Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Gringo1    119

AdamRo skoro znasz ciemne strony tej branży to na co mam zwracać uwagę przy sprzedaży bo Kowalczyk ma przyjechać mm8,5 HF złotòwe mniej płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19
19 minut temu, donweter1989 napisał:

Ale wiecie, że jeśli coś jest czarno białe to nie znaczy, że to jest hf. 

Mam na teraz może na później( jeszcze nie wiem czy się nie wstrzymam puki co ze sprzedażą) kilka sztuk hf typowych z gospodarstwa nastawionego na litry mleka. Przez telefon bez oglądania propozycje od 7 do 7,20 netto za kg. 

Wiem jak te gówno wygląda ja akurat miałem czarne a budowa jak u hfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
35 minut temu, Gringo1 napisał:

AdamRo skoro znasz ciemne strony tej branży to na co mam zwracać uwagę przy sprzedaży bo Kowalczyk ma przyjechać mm8,5 HF złotòwe mniej płaci

Gringo.

Znam też te jasne. Obdzwoń ubojnie wokół, a jest ich sporo w okolicy, prawda ? Zauważ że żadna nie oferuje tak wysokich cen.

Wiem, zbliżają się święta ale ja w św Mikołaja nie wierzę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Rybak może i dobry kupiec, ale za brak poszanowania klienta darowalem sobie jego... Dzwonię że mam bydło, odpowiada że okey przyjadę za dwa dni w środę. Niema. 

Dzwonię w następnym tygodniu, - okeyy jutro będę. Dzwonię za kilka dni, mówi jutro lub po jutrze jest. Myślicie że był? Ci kuźwa nie powie że ma towaru w opór tylko obiecuje... Jeszcze dodzwonić się do niego graniczy z cudem. Ja mu dużo nie sprzedaję, ale znajomy, jego stały klient sprzedał kilkanaście dni wcześniej parę sztuk, a chciał dopytać o szybszy przelew bo potrzebował, to od niego wtedy wcale nie odebrał telefonu. Wiecie jaką on miał wtedy nerwowkę. 

Sprzedaję głównie Izdebskiemu, za 3 dni zawsze kasa na koncie, a jak powiedziałem że pojedziemy bo chcę zważyć auto i potem byki na dużej wadze, to bez wahania powiedział że nie ma problemu. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.12.2018 o 12:27, asus921 napisał:

Przestepstwo to juz jest od 1zl, bo to nie jest kradziez tylko oszustwo, wiec nie ma zadnych widelek kwotowych. Tylko jak to udowodnic bez wagi lub nawet z waga. Musialbys odrazu dzwonic po policje i nie wypuszczac takiego z podworka, tak zeby przy nich zwazyc na jego wadze, bo inaczej nie ma zadnego dowodu, a jakby on odjechal, to zanim policja by kazala byki zwazyc to one juz dawno pewnieby bylyby sprzedane o ile policja by chciala sie w takie cos bawic.

Wtedy zawsze może powiedzieć że nogą zle stał :D haha kija na takich i heja :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128
15 godzin temu, danielhaker napisał:

Grzesiek, Kosieradzkiego zawołaj xDxD

Daniel Ty śmieszku aż tak źle mi życzysz? 😀😀  Aż tak mi się nie spieszy, poczekam kto da więcej to zabierze ale Kosieradzki raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
donweter. takie hfy gdzie doją gruuubo ponad dychę rosną najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

bo tam jest dobra genetyka to i to rośnie , a weź takiego z obory z 5 tys i jeszcze po byku sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie. stada wybitnie mleczne a z tego przyzwoity opas wychodzi :D taki paradkos trochę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
Dnia 19.12.2018 o 16:03, grzesiek88 napisał:

Daniel Ty śmieszku aż tak źle mi życzysz? 😀😀  Aż tak mi się nie spieszy, poczekam kto da więcej to zabierze ale Kosieradzki raczej nie

Witam , Możecie podrzucić co jest nie tak z Kosieradzkim??? ma zajechać do mnie po byki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
7 godzin temu, krystian1982 napisał:

Też sie zgodze lepszy dobry hf niż krótki niski mieszaniec hf chociaż wage zrobi a z tymi małymi różnie bywa

Te małe to przeważnie mieszane z jersey albo słabe mieszanki z lm. Mój lider to ho×sm bądź ho×montbeliarde (nie wiem czy poprawnie napisałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

slawek2301

Raz mu sprzedałem jałówki to z pół godziny wychodził z obory i się wracał aż cenę podniósł, wagowo też jakoś niezbyt byłem przekonany ale chociaż wypłacalny. Drugim razem obejrzał byki, cenę prawie też dogadaliśmy bo o 20gr/kg chciałem więcej niż dawał, wsiadł już nawet do auta to ja mu mówię że rozbijamy te 20gr na pół i jedziemy ważyć samochód na ogólną i szybko się zawinął. Ogólnie w naszych stronach już mało go widuję a dużo ludzi jak pada jego nazwisko to raczej nie poleca🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
39 minut temu, grzesiek88 napisał:

z pół godziny wychodził z obory i się wracał aż cenę podniósł

Identyczna sytuacja u mnie, śniadania nie dał spokojnie zjeść tylko wracał się i poprawiał po 5gr i tak wracał się 5 razy xD

@slawek2301 z tego co widzę po znajomych, to kto choć raz wziął go na samochodową wagę to już więcej się nie pokazywał. U mnie była sytuacja że była jedna krowa do sprzedania. Cena już była uzgodniona, ale warunek że ważymy na wadze samochodowej u sąsiada (zawsze tak robimy). Wielkie oburzenie bo on religijny człowiek, bije się w piersi i czuje się urażony że ktoś mu nie ufa. Rozstawił swoją wagę żeby udowodnić jej rzetelność. Wszedłem na wagę, a ta pokazała 5kg więcej niż ważyłem rano no ale niech tam mu będzie. Krowa zważona, (chyba 717kg) na jego wadze, to teraz jedziemy zważyć na samochodowej. Ta pokazała 700kg bo skala pokazuje co 20kg czyli ok. On uradowany z tekstem że jego waga nawet więcej wskazała ale skoro chcieliśmy na samochodowej to liczymy z niej. No ok, taka była nasza decyzja więc jak najbardziej, liczymy 700kg. Zapłacił pieniądze i pojechał. Od tamtej pory się nie pokazał, a doszły mnie słuchy, że w okolicy powołuje się na tą sytuację twierdząc jaka jego waga jest rzetelna. Nie rozumie, że tu jest skala co 20kg i nie pokaże 717 tylko 700. Po prostu zaokrągla do dolnej wartości, ale wolę na kilku sztukach stracić świadomie 20kg na ogóle niż być skrojonym 50kg na każdej.

Nie mówię, że jego waga jest zła bo mnie wcale nie interesowała, ale po tym jak zważyliśmy na niezależnej wadze przestał się pokazywać 

Inny z sąsiedztwa dużo z nim handluje/handlował (też go już dawno nie widziałem) i bardzo go chwalił, ale na samochodową nigdy go nie wołał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.12.2018 o 20:24, Gringo1 napisał:

AdamRo skoro znasz ciemne strony tej branży to na co mam zwracać uwagę przy sprzedaży bo Kowalczyk ma przyjechać mm8,5 HF złotòwe mniej płaci

A ten Kowalczyk to może jeździ czerwoną scanią EPD? Orientujesz się ile za krowy płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Kosieradzki tak targuje że wchodzi i wychodzi, wsiada i wysiada. Nie chce ani jego ani Rybaka - ważone 2 sztuki na jego wadze a wczesniej na swojej i brakowało 30kg razem a trzecia sztuka wazona przy nim na swojej i potem na jego to u niego o dziwo wiecej wazyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj