Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

slawek2301    17
24 minuty temu, Wicher821 napisał:

To ja miałem taką sytuację niedawno spotkałem kumpla że szkoły średniej i sie tak zgadaliśmy że  on handluje ja hoduje bydło, to mówię do niego przyjeżdżaj mam 4 ładnych, a On do mnie że  jak mam swoją  wagę to przyjedzie a jak nie to nie ma mowy swoich nie okrada.

Muszę chyba zainwestować...

coś mocno ,, uczciwy '' ten twój kolega ,,, to na jego wadze nie da się normalnie zważyć ? z niego handlarz jak z koziej du,y rakietnica . jak byś miał swoją wagę to dawał by ci pięćdziesiąt gr. mniej i na jedno by wyszło 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicher821    40

Nie wiem co z niego za handlarz ale wiem też ze kupuje też konie i wozi do Włoch. On jeździ nową A6 a jego żonka najnowsza Q3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Odpuscil bym sobie wagi ciągane na wlasne potrzeby , chyba ze po remoncie i z legalizacją .

U nas pierwszą wagę tata kupil za 800zl i ladnie wazyla , sprzedal za 1500 a kupil kilka lat temu za 2400zl taką 1500kg z starego skupu bydla - zaniża ze 20kg na byku 800kg w porownaniu do sprawdzonej wagi mimo ze wytarowana .

 

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

koledzy ja prawie rok jestem  na tym forum i wielokrotnie był wontek waga i ludzie tu sa niereformowalni psiocza ze ktos na wadze kradnie ze złodziej itd ale wagi sobie niekupi bo szkoda pieniedzy. Ja podobną wage na ta co na zdjeciu kupiłem za 2000zł  remont i legalizacja wyniusł 800 zł plus cement pare płyt eternitu  4 rórki  na konstrukcje dachu, razem cały interes mnie wyniusł 3200 zł i teraz jak kradna na byku 50 kg x 7 zł za kg to na byku handlarz okradnie cie 350zł czyli moja waga zwróciła sie po 9 bykach a ja mam jeszcze swinie( choć zadko waze zywom bo ida na wbc do sokołowa) wiec dla mnie to jest niepojete ze rolnicy którzy sprzedaja minumum  rocznie 5 bydlaków lub 50 tuczników wagi własnej niemaja.  jest za duze złodziejstwo zeby  wazyc na wadze kupujacego

a co do kradziezy to nawet waga niemusi byc ustawiona wystarczy ze handlarz podniesie leko powróz do góry na płociku od wagi i 40 kg mniej nawet niemusi byc celowo, bo umnie byki ida przez moja wage a potem na wage kupujacego i nieraz zdarzało sie ze byk  w ciagi 30 sekund z schódł 40 kg. oczywiscie fakture pisze z z mojej wagi.

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123kom    1

Sprzedane 7 sztuk byków mm, wagi 774,616,675,625,655,680,656. Cena wszystkie 8.30. 4 były dobre, 3 słabsze. Odbierał lokalny odbiorca. Cena i wagi brutto. Potrącenie 7%. 

Edytowano przez 123kom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10
36 minut temu, 123kom napisał:

Sprzedane 7 sztuk byków mm, wagi 774,616,675,625,655,680,656. Cena wszystkie 8.30. 4 były dobre, 3 słabsze. Odbierał lokalny odbiorca. Cena i wagi brutto. Potrącenie 7%. 

Cena 8,30 zł netto czy brutto?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
3 godziny temu, tyran3 napisał:

koledzy ja prawie rok jestem  na tym forum i wielokrotnie był wontek waga i ludzie tu sa niereformowalni psiocza ze ktos na wadze kradnie ze złodziej itd ale wagi sobie niekupi bo szkoda pieniedzy. Ja podobną wage na ta co na zdjeciu kupiłem za 2000zł  remont i legalizacja wyniusł 800 zł plus cement pare płyt eternitu  4 rórki  na konstrukcje dachu, razem cały interes mnie wyniusł 3200 zł i teraz jak kradna na byku 50 kg x 7 zł za kg to na byku handlarz okradnie cie 350zł czyli moja waga zwróciła sie po 9 bykach a ja mam jeszcze swinie( choć zadko waze zywom bo ida na wbc do sokołowa) wiec dla mnie to jest niepojete ze rolnicy którzy sprzedaja minumum  rocznie 5 bydlaków lub 50 tuczników wagi własnej niemaja.  jest za duze złodziejstwo zeby  wazyc na wadze kupujacego

a co do kradziezy to nawet waga niemusi byc ustawiona wystarczy ze handlarz podniesie leko powróz do góry na płociku od wagi i 40 kg mniej nawet niemusi byc celowo, bo umnie byki ida przez moja wage a potem na wage kupujacego i nieraz zdarzało sie ze byk  w ciagi 30 sekund z schódł 40 kg. oczywiscie fakture pisze z z mojej wagi.

to schudnięcie w kilka chwil działa też i w drugą stronę ,,, najpierw mówi się że nie wieży się wadze kupującego i jedzie się na ,,pewną '' wagę do sąsiada . tam się okazuje że jest mniej niż na kupującego , i wtedy tekst ,, no wiesz ja tylko chciałem sprawdzić ale piszemy z twojej '' raptem w cudowny sposób kupującego waga jest dobra . jak na sąsiada było by więcej to było by pisane z sąsiada . byla taka sytuacja - kupiec pyta się gospodarza na czyjej wadze ważymy (gospodarz miał swoją) bo chodzą różne teksty na temat wag . Gospodarz mówi że na kupującego bo jemu wierzy . zważyli sześć sztuk , a przy siódmej gospodarz mówi że z wagi kupca przejdą na jego i sprawdzą ,( jeszcze zaznaczył że jego waga jest stu procentowa )  okazało się że na gospodarza było 17 kg mniej . i gospodarz wyszedł na tym że z wszystkich sztuk było zdjęte po siedemnaście kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Widac kazda waga waży inaczej tak samo jak poznaniaki jednemu na wysieje 200 kg a drugiemu na tych samych ustawieniach 170 kg.  

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

Z wagami to powiem tak każdy handlarz oszukuje bo chce zarobić w moich okolicach jest to samo podam przykład pewnego razu ktoś palna plotkę że wagi na samochodach lokalnego odbiorcy źle ważą i ludzi z okolic zaczeli przywozić bydło do miejsca skupu gdzie jest stała stara waga gs ze wszystkimi papierami co sie potem okazało ta waga odejmowała od sztuki około 40 kg na byku 700kg a waga samochodowa +- 5 kg co jest normalne oczywiście ludzie są nie reformowalni i nadal przywożą na tą starą wagę i sprzedają ze świadomością straty tych kilogramów a co do cen 

Ceny z czwartku krowy 3.80-6.50 jałówki 6-7.40 byki hf 6.50-7.50 mieszańce 7.80-8.50 mięsne(lm i inne mięsne rasy) 9-do nawet 10 zł za kg ceny brutto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaja se robisz ? Wiedzą że zła waga i to im pasuje i tak sprzedają ? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

może troche zle napisałem nie jest ich dużo i są to już racze j starsze osoby sprzedające rocznie 2- 3 sztuki i wiedza ą ty bo inni ludzie juz powtarzali że ta waga źle waży ale jest taka grupka ludzi nie reformowalnych poprost że tak powiem nie uznają elektroniki są starej daty

Edytowano przez roman099

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Byk w twym tygodniu trochę poleciał w dół, powinien dwa tygodnie temu

Jalowka poleci po niedzieli, myślę że chwilowo

Krowy na razie stabilnie, póki mleko nie poleci bardziej

Ludzie się cieszą że mają wysoką cenę,reszta sie nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
1 godzinę temu, Marcinkaszub napisał:

Witam  ostatnio W Internecie jest dużo cielakow litewskich rumuńskiej co o tym sądzicie?

Ktoś kiedyś pisał, że takie cielaki to żyła złota dla weterynarza. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

wszyscy oszukują maja ustawione wagi odgornie jada na legalizacje to się pytaja to ile robimy -20 hehe a jeszcze jaksie da to pilotem wyrownaja,jedziesz na ogolna wazyc to musisz jechać za nimi swoim autem i patrzeć czy ze zbiornika nie spuszczają gnojowicy a w zbiorniku 150litrow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd wiesz że ogólna dobrze ustawiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

pracowałem kiedyś przy legalizacji dystrybutorów paliwowych robiliśmy próby wydawania paliwa przy inspektorze udt to jak kierownik wlepił troszką w łąpę to subtelnie dystrybutor zaniżał wydaną ilość paliwa, przy ilościach sprzedawanych przez stację robiły się konkretne nadwyżki które kiero opylał na lewo, podejrzewam że z legalizacją wag może być podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

bo pracowałem tam i wiem ze waga 100% kiedyś było nieczynne pojechaliśmy na inny skład to kobitka tarowala i tarowala az klasyfikator mowi ale ludzi na opale w d...e wali ale tlumaczyla się ze waga zamokla bo dużo padalo

bo jest podobnie kiedyś handlarz bral,waga się nie zgadzala to powiedział ze jest dopuszczalny procent nie zgodności a jak mi nie pasuje to sciagamy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 godziny temu, AdamRo napisał:

Byk w twym tygodniu trochę poleciał w dół, powinien dwa tygodnie temu

Jalowka poleci po niedzieli, myślę że chwilowo

Krowy na razie stabilnie, póki mleko nie poleci bardziej

Ludzie się cieszą że mają wysoką cenę,reszta sie nie liczy

Gdzie to poleciało? 

Bo w cennikach tego nie widać.......

U handlarza jak przyjeżdża zawsze stanialo albo tanieje od poniedziałku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj