Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

KamilSokoowski    109

A ja Ci powiem kolego ze coś słabo mierzyles. Jeśli chodzi o mnie to od kiedy zacząłem handlować za trochę niższa cenę nagle gdy na sznurku pokazywało powiedzmy jałowce 550-560kg waga pokazywała nawet o 50 kg więcej. Wcześniej było z reguły od 30 do 50 mniej....

223 cm to na mojej miarce jakieś 790 max 800kg

Edytowano przez KamilSokoowski
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

sznurek to.mozna orientacyjnie ale niech byk ma teoche na zadzie miesa wiecej i juz mamy dobre 50 kg roznicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
Dziś był pan Grajewski z Warmi i daje mi na WBC 14.70 + VAT ale w paszporcie musi byc LM. Chyba 5sztuk tam oddam i zobaczymy. Oceniał wagę byczkow na 800+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie jedzie do mnie krowę zobaczyć, ma po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Dziś był pan Grajewski z Warmi i daje mi na WBC 14.70 + VAT ale w paszporcie musi byc LM. Chyba 5sztuk tam oddam i zobaczymy. Oceniał wagę byczkow na 800+.

To wyjdą około 10,20 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Opłaca się oddawać byczki 300-350kg po 11zl na eksport? Ktoś ogarnia temat?  Patrza aby tylko nie hf 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
18 godzin temu, rolnik115 napisał:

Ktoś mu przy wadze majstrował. Takiemu to i ja bym sprzedał 😄 kiedys pojechałem z tatą po worek węgla  żeby sprawdzić jak się pali nasypalismy zaniosłem go na wagę a tam na wadze 80kg. No nic jako że do małych nie należę to wrzuciliśmy go w domu do piwnicy i tata mówi że za lekki ten worek na 80kg wkładamy na wagę a tam 58kg. Takie cuda się zdarzają. 

Kolego, duze wagi samochodowe a szczegolnie te w skladach wegla zaokrąglają do 20. Nikt nie powiedzial, ze Twoja waga w domu wazyla idealnie. Ale powiedzmy worek mogl wazyc 65 na skupie a waga zaokraglila do 80. Zwroc uwage, ze w wiekszosci skupow wegla nigdy nie widac na wyswietlaczu wagi typu 801, 803 tylko zawsze skacze do np 820. Kwestia ustawienia. Ale jeszcze nie spotkalem duzej wagi ktora by sie bawila w takie jednostki. Jak mowie: wszystko kwestia ustawienia wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupca szukasz? Agrostar bierze, ale chyba max do 300 kg. Znajomy im oddawałz bo handlarze mało dawali. Przyjechali, zapłacili ze 300 zł na szt więcej i mu pasowało. To był jakiś mieszaniec czarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
15 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Nie przeliczalem na żywą. Mówił że oni wstawiają mięso do Lidla i dlatego LM musi być.

do lidla wstawiał sokołow a do biedronki biernacki  mi lepiej ito duzo lepiej smakowało do tej pory z biedronki  od biernackiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No spożycie wołowiny skoczyło do 3,2 kg na łep😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
47 minut temu, Thomas2135 napisał:

Kupca szukasz? Agrostar bierze, ale chyba max do 300 kg. Znajomy im oddawałz bo handlarze mało dawali. Przyjechali, zapłacili ze 300 zł na szt więcej i mu pasowało. To był jakiś mieszaniec czarny.

Nie, kupiec szuka takich. Kiedyś mu sprzedaliśmy 2szt, a teraz ze znajomym się zgadałem, który do niego oddaje i chwali. Ale za taką kasę to chyba i u nas do hodowli wezmą chlopy. Zastanawiam się czy warto się w to bawić dlatego pytam... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Jutro rano ma zadzwonić i powiedzieć. Ale ogólnie na 10szt 2 nie ma tylko LM w paszporcie

pisałeś coś o Kowalczyku, jaką Ci daje cenę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
17 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Do Kowalczyka teraz nie dzwoniłem bo do niego cały skład trzeba mieć żeby dalej przyjechał

a nie masz znajomych żeby Ci dopakowali do składu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dojechał. Niedawno był się reklamować, ale w nocy to już musiał pytać o drogę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

sylwekbarca2 napisał:

17 minut temu, JarekBazydlo napisał: Do Kowalczyka teraz nie dzwoniłem bo do niego cały skład trzeba mieć żeby dalej przyjechał a nie masz znajomych żeby Ci dopakowali do składu? Kolega niedaleko mnie ma opasy ale narazie nie ma nic na oddanie. Tak więcej sztuk nikt nie chowa w okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj