Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Bugii    689

Nie sprzedaeajcie pierwszemu lepszemu. U mnie z miesiac czy poltora bylo 5 firm/hamdlarzy ogladac byki. I roznica w oferowanej cenie siegala 50gr na sztuce miedzy najdrozsza i najtansza oferta. A byla to mala ilosc tylko 7 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
6 minut temu, Bugii napisał:

Nie sprzedaeajcie pierwszemu lepszemu. U mnie z miesiac czy poltora bylo 5 firm/hamdlarzy ogladac byki. I roznica w oferowanej cenie siegala 50gr na sztuce miedzy najdrozsza i najtansza oferta. A byla to mala ilosc tylko 7 sztuk.

kwestia czy masz swoją wage lub blisko ogólną bo nieraz te 50 gr mniej to najkorzystniejsza cena ze wszystkich, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

I przez półtora miesiąca to taki bydlak może się nieźle poprawić 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
3 godziny temu, Honda napisał:

Byki miały po 19 miesięcy.To nie były byki hf jakieś tam kozy tylko mięsne mieszance 50%. Pośrednik dawał za wszystkie byki po 8 zł brutto żywej wagi .Sprawdziło sie ze pośrednik trochę by więcej zapłacił niż firma Getmor poubojowo.

ciężko powiedzieć pare byków sprzedałem, początek 2017 roku dla miejscowego handlarza który nie dał sprawdzić wagi, później jesień i grudzień dla wbc ABP Tykocin to wyszło jakby około 100 zł  więcej, wiek HF podobny, waga na oko też :P  zdjęcie w mojej galerii z cen brutto u handlarza 2016 rok i niżej początek 2017 > Zdjęcie

 

myślę że około 45-48% wagi na WBC wychodzi z moich HFów.

2 godziny temu, pedro2 napisał:

Agromir u mnie brał w zeszłym tygodniu hf x nrf 780kg i drugi 830 po 8.1zl brutto mniejszy ladniejszy, duży żeby brzucha nie miał to jeszcze by coś wyrwał. Pisz na priv to dam ci nr, nie narzekam idzie się dogadać z chłopami

dzięki, jeszcze odezwę się.

Edytowano przez MariuszKlim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12
3 godziny temu, tyran3 napisał:

a wiesz jak trudno kupić LM 100% ???? owszem sa za 3 tys ale jakies mieszance LM nie wiadomo skąd. Pomyśl sam jak ktoś ma taki towar to tuczy u siebie w gospodarstwie a nie sprzedaje komuś

Byłem ostatnio na szkoleniu z bydła mięsnego i dużo osób było z LM100% i nie schodzą im tak super kolorowo. Często do handlarzy sprzedają a nie bezpośrednio do rolników, Nawet chcieli żeby robić jakieś targi z tymi odsadkami ale z federacji chcieli żeby 100 sztuk minimum było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
6 godzin temu, tyran3 napisał:

kwestia czy masz swoją wage lub blisko ogólną bo nieraz te 50 gr mniej to najkorzystniejsza cena ze wszystkich, hehehe

Mam swoja wage. Zawsze je przewaze. Stoi tak aby kazdy widzial i nie zdazylo sie aby ktos probowal walnac na wadze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

dzisiaj pytałem lokalnego handlarza ile da za HFy około 650 kg br. wagi, mówił że do 7,50zł brutto

jak myślicie jak ktoś da 8zł brutto za byki to na wbc nie warto oddawać, nawet jeszcze nie dzwoniłem ile teraz dają za WBC klasy O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

O klasa teraz około 13.30 -13.50 netto. Za te  hfy po 650 kg to i te 7.50 to rewelacja by była ale wątpię że ktoś da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
16 godzin temu, Bugii napisał:

Jak poszukasz to 8zl brutto ktos da za hf.

haha dobre i za takiego 650 kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

5 sztuk hf miesiac temu o sredniej wadze 700kg bez problemu po 8zl brutto sprzedalem. Wczoraj 2 bylo do 4 hf,  po 8.zl zl brutto propozycja. Sa to sztuki w przedziale 750kg-650kg.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Witam panowie w jakim czasie trzeba sprzedać bydło żeby nie stracić jedni mówią 24 miesiące drudzy 30 miesiecy. w sprawie bydła jestem totalnie zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Zależy od ubojni, a jak sprzedajesz handlarzowi to rózne bajki na poczekaniu ci wymysli zeby zbić z ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

chodzi o byki,krowy ?

 byk 30 miesiecy  to taka norma,sa ubojnie ktore preferuja do 24 mies,a handlarze to tak jak kolega wyzej napisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

miedzy bykami 24- 30 miesięcy cena zalezna  od ubojni  ale w granicach 10-20 gr róznicy. Najważniejsze to aby byk nie  prekroczył 30miesiecy bo potem bardzo duze potracenia. A co do handlarza to zawsze jak do Ciebie przyjedzie to bedzie zbijał na wszystkim jak juz  niema na czym to ze byk brudny i mu ubojnia potraci:P.Oczywiście Pan handlarz jak wejdzie do Ciebie na podwórek to zawsze bedzie sprawiał wrazenie ze on wogóle łaskę ci robi ze coś chce od ciebie kupić bo byka ma opór i byki tanieją i sprzedaj Pan szybko  za cene jaką on proponuje ( oczywiscie on zawsze daje najwiekszą jaką może i sam nie  wie czy wyjdzie wogóle na swoje z Twoim bykiem:D)bo szykują sie kolejne bardzo duże spadki w przyszłym tygodniu. Jak widzi ze się nie  dasz zrobić w bambuko to nagle cena wzrasta i zaczynają  sie negocjacie. Nieraz potrafi dołorzyć 50-60 gr od tego co proponował na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Młode bydło opasowe jest do 30 miesięcy. Jak kupujący chce zbić cenę, bo ma więcej niż 24 miesiące to należy go gnać z podwórka  ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

dzięki panowie chodzi mi o byki mój w maju kończy 2 lata i nie wiem ca mam robić bo dopiero teraz zaczyna przybierać na wadze a nie chciał bym na tym stracić jak przetrzymam go do 30 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Y635 napisał:

dzięki panowie chodzi mi o byki mój w maju kończy 2 lata i nie wiem ca mam robić bo dopiero teraz zaczyna przybierać na wadze a nie chciał bym na tym stracić jak przetrzymam go do 30 miesięcy

tO  czym wcześniej się zajmował że nie przybierał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37
23 godziny temu, staszek131415 napisał:

tO  czym wcześniej się zajmował że nie przybierał?

wczesniej nie chciał jeść dostawał rano wysłodki suche razem z paszą i witaminami to to zjadał na wieczór kiszonke z liści buraków cukrowych z paszą i witaminami to zjadał pasze a liście rano musiałem wyrzucać i do tego 2 wiadra wody rano i wieczorem. teraz tak od 1,5miesiąca zjada wszystko aż koryto jest wylizane i widać ze zaczeło na niego wchodzić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj