Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Gość   
Gość
19 godzin temu, Mistrzu2 napisał:

Czy ktoś z was wierzy w tą wagę byka? 

Ja oceniałem na troszkę ponad 500 kg. Może 530-540 kg. Uważam, że z wagą coś nie tak.

 

Brak jest około 50-60 kg co to za firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
5 minut temu, Patryg napisał:

Brak jest około 50-60 kg co to za firma ?

moim zdaniem  150kg a nie 50 kg . 3 tyg temu przewazyłem sobie 2 sztuki z grupy zarłaków ho/HF  i jeden miał 402 kg a drugi 394 kg  i przy tym byku wygladały jak koty a ten byk ma niby 485 kg w dodatku na filmie widać jak normalnie obzarty tak ze sra wiec na czysto ma niby 450 kg no to sorry  to nie mozliwe aby był wiekszy aby o 50 kg od moich reniferów.

zresztą na koncu filmu macie głos handlarza ze do 700 kg to mu ponad 200 brakuje. własciciel ocenił ze byk ma 700 kg  a u handlarza tylko 485 kg jeszcze nazarty, hehehe  oczywiscie 700 to on niema ale obrzarty minimum na tą wage 600 kg wniósł  a ze handlarz ma boską wage to już inna kwestia.

też chciałbym wiedzieć co to za firma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

ja tez bym mu wiecej jak 500 nie dawał

tyle tylko że z takiego filmiku to sobie można powróżyc co najwyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Pisałem, kontrolka od pilota świeci nad odczytem, na 100 procent uwalają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Powrozyc można,ale i ja uważam że te 520 kg ma.. i ten handlarz widać kręci, głowa do dolu i nic nie mówi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pierdziele , zaraz po kolorze oczu będą niektórzy stwierdzać czy handlarz uczciwy . :D Jak się nie wierzy hanlarzom to w wagę trzeba zainwestować . Mi tam miara zoometryczna wystarcz i stały handlarz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Zoometryczną to sobie możesz zmierzyc długość buta tego stałego handlarza który możliwe że Cię stale psiuka na pare, paredziesiat kilogramów. Tylko swoja waga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszczakk    0

Sorki że trochę zmieniam temat ale tu chyba najlepiej napisac . A mianowicie mam do sprzedania 5 byków w wadze ok 700 kg tak myślę zawsze sprzedawałem handlażom ale kilka osób mówi mi zeby sprzedać po ubojowo . Jaka jest różnica w cenie i jak to wogóle wygląda i wychodzi finansowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
30 minut temu, fartom napisał:

skąd wiesz że to jest kontrolka od pilota?

 

Od dawna siedzę w branży i nic mnie nie zaskakuje już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W ubojni też takich oszukają .:D

20 minut temu, wiko napisał:

Zoometryczną to sobie możesz zmierzyc długość buta tego stałego handlarza który możliwe że Cię stale psiuka na pare, paredziesiat kilogramów. Tylko swoja waga 

Jak się nauczysz mierzyć to zmienisz zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Nie wyobrażam sobie mierzyć ,a nie mówię o lapaniu luzakow by to zrobić. Stoi waga przed drzwiami obory i po kłopocie.. 

A druga rzeczą jest,że sprzedaje zawsze na wbc i każda sztuka jest przewazona na mojej, no poza sztukami które przeskocza bo i takie się zdarzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszczakk    0
11 godzin temu, jeszczakk napisał:

Sorki że trochę zmieniam temat ale tu chyba najlepiej napisac . A mianowicie mam do sprzedania 5 byków w wadze ok 700 kg tak myślę zawsze sprzedawałem handlażom ale kilka osób mówi mi zeby sprzedać po ubojowo . Jaka jest różnica w cenie i jak to wogóle wygląda i wychodzi finansowo ?

Sprzedaje ktoś tak? Byki mieszane wiek 27 miesięcy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, jeszczakk napisał:

Sprzedaje ktoś tak? Byki mieszane wiek 27 miesięcy . 

Prześlij jakąś fotkę tych byków to będzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

ten byk co jest na filmiku ma  z 570-600kg jest grubej budowy jak by to byl hf tej wielkosci to z 480 kg by mial,rypneli na wadze i nie ma co gdybac,ja w zeszlym tygodniu krowe sprzedalem 470 kg ale to skóra i kosc  w porównaniu z tym bykiem

i Panie tyran nie oceniaj ludzi po budynkach i mowie bo sam byki w ortografi robisz takie ze te moje w oborze nie sa az tak wielkie,ci co maja nowe budynki to w wiekszoci maja kredyt on ma moze stare ale spi spokojnie bez kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
46 minut temu, kazik6 napisał:

ten byk co jest na filmiku ma  z 570-600kg jest grubej budowy jak by to byl hf tej wielkosci to z 480 kg by mial,rypneli na wadze i nie ma co gdybac,ja w zeszlym tygodniu krowe sprzedalem 470 kg ale to skóra i kosc  w porównaniu z tym bykiem

i Panie tyran nie oceniaj ludzi po budynkach i mowie bo sam byki w ortografi robisz takie ze te moje w oborze nie sa az tak wielkie,ci co maja nowe budynki to w wiekszoci maja kredyt on ma moze stare ale spi spokojnie bez kredytu

ale ja nie oceniam ludzi ze sa zli czy dobrzy ja oceniam ze są naj prawdopodobnie dobrymi udciwymi ludzimi i poprostu nieprzyszło im do głowy ze ktoś ich moze okraść na 150 kg. Powiec sam kazik6 jakby u ciebie sie stało to co byś zrobił jakbyś na wadze zobaczył 485 kg????? zapewne widły w reke i handlarzowi w ryj a oni sie pogodzili z faktem tak niskiej wagi, i ten handlarz wiedział ze tak bedzie wiec sobie pozwolił na takie okradanie np. u ciebie zapewne by sie az tyle nieodwazył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

ja jezdze na ogolna,ale pomimo tego i tak nie mam 100% pewnosci ze mnie nie rypneli,moga Ci gnojowke ze zbiornikow spuscic po drodze i juz jestes w plecy np zastanawia mnie dlaczego po zejsciu byka z wagi na wyswietlaczu pokazuje -2 czy to jest kombinacja pilotem ze wciska tare gdy byk wchodzi na wage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Ta akurat waga działa w ten sposób że nawet nie musi handlarz trzymać łap w kieszeni, ustawia wcześniej ile chce urwać. Podejrzewam że powyżej 350 kilo zaczyna zabierać , więc chłop zawsze będzie ważył dobrze a byk  już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Najpewniejsza to waga swoja bo ogólna to zawsze może być baniak z wodą na samochodzie a po drugie nie  wiadomo czy ogólna też dobrze wazy. A waga elektroniczna już to raz pisałem. Jest pusta wchodzi chłop na wage 90 kg waga " zapamietuje" wartość jako tare i potem jak byk juz jest to poprostu dolicza też  90 kg mimo ze zaniżyła jego wage. A wagi sa tak ustawiane ze zaczynają potrącać % od jakiejs wartosci np. 300 kg. Dla wyjasnienia bo niektórzy zaraz mi napiszą ze jak waga sama moze zapamietywać??? to uproszczenie myslowe bo realnie handlarz ma magiczny pilot a wiecie sami ze przyjerzdzają oni we 2-3 wiec niema bata abys upilonował czy kazdy ma rece na widoku. A nawet nie musi waga oszukiwać wystarczy leko pociagnąc powrozem na dzwiczkach i 40 kg ubywa. Nieraz mi sie zdarzyło ze byki szły przez moją wage a potem handlarza( bo zawsze chce aby miał ją właczoną) i po 30 sekundach byk był mniejszy o 40-50 kg. i zawsze ta sama reakcja handlarza" jasiu zabardzo pociagnołeś powróz popuść troche bo źle wazy". Jakby byk nie szedł przez moją wage to by waga zanizona została a byk poszedł na pake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj