Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

piotrdd    62

Dobra napisze to najprościej po odliczeniu wszystkich kosztów na rękę wyszło 155tys netto z 22sztuk ważone 2 razy w domu i na ubojni wagi od 820-1005 Kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
18 godzin temu, tyran3 napisał:

W tym kraju wszystko jest mozliwe a frajerów niebrakuje  2200 za cielaka a HF w tej wadze max 1000zł wiec 1200zł różnicy. potem sprzedajesz HF w mojich stronach 7 zł a rasowiec 7,8 wiec za 800 kg byka dostaniesz wiecej 650zł a zatem ok 600 zł na cielaku handlarz robi cie w bambusa i jak sołtys mówi to szalenstwo. Ja na takie oferty handlarza mówie ze niech sam sobie chowa cielaka skoro on taki cennny. Ale wiem ze sa ludziska co tyle daja. 

 

tylko czesciowo piszesz prawdę bo sim tak jak u mnie do 700 kg urosnie w ok 14 miesięcy ile bedzie rósł hf i ile zje - pewnie 2 razy tyle a cena za hf podałes w miare prawdziwa a za sima dobrego dostałem z vat ostatnio 9, 5  także troszeczkę inaczej to wygląda i ta roznica na cielaku szybko sie niweluje  sim ostatni kupywałem po 19   19.50

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Dokładnie tak jest, potwierdzam. A nic dziwnego ze takie ceny są  jak dużo ludzi szuka dobrych cieląt, o które coraz cięzej. Jakbyś sam pojechal na południe i chcial kupic to pewnie tamtejsi rolnicy by krzykneli spokojnie po 20zl, a raczej wogole by tobie nie sprzedali

Edytowano przez antoni69
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hodowcom  hf nie wytłumaczysz ze na mięsnych czy krzyżowkach  lepiej wyjdziesz, ciekawy jestem jaki to mieszaniec na skupie dają po 7,8 to hf tylko z kolorem ale widać ze większość tu słucha tylko sołtysa bo on drugi po księdzu to musi miec pojęcie ciemny lud z ciemno grodu na dobrych bokach jest przebitka  do 2 tyś a czasem i lepiej dlatego też warto kupić droższego cielaka bo robić przy prawie dwa lata a potem. Na skupie zdziwienie ze mało zostało, hf zjada dużo wie ej niż mm ale żeby dyskutować  na tym forum i tłumaczyć mija się z celem bo sołtys mówił i ksiądz po koledzie  ze hf lepszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
23 minuty temu, antoni69 napisał:

Dokładnie tak jest, potwierdzam. A nic dziwnego ze takie ceny są  jak dużo ludzi szuka dobrych cieląt, o które coraz cięzej. Jakbyś sam pojechal na południe i chcial kupic to pewnie tamtejsi rolnicy by krzykneli spokojnie po 20zl, a raczej wogole by tobie nie sprzedali

kolega rozsądnie pisze  a inni wolą chodzic przy :"drabinach" przez dwa  lata minimum i cieszyc się jak to zaoszczędzili na cielaku-he dobre  w dodatku rocznie sprzedadzą 2 czy 5 takich sztuk - hodowcy

Edytowano przez kewin123
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, piotrdd napisał:

Dobra napisze to najprościej po odliczeniu wszystkich kosztów na rękę wyszło 155tys netto z 22sztuk ważone 2 razy w domu i na ubojni wagi od 820-1005 Kg 

:22_stuck_out_tongue_winking_eye: Chyba 15 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

sprzedanu dzis byki

HF po 8.3 brutto  waga brutto - 748 813 733 729  813  778

mieszańce po 9  - 760  745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
27 minut temu, staszek131415 napisał:

:22_stuck_out_tongue_winking_eye: Chyba 15 tysięcy

To doś ciekawa koncepcja ale dla ciebie, z resztą mam to gdzieś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
2 godziny temu, adam87p napisał:

sprzedanu dzis byki

HF po 8.3 brutto  waga brutto - 748 813 733 729  813  778

mieszańce po 9  - 760  745

u nas miesiąc temu byki hf były o 20-30 gr droższe niż teraz a u ciebie zdrożały o 70 gr ? skąd jesteś

ja łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
3 godziny temu, piotrdd napisał:

To doś ciekawa koncepcja ale dla ciebie, z resztą mam to gdzieś. 

Nie wszyscy wezmą Cię na poważnie po twojej ingerencji w ten temat......

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

A na ubojniach jakie teraz ceny w różnych rejonach? z moich orientacji klasa U w mazowieckim w granicach 13.80 -14.20 netto

6 godzin temu, piotrdd napisał:

Dobra napisze to najprościej po odliczeniu wszystkich kosztów na rękę wyszło 155tys netto z 22sztuk ważone 2 razy w domu i na ubojni wagi od 820-1005 Kg 

Bez komentarza. Ferie jeszcze ten tydzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał1991    2
4 godziny temu, adam87p napisał:

sprzedanu dzis byki

HF po 8.3 brutto  waga brutto - 748 813 733 729  813  778

mieszańce po 9  - 760  745

kto takie pieniądze płaci za HF? normalnie niemożliwe moje ważyly podobnie i dostałem 7,6 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
5 godzin temu, WschodPolskiPany napisał:

Hodowcom  hf nie wytłumaczysz ze na mięsnych czy krzyżowkach  lepiej wyjdziesz, ciekawy jestem jaki to mieszaniec na skupie dają po 7,8 to hf tylko z kolorem ale widać ze większość tu słucha tylko sołtysa bo on drugi po księdzu to musi miec pojęcie ciemny lud z ciemno grodu na dobrych bokach jest przebitka  do 2 tyś a czasem i lepiej dlatego też warto kupić droższego cielaka bo robić przy prawie dwa lata a potem. Na skupie zdziwienie ze mało zostało, hf zjada dużo wie ej niż mm ale żeby dyskutować  na tym forum i tłumaczyć mija się z celem bo sołtys mówił i ksiądz po koledzie  ze hf lepszy 

WschódPolski ja i sołtys bardzo sie lubimy jak PO z Pisem, hehehe, a na powaznie wy macie na wschodzie inne ceny niz moje rejony( wielkopolska koło jarocina) i nierozumiesz tutejszej sytuacji- podam ci ceny  posredników dla przecietnego rolnika powiedzmy co sprzedaje ok 5 sztuk na transport podaje cenny netto HF-do 7 zł, mieszaniec do 7,4 miesny typowo 7,8 za LM w czystej rasie  dostaniesz8-8,2 o wiecej nawet niemarz a cielaki w marcu jak jest szał kosztowały HF 1000, mieszaniec 1500 , rasowy simental 1800-2000zł i poprostu te pieniadze za drogiego cielaka sa niedoodzyskania u nas chodujac rasowca to robisz prezent handlarzowi i pradados!!!!!! na HF zarobisz wiecej niz SM chyba ze masz ilosci tirowe wtedy inna rozmowa zresztom jak niewierzysz wejdz sobie na strone izby rolniczej i zobacz jakie mamy cenny http://www.wir.org.pl/notowania/zwierzece/   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

U nas na wschodzie-Lubelskie- bydło jest droższe,ale na zbożu mocno dostajemy po tyłku-szczególnie ci mniejsi.

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

 

6 godzin temu, kewin123 napisał:

tylko czesciowo piszesz prawdę bo sim tak jak u mnie do 700 kg urosnie w ok 14 miesięcy ile bedzie rósł hf i ile zje - pewnie 2 razy tyle a cena za hf podałes w miare prawdziwa a za sima dobrego dostałem z vat ostatnio 9, 5  także troszeczkę inaczej to wygląda i ta roznica na cielaku szybko sie niweluje  sim ostatni kupywałem po 19   19.50

 

Przyjmujesz kolego na jakieś szkolenia, bo chętnie bym się czegoś od Ciebie nauczył? 700kg w 14 miesięcy, coraz lepsze te wyniki na tym forum.

Edytowano przez Maroslaw0770
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

te 14 miesiecy od zakupu wiec pewnie maja 18 miesiecy jak sprzedaje, i jest to mozliwe jak ma rasowca i daje białkową.

w kazdym razie zobaczie sobie ceny biernackiego bo to u nas wyznacznik cenny za HF daje do 7 zł a za miesnego na dziś 7, 6 wiec jaki jest sens chodowac rasowe bydło??????? a ceielak HF\ rasowy to roznica ponad 1000zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
12 godzin temu, DariuszWięckowski napisał:

U Mnie to cena hf.

jak w większości kraju

9 godzin temu, piotrdd napisał:

Kiedy ktoś wkońcu złapie że jestem na vacie, i to jest po zorliczeniu VAT 

Też jestem na vacie i za ch*ja nie mogę pojać Twoich wyliczeń

6 godzin temu, kewin123 napisał:

tylko czesciowo piszesz prawdę bo sim tak jak u mnie do 700 kg urosnie w ok 14 miesięcy ile bedzie rósł hf i ile zje - pewnie 2 razy tyle a cena za hf podałes w miare prawdziwa a za sima dobrego dostałem z vat ostatnio 9, 5  także troszeczkę inaczej to wygląda i ta roznica na cielaku szybko sie niweluje  sim ostatni kupywałem po 19   19.50

 

Wg mnie praktycznie żaden nie zrobi w 14 mies 700kg, chyba,ze liczymy z wyższej wagi......

Szczerze to jeśłi za 100kg cielaka miałbym płacić po 19 zł/kg wolałbym nie trzymać

5 godzin temu, WschodPolskiPany napisał:

Hodowcom  hf nie wytłumaczysz ze na mięsnych czy krzyżowkach  lepiej wyjdziesz, ciekawy jestem jaki to mieszaniec na skupie dają po 7,8 to hf tylko z kolorem ale widać ze większość tu słucha tylko sołtysa bo on drugi po księdzu to musi miec pojęcie ciemny lud z ciemno grodu na dobrych bokach jest przebitka  do 2 tyś a czasem i lepiej dlatego też warto kupić droższego cielaka bo robić przy prawie dwa lata a potem. Na skupie zdziwienie ze mało zostało, hf zjada dużo wie ej niż mm ale żeby dyskutować  na tym forum i tłumaczyć mija się z celem bo sołtys mówił i ksiądz po koledzie  ze hf lepszy 

NIe uważam i nigdy nie uważałam sie za najmądrzejszego..........

NIgdy nigdzie nie napisałem,ze hf jest lepszy lub najlepszy-jeśli kłamię pokaż mi to proszę

Pisałem wielokrotnie,ze sam osobiście wolę 100 razy jałówkę MM niż byczka HF-i te wypowiedzi znajdziesz bez problemu

Obecnie na prawie 60 sztuk ok 40 szt jest płci żeńskiej

@tyran3 ten cennik biernackich jest od 1 sztuki

Jak mi sie uda wrzucę cennik dla dostawcy co odstawia minimum 2 duże auta w miesiacu

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ode mnie do biernackiego ze 200 km będzie i też cena za hf 7 zł więcej tylko ci co na wadze bystrzejsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
cos dorzuce od siebie, u nas malopolska za HFa do 850zl za ciele place a za "sima" czy co kolwiek " miesnego" trzeba ponad 1300zl zaplacic. mowa o cielakach do 7 dni bo mleko placi. przy sprzedazy HF 7.3-6 zalerzy jak wyglada niby "miesny" 7.8-8.3 za "pieknego" lakalny kupiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Tylko na forum ;)

 

ABP Pniewy

byki R klasa 13,60

jałówki R klasa 12,50

 

sprzedałem 2 jałówki i 1 byka czarno biały tyle że byk z luzu 875kg jałówki koło 600kg

jak bedzie faktura to napisze jak wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

sołtys ja wiem ze biernacki potrafi załpłacic za tirowe ilosci ja tylko wschodniejpolsce napisałem ze Biernacki  małym rolnikom za hf daje 7 zł a za rasowca 7,6zł i o cenie 9,5 to mozna pomazyć i hf sie niechoduje z zamiłowania tylko z rachunku ekonomicznego bo u nas za SM zapłaca rolnikowi mniej niz na wschodzie za zdechłego HF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

Tyle, że nie każdy czarno-biały byk to czysty HF jak to się większości wydaje. W grudniu niezbyt ładny HF poszedł po 7.6zł, a już jakaś ładniejsza mieszanka 8.2zł, też czarno-biały, ale nie HF. Obecnie nie wiem, ale chyba niewiele się zmieniło ( Lubelskie)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

biernacki za jałówkę w R (r2+)dwa tygodnie temu  potrafił zapłacić 13,8 netto!!!oczywiście nie leszykom takim jak ja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj