Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Gość   
Gość

Polski rynek do przyszłośc:Dspożycie wzrosło o 75%!!!!!!!! Tatar na weselu musi być 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Sprzedany  mm ładnej budowy 780kg brutto cen 8,50 brutto jak zawsze Kowalczyk brał spadkòw raczej niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
5 minut temu, Gringo1 napisał:

Sprzedany  mm ładnej budowy 780kg brutto cen 8,50 brutto jak zawsze Kowalczyk brał spadkòw raczej niema

 Kowalczyk z Zadzimia?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13
u nas warmińsko-mazurskie sąsiad sprzedawał hf-y ostatnio 0d 450-600kg cena jednakowa za wszystkie 7.30+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ozzborn ale chyba zapłaciłeś za to czwórkę co? Gdzieś pisałeś ze dawka żywieniowa kosztuje Cie 4 złote a pare minut pozniej ze 5 to chyba jednak z liczeniem nie jest tak prosto co? Machnąć sie o 20% to  nie lada wyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Koledzy mam pytanie do tych co oddają na WBC, orientuje się ktoś może jakie jest pH mięsa zaraz po uboju, bo ostatnio przyszło mi że jedna sztuka miała za wysokie i mi zeta na kg odjeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

fartom u mnie na 12 oddanych sztuk ph wynosiło 5.5-5.78 i o ile dobrze pamiętam powyżej 5.8 masz potracenia w sokołowie bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Urok sprzedaży na wbc , ja nie widzę winy rolnika w wysokości ph mięsa. Najczęściej wpływ na ph ma transport i sposób obchodzenia t ze zwierzętami przy załadunku i rozładunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syxx    3

Chyba że sztuka była na coś chora to też będzie miała wysokie ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11
12 godzin temu, mefjurolnik napisał:

fartom u mnie na 12 oddanych sztuk ph wynosiło 5.5-5.78 i o ile dobrze pamiętam powyżej 5.8 masz potracenia w sokołowie bynajmniej.

dzieki kolego za odpowiedź, mój miał 6,15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skanalop    19

Jak na dzień dzisiejszy przedstawiają się ceny opasów MM (województwo łódzkie) ? 

Jakie firmy tyle oferują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
Dnia ‎31‎.‎03‎.‎2018 o 22:01, syxx napisał:

Chyba że sztuka była na coś chora to też będzie miała wysokie ph

to niby od czego to ph??? czyzby byki były przykwaszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

po transporcie bydło powinno " odpocząć" . Stres i nadmierna aktywność, wpływa na podwyższone ph. Podobnie stany zapalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
5 godzin temu, nikolas29 napisał:

to niby od czego to ph??? czyzby byki były przykwaszone?

Jakby były przykwaszone to by było raczej niskie ph. Prędzej to zasadowica za dużo białka w paszy. Jakieś lucerny śruty rzepakowe sojowe w dużych ilościach to tak wnioskuje lepiej nie obkarmiać takimi rzeczami w nadmiarze przed sprzedażą. Byki to raczej trudno zakwasić to raczej u krów dojnych większy problem. Ale jak ktoś sie na czymś zna tyle co koza na pieprzu to wszystko możliwe.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45

Dziś sprzedana jałówka Kowalczykom cała czerwona z gwiazdką na głowie. Waga 590kg cena 7.20 + vat. Ważyła by więcej ale przyjechali o 6:50 i nawet nie dałem jej nic chlać.

Edit: Wiek to 23 miesiące

Edytowano przez rolnik200m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam dziś sprzedane 4 szt. HF średnia waga 820 kg cena 7,40 netto potrącenie na okarmienie 6%. Południowa Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16
56 minut temu, Piterr napisał:

Witam dziś sprzedane 4 szt. HF średnia waga 820 kg cena 7,40 netto potrącenie na okarmienie 6%. Południowa Wielkopolska.

a kto odbieral?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj