle działa ( tarcza krzywa, docisk, zamach nierówny albo skok wysprzeglika zbyt mały)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0
Dnia 22.12.2020 o 20:02, lukbold napisał:

zdjęcie widełek.. w środku prosiłem :P

W zasadzie te co widziałem zawsze miały najzwyklejsze śruby i nie było opcji centrowania. Podnieś pokrywę i będzie dobrze

20210104_193308.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ehh pewno już doszedłeś o co tu chodzi... jak przesuwasz dźwignie na A to sworzeń przechodzący przez pokrywę musi wskoczyć w to wgłebiebienie.. to są te brakujące 4mm, o których wcześniej pisaliśmy. Podnieś pokrywę na śrubach i tyle

1111.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0
43 minuty temu, lukbold napisał:

Ehh pewno już doszedłeś o co tu chodzi... jak przesuwasz dźwignie na A to sworzeń przechodzący przez pokrywę musi wskoczyć w to wgłebiebienie.. to są te brakujące 4mm, o których wcześniej pisaliśmy. Podnieś pokrywę na śrubach i tyle

1111.jpg

Wiem wiem ale jeszcze pytanie czEmy mi blokuje ta przesuwke? Przesuwa się tylko trochę mimo jak krece zębatkami A nie wskoczy, to normalne ?. Reszta przesuwek ładanie wskakują jak je popchne breszką  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Normalne to nie jest. Czy przesuwka obraca się na tym pręcie, na którym siedzi choć trochę?

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0
3 minuty temu, lukbold napisał:

Normalne to nie jest. Czy przesuwka obraca się na tym pręcie, na którym siedzi choć trochę?

Nie obraca się. czuć że oba końce widełek dotykają minimum luzu jak na reszcie widelek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Widać pierścień synchronizatora ma ząbki już tępe i tyle choć jak dla mnie nieprawdopodobne. Raczej nic nie zostaje tylko zajrzeć do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0
6 minut temu, lukbold napisał:

Widać pierścień synchronizatora ma ząbki już tępe i tyle choć jak dla mnie nieprawdopodobne. Raczej nic nie zostaje tylko zajrzeć do niego

Czyli trzeba rozjezdzac, niedobrze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0
Dnia 4.01.2021 o 21:00, Matnik napisał:

Czyli trzeba rozjezdzac, niedobrze  

Tutaj przyczyna- "kamień " wyskoczyl W synchronizatorze, ale co zrobic zeby się to nie powtórzyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ustawić skok siłownika AB i tyle bo kamień pewno się zużył  bo innej opcji nie ma żeby wyskoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matnik    0
53 minuty temu, lukbold napisał:

ustawić skok siłownika AB i tyle bo kamień pewno się zużył  bo innej opcji nie ma żeby wyskoczył

Nie widzę uszkodzenia właśnie na kamykach ani na sprężynach . Okładziny na chamownikach nie są zużyte, przez co nie wysuwa się synchronizator za daleko. Pozamienialem sprężyny i nie pozostaje jak zobaczyć w praktyce. A procedura ustawiania silownika jest jakoś skomplikowana?  umialbys to opisać mniej więcej 

20210226_200034.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarabeusz    1

Witam mam problem 3645 podczas jazdy staje jakby się skrzynia zacierała miał ktoś może taki przypadek i może jakieś porady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYCU123    13

witam rozbieram skrzynie i mam pare kwiatków ale pierwsze co to ta obudowa od speed shifta to jest juz smietnik ?

204696482_2954206761483634_2199245156740946533_n.jpg

205740393_238515441074994_4084106629986447313_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

witajcie jestem nowy w tym dziale mf. przymierzam sie do zakupu mf3080 przebieg 3500Mtg ktoś wziol sie za wymiane łozyska na ataku (kupil nowy komplet wałek i kolo kompletme)  skrzynia rozerana,kabina i kola  ,sprzedajacy zapewnia ze nic nie brakuje ,takiej skrzyni nigdy nie robilem, czy jest ktos kto podjol by sie złożenia ewentualnie  jakies namiary na kogos  albo przyjechac i pokazac ,oczywiscie  zapłace za kazda fatyge Ciągnik robil bym dla siebie.

Edytowano przez fabianek123
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ty lepiej czegoś całego poszukaj a nie klocki lego których nie umiesz ulożyć a ciekawe czy się wogóle da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13
29 minut temu, sznajdik napisał:

Ty lepiej czegoś całego poszukaj a nie klocki lego których nie umiesz ulożyć a ciekawe czy się wogóle da

 moze i tak zrobie ,ale tez nie wiem ile wytrzyma skrzynia ,teraz byla by mozliwosc  zrobienia zeby dluzej posluzyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No pewnie że by była tylko za ile? Koleś rozebrał bo chciał naprawić jak zobaczył jakie koszty i co do wymiany to woli sprzedać jakiemuś jeleniowi. Ty nawet nie wiesz czy pozostałe podzespoły działają a chcesz kupić. W pierwszym lepszym zobaczysz czy przynajmnieh się koła kręcą a tu? Trzeba być niespełna rozumu żeby kupić traktor w kawałkach pomijam fakt powypadkowego bo tu jest duże prawdopodobieństwo że działa i tylko trzeba poskładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich
      Szukam osób które posiadają ciągnik BELARUS ze skrzynią 24/12. Zależy mi na opisie przełożeń. Dostępności u dealerów. I opinie z użytkownia. Pozdrawiam
    • Przez Daniells80
      Witam. Znajomy zakupił ładowarkę manitou 741 lsu 120 PowerShift. I problem jest w tym że jak jest zimna to wszystkie biegi są a jak się zagrzeje to nie ma biegu do przodu 3 i 4 a do tyłu 2,4,5. Czyli zostają biegi do przodu 1,2,5 do tyłu 1,3 i na tych biegach siłę ma można pracować ale dlaczego znikają tamte mial ktoś może taki przypadek
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez 9997jarek
      Witam tak jak w tytule PROBLEM z elektryka w 512 (nie czyta: polbiegow , napędu na wszystkie koła, wałka przekaznika, obrotów silnika i oka ) skrzynia działa tylko mechanicznie jak się włączy awaryjne tryb. Bezpieczniki i mikrobezpiecznika działają. Byl odpalany rozruchem. Może zna ktoś z was dobrego mechanika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj