Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Baks00    4460
53 minuty temu, Karollorak93 napisał:

Baks00 rzucisz kilkoma nazwiskami którzy kręcą się u ciebie z łagowa? 

Włodarczyk,Pietrzyk,Bajak

johny1991    104

wczoraj byłem na szkoleniu odnośnie żywienia bydla.. I zywieniowiec twierdzil ze zajmuje sie przedaiebiorstwem, które utrzymuje 720 opasow ras mięsnych i własnymi samochodami wywozi je chyba do Hiszpanii....po 14 euro:D 

A my tu chcemy marne 9 zł...

Edytowano przez johny1991

AdamRo    1503

Dobre. W tej chwili sprzedaję ćwierci z byka w U klasie po 3,5€ za kg. Właśnie na Hiszpana.

Edytowano przez AdamRo

pawelus    4

JANBAR skup bydła -  kto to taki ?

Widzę że po małopolskich drogach takim czerwonym autem jeździ .

Edytowano przez pawelus

debrzyna    2032

Tu jest cytat z artykułu z 2016 i gdzie jest tu cena 14 euro /kg

Jak prognozuje Komisja Europejska w br. średnia roczna cena tusz z bydła dorosłego R3 dla całej UE może ukształtować się na poziomie 370,40 euro/100 kg, tj. będzie o 4,2% niższa niż w 2015 r. W 2017 r. może wzrosnąć o 0,3% do 371,50 euro/100 kg.

W 2016 r. średnia cena tusz młodego bydła klasy R3 dla UE wynosiła 360,41 euro/100 kg (masa poubojowa schłodzona) i była o 3,3% niższa niż 2015 r. ( 372,70 euro/100 kg). W maju br. średnia cena tusz z wolców obniżyła się o 9,7% do 383,76 euro/100 kg w porównaniu do 2015 r., natomiast średnia cena tusz z krów spadła o 13,8% do 263,96 euro/100 kg. Średnia cena tusz jałówek spadła o 7,1% do 366,30 euro/100 kg w porównaniu ze średnią ceną w 2015 r.

I jeszcze jeden cytat

Przeciętne ceny tusz w Polsce są niższe niż ich średnia cena w UE. W okresie 12.02-18.02.2018 r. przeciętna cena tusz kategorii A/C/Z1 klasy R32 była w Polsce o ok. 10% niższa niż średnio w UE (384,84 EUR/dt) i wyniosła 344,53 EUR/dt, a tusz młodego męskiego bydła w wieku 12-24 miesiące (kategorii A klasy U+R+O) o 11% niższa (344,64 EUR/dt). Tusze kategorii A/C/Z klasy R3 były droższe niż w Polsce również u naszych głównych odbiorców tj. we Włoszech (o 18%), Niemczech (o 13%), Hiszpanii (o 14%), Francji (o 1%) i Wielkiej Brytanii (o 16%). Ceny tych tusz były najniższe w następujących krajach UE: na Węgrzech (229,33 EUR/dt), Łotwie (250,50 EUR/dt), w Rumunii (285,90 EUR/dt) i na Litwie (316,47 EUR/dt), a najwyższe w: Szwecji (445,23 EUR/dt), Grecji (422,53 EUR/dt) i we Włoszech (420,32 EUR/dt).

Edytowano przez debrzyna

zbitom793    276
3 godziny temu, johny1991 napisał:

po 14 euro:D 

Chyba po 4 €. Jedynka przed czwórką przez przypadek Ci się wcisla

johny1991    104

ja tu tylko podałem jakie ludzie sieją informacje...nigdzie nie podałem że ja w to wierzę. Podałem to tutaj z ironią...a widze że chcecie mnie uświadamiać że to nierealne.

Gość   
Gość

Ach tak chociaż z 10 szt sprzedać po  te 14 jełro😆

Baks00    4460
6 godzin temu, johny1991 napisał:

wczoraj byłem na szkoleniu odnośnie żywienia bydla.. I zywieniowiec twierdzil ze zajmuje sie przedaiebiorstwem, które utrzymuje 720 opasow ras mięsnych i własnymi samochodami wywozi je chyba do Hiszpanii....po 14 euro:D 

A my tu chcemy marne 9 zł...

Pewnie wywozi na corride.

• Haha 1

Gość   
Gość

I termin płatności na 100 lat😆

BENNY82    242

na jednym szkoleniu spotkałem nawiedzonego na temat EMów -chemii wogóle nie używał w gospodarstwie i nawet trzodzie i bydłu podawał 

avanttura    6
2 godziny temu, BENNY82 napisał:

na jednym szkoleniu spotkałem nawiedzonego na temat EMów -chemii wogóle nie używał w gospodarstwie i nawet trzodzie i bydłu podawał 

a co najciekawsze sam pił i podawał rodzinie  - to chyba ten sam  głosił tę teorię 😵

Byk 650kg cz.b. nie hf.   propozycja handlarza 7zł+vat

Edytowano przez avanttura

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 

• Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj