czarodziej83

Siewnik ISARIA 6000 S-Ustawienia do siewu

Polecane posty

wojtek1312    10
No właśnie wiem to wszystko dalej to spoko tylko z tą zębatka jak ja przerobić. nie masz czasem nigdzie swojej na wierzchu żeby zdjęcie dodać ? na upartego można ręcznie zalanczac tylko bez podzialki wiadomo. jak byś miał gdzieś na wierzchu wrzucił zdjęcie to było by fajnie :) A jak masz skrajne redlice ? mi nie idą idealnie za kołami więc i tak trzeba będzie nadrabiać trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

U mnie automat do ścieżek jest "ręczny" czyli sam włączam ścieżki dźwignią :D

Redlice w żadnej Isarii nie idą za kołem, ślad ostatniej redlicy masz patrząc z ciągnika w postaci takiego kątownika wspawanego w pionie

tu widać obok przewodów do hydrauliki kawałek kątownika z dziurami, koło idzie po zewnątrz redlicy:

5976_28-12-16_maszyny-rolnicze-plug-obro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
widzę widzę. To masz napęd hydrauliczny ? no to właśnie albo będę musiał podpiąć automat zrobić jakaś dźwignie i tyle. albo zębatkę dorobić. dlatego właśnie jak byś miał gdzieś możliwość na wierzchu to wrzuć zdjęcie albo chociaż ile ma zębów żebym wiedział będę wdzięczny :)
to zdjęcie to jest twój siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Nie, to nie mój siewnik, to zdjęcie przykładowe.

u mnie tego automatu nie ma - przerzucam dźwignię ręcznie, pisze juz trzeci raz. Mam zamiar wrzucić siłownik elektryczny z kablem do kabiny, żeby się nie gimnastykować, ale to pomysł na kiedyś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
no tak wiem ale masz podziałke i zębatke też 12340 czy tylko zamknij otwórz ?
Jakie masz ustawienia na pszenicę ? masz tabele do niego po polsku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

U mnie to wygląda tak:

siewnik-isaria-7000-25-m-cycow-sprzedam-

Ściezki zamyka się ta dźwignią najkrótszą najbliżej skrzyni, dlatego chcę to przerobić na elektryczne.

Nie, nie mam tabeli po polsku i nie wiem, czy wogóle istnieje. Korzystam z tej orginalnej niemieckiej, dostępnej na chomiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Denka  dla zboża na 1, zasuwki na maks, jak je nawet troche przymkniesz to wychodzi spora różnica w wysiewie.

Ja mam ścieżki na 2 lejki, lepiej je widać, bo te na 1 to tak różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
no praktycznie zawsze na 2 są masz rację lepiej widać. czyli wszystkie zasówki maks do góry zawsze ? ogólnie zadowolony jesteś z wysiewu itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Jak oglądam te siewniki X lat, to bardzo mało jest ze ścieżkami na 2 lejki.

Teraz kupiłem swój, wcześniej siałem takim samym siewnikiem wuja. Sieje bardzo równo i dokładnie jak na taki wiekowy sprzęt. Jak czegoś sam nie zepsujesz np. przy cofaniu, to jest praktycznie bezawaryjny. Z czasem wyrabiają się lejki, ale są dostępne zamienniki rozsądnej jakości.

Moja rada - jak jedziesz na pole z pełnym siewnikiem "po dach", to przed opuszczeniem siewnika pokręć delikatnie kołem napędowym, czy zboże się zbytnio nie zbiło (zwłaszcza zaprawiane na mokro), bo jak się zatnie, to można zniszczyć zębatkę w skrzyni. Wypraktykowane przez 12 lat że MOŻE się to czasem zdarzyć. Mi jeszcze nie, ale wujo miał 2x taki przypadek po jeździe 15km z pełnym siewnikiem.

Warto sobie skalibrowac denka za pomocą np szczelinomierza, czy się wszystkie tak samo domykają w pozycji dźwigni na 0. Mało prawdopodobne, aby były rozkalibrowane, ale ten sprzęt ma już swoje lata i nie wiadomo, czy ktoś rak nie pchał, zwłaszcza handlarz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
Oki dzięki za rady :) chciałem wstawić zdjęcie tutaj ale jak mogę masakra. A jak z częściami masz może kogoś sprawdzonego ? bo po za rurkami tymi jabłkami powiedzmy aparatami i redliczkami to nie znalazłem nic więcej
https://www.google.pl/search?q=sterownik+%C5%9Bcie%C5%BCek+&client=firefox-b&dcr=0&biw=360&bih=514&tbm=isch&oq=sterownik+%C5%9Bcie%C5%BCek+&gs_l=mobile-heirloom-serp.12..41j0j0i24.23155.25050.0.26081.5.5.0.0.0.0.270.899.0j4j1.5.0....0...1c..34.mobile-heirloom-serp..1.4.628.8Oy7WLNmAvc#mhpiv=1&spf=1519722801318 coś takiego np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

sterownik-siewnika_49292_20_588181.jpg

taki chyba w zupełności by wystarczył, wielkiej filozofii tu nie ma, moge sobie taki sam wystrugać do elektrosiłownika :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
Dokładnie i na 3 automatycznie się będą załanczać. to teraz chcesz coś takiego robić ?
ja mam taki właśnie https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bcie%C5%BCki+isaria&client=firefox-b&dcr=0&biw=360&bih=514&tbm=isch&ei=ByOVWuC_A8vPwAKLppf4DA&start=20&sa=N#mhpiv=8&spf=1519723277112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

chcę zrobic coś w tym stylu

elektryczne-sciezki-technologiczne_1953_

sterowane z kabiny przełącznikiem, żeby się nie wychylac z kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

zaglądał ktoś kiedyś do skrzyni ? Bo coś mi go ciężko ustawic było na jesieni i musze zajrzec co jest. Generalnie chodzi mi jak sie najlepiej do niej dobrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

96a9886c14ef42e2278afc6defcd2be7.jpg

Takim mniej więcej sprzętem i w tej kabinie manipulowanie czyms na zewnątrz jest z lekka upierdliwe. Dlatego rozsiewacz mam na hydraulikę, pług też

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
to na ten sezon zakładasz ten siłownik do siewnika? masz już wszystko skompletowane?
wiem że skrzynie regeneruja ale co jak gdzie nie mam pojęcia rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

jak się wyrobię ze wszystkim, to założę. Do pługa zakładałem dwa lata, bo zawsze było brak czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Przerabiałem pług z mechanicznego na hydrauliczny, pług Ventzki z nietypowym mechanizmem obrotu

images.jpg.7d6664b9290236683dbe15e4bb5f9d50.jpg

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
no to teraz już spokój :) no a do siewnika sam siłownik chcesz założyć i przełącznik i to wszystko?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Tak, nie mam zamiaru za dużo modernizować, pomyśle jeszcze nad znacznikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj