hary6400

jaka kosiarke dyskową wybrac prosze o pomoc

Polecane posty

hary6400    0

witam wszystkich .

chciałbym zakupic nowa kosiarke dyskowa a mianowicie boczna  i czołowa , jakiej firmy wybrac?? prosze o wskazówki rady co warto dołozyc

myslałem nad zakupem czołowej 3,m a boczna 2,8 m do tego zostawu  chce podpiac valtre n 103,4 miała 111km teraz zmieniony program na 124 km

ktore kosiarki ida lżej a ktore cieżko , co polecacie czekam na podpowiedzi

pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary6400    0

fella za 2 powiedziała mi 65tys brutto a vicon 55 tys netto

tak aby do 60 tys netto sie zmiescic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście koszę Pottingerem, Samaszem i Deutz Fahr'em (kverneland) i z tej trójki najbardziej poleciłbym Ci pottingera. Nie wiem jak wypada aktualnie cenowo, ale myślę, że będzie zbliżona do fella. DF nie mam jakoś zbytnio co zarzucić, też fajne kosiarki. Samasz to trochę temat rzeka. Posiadamy przędnią KDF 300, tą starszą wersje jeszcze w żółto-zielonym malowaniu i nie poleciłbym jej, nie wiem jak teraz nowe. Koszę 100km Massey'em i to po górkach, ale przy prędkościach około 7km/h przez nie równe pola, przy większych prędkosciach 120km jak u Ciebie myślę nie ma żadnego problemu. 

Na twoim miejscu wziąłbym pottingera jeśli masz naprawdę dużo do koszenia, na przód alpha motion a tył novacat :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Pottingera, a jakie modele zależy od łąk, jak mocno nie równe łąki to novacat aplha motion 351 i novacat 302, a jak równe łąki wystarczy novacat classic 3,5 m i  novadisc 305, na przód radziłbym 3,5 m ze względu na zakręty, w kosiarkach warto dobrać płozy robocze pod każdy dysk jedna płoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10
My w tym roku kupiliśmy kosiarke poettingera novacat 402 i na przód także mamy poettingera i jest to 3 kosiarka z poetingera narazie bez awari chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
a nie myślałeś o KUHN? Ja mam boczna 9 lat i śmiga bez problemu. szerokość to 2,6 i kosze ciągnikiem 60 KM. Nie wiem jak teraz cenowo wychodzi ale wtedy była atrakcyjna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary6400    0

łąki  sa stałe i nie równe,   vicon na starym zawieszeniu ,  , na centralnym 6 tys wiecej, kuhn mam stara i obecnie sie wykonczyła, krone mi pusciło za 30 netto  z centralnym zawieszeniem i szybka wymiana nozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40
Posiadam boczną Pottingera 3m, 7 lat, nie wiem o kosiarce, kosi łąki, gdzie nierówno i kretowiska, wszystko śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez Jarkoo
      Witam jak Wam sie spisuje i jaki ciągnik jest wymagany ? Zastanawiam sie nad kupnem własnie takiej prosze o pomoc ewentualnie inna max do 25 tyś. Z góry dziękuje
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam wszystkich użytkowników zgrabiarki jak i znających się na rzeczy, pytanie mam odnośnie całej przekładni, czy to się smaruje czy jestem tam jakiś olej smar i ewentualnie jak to sprawdzić, stan poziom?
    • Przez sebarr
      Witam, ciągnik valtra n123 z 2014 i 600h przebiegu po włączeniu park i chwili postoju nie chce ruszyć, ani do przodu ani do tyłu. Żadnej reakcji na ruchy rewersem. Wyświetla się książka i błędy 8101 031 003 i 8103 031 003. Jest to skrzynia 4 biegi i na każdym 3 połbiegi. Nie wiem jak  się nazywa skrzynia, bo to nie moja valtra piszę w imieniu starszego sąsiada. 
      Ktos umie coś pomóc? Znany komuś problem? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj