Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2495
Był główny gościu całego skupu ale on i tak niewiele może cenę podnieść. U nich zawsze cena troszkę niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1290
22 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Jutro zadzwonię zobaczymy;)

raczej dobrej ceny na dzień dobry się  nie spodziewaj

Edytowano przez ab23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498

Koniec roku, wszyscy postanowili zarobić to czego nie zarobili przez cały rok. Nawet handlarzyki przystopowali z cenami z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498

Chodziło mi nie o to że wysokie tylko nierealne. Bo jak wytłumaczysz cena około 13 zł za klase O a u handlarza 7- 7,5 netto za hf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

Tylko u Kowalczyk waga potrafi cuda zdziałać a odbiorca kolejne cuda czyni tak że uważaj                                                                                                                                            o ktorym kowalczyku piszecie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498
19 godzin temu, kazik6 napisał:

Tylko u Kowalczyk waga potrafi cuda zdziałać a odbiorca kolejne cuda czyni tak że uważaj                                                                                                                                            o ktorym kowalczyku piszecie?

 

Co za różnica ? 😁

Edytowano przez AdamRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Adam ro skoro znasz wszystkich tych złodziei z naszych okolic to może poleć kogoś pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498

Tak sobie myślę iż w życiu można być pewnym że jak pozwolisz to każdy będzie chciał cię wydymać. I to w każdej branży.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

oczywiście...jednak są ludzie uczciwsi..i Ci którzy wiedzą że masz zwazone A i tak Cię na wadze chcą oszukać...

A za pierwszym razem jak oddajesz to nie wiesz na co liczyć.. i chyba po to jest to forum aby się ogólnej opinii dowiedzieć...

nie jestem pewien ale coś mi się wydaje że kiedyś wspominalescoś że sam z tym kowalczykiem wspolpracujesz. poza tym znasz branżę więc dlatego zapytałem Ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498

Z własnej obserwacji wiem że im bardziej uczciwy tym mniej daje za bydło. A wiadomo, rolnik woli dostać wyższą cenę niż niższą, i tak koło się zamyka.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Siema ma ktoś ta tabelkę do pomiaru byków chodzi mi o tą cm i waga podana, bo sztuki są zbyt głupie żebym je na swoja wagę brał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
11 minut temu, AdamRo napisał:

Z własnej obserwacji wiem że im bardziej uczciwy tym mniej daje za bydło. A wiadomo, rolnik woli dostać wyższą cenę niż niższą, i tak koło się zamyka.

Ten akurat bierze jedynie poubojowo...a w Tym temacie nie wiem czy to dużo czy mało co oferuje bo nigdy na wbc nie oddawalem. 

 

8 minut temu, Janusz342 napisał:

Siema ma ktoś ta tabelkę do pomiaru byków chodzi mi o tą cm i waga podana, bo sztuki są zbyt głupie żebym je na swoja wagę brał :)

to boisz się wziąść na wagę  A zmierzysz je centymetrem? W dodatku że świadomością że jest to jedyniewaga orientacyjna? taka sama jak "na oko"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Wpisz w wyszukiwarce " tabela do pomiaru bydła " . W grafice jest tego zatrzęsienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193
10 godzin temu, jarecki napisał:

krowa 640 kg -6% cena 5 brutto     klasa 2 [ b ] 

 

Co tak słabo? Nie znam się na klasach, ale u mnie wszystko powyżej 600kg na wadze 6zl brutto strączki 6%. powyżej 700kg 6.5zl z tym że okarmiane dwa miechy to ładnie się zaokrągliły. 

Opasy mieszańce pow 600kg dawał 7.5zl, ale zostały. oddałem tylko 4 szt 780-820kg 8.2zl. agromir

Krowy ważone 2 szt i wszystko cacy. No i całe auto napakowałem 15szt. Wszystko brutto

Ale raz nie wypoziomował wagi, mówię mu coś krzywo "a faktycznie" jeb 40kg więcej. Pomagiera też musiałem cały czas pilnować bo jakoś dziwnym trafem sznurek mu się napinał jak zerkałem na wyświetlacz ☺️

nie powiem złego słowa, ale każdy skurwesyn tylko się czai abyś wzrok spuścił, nawet to ich ustawienie przy aucie jak poziomuje wagę trzeba stać 3 metry dalej żeby obserwować linkę i wyswietlacz, drugi z tyłu bydlaka pilnuje żeby na ramę nie stanął


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498

Pedro. Na krowie jareckiego ubojnia zarobiła co najwyżej 100 zł. Na takiej samej od Ciebie straciła 400 zł. Co Ty na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

a Powiedz ile chcieli dołożyć do interesu chłopaki z kieleckiego co byli dziś u mnie i za byki ok 600kg w dobrej R dawali po 8 zeta netto?

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj