czarodziej83

Siewnik ISARIA 6000 S-Ustawienia do siewu

Polecane posty

jahooo    9228

Na S1 to na 1 otwarciu denka wysiejesz około 260kg/ha, ja sieję na N12 do 17 w zależności od potrzeb

Denka otwiera się na 2 tylko dla soi i grochu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Hm denka to co rozumiem z lewej strony wajcha od 0 do 8 i max wypuszczanie zboża ? Bo ja na 8 siałem ponizej np na 2 lub 3 to bardzo mizernie sypało. Czy chodzi ci o zasuwki na scieżki bo tam tez jest jak by 3 opcje zamnięta poł i max bo teraz to zbaraniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Tak ta wajcha od 0 do 8 to denka od spodu. Klapki na lejkach mają byc otwarte na maksa. Dopiero skrzynią ustawiasz normę wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Masz rynienkę do próby kręconej, luzujesz sprężynki i przesuwasz lejki do przodu, zakładasz rynienkę, podnosisz lekko siewnik. 20 obrotów koła dla siewnika 2,5m i masz normę na 1ar.

Dla zbóż denka ustawia się na 1 , ewentualnie na 2 dla bardzo grubego ziarna, ale norma się zwiększy

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja kurla na 8 mialem😱😱😱w tym siewniku predzej blandeke pod leje i szybciej wyjdzie. Szkoda ze nie sciaga sie calosc jak w amazone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

podłożenie rynienki do próby kręconej 2 minuty roboty, jak wiesz, jak.

w mojej książce niemmieckiej do isarii serii 6000 pisze 20 obrotów koła, może masz źle przetłumaczone i chodzi o obroty korbą

23,5 obrotu to by wychodziło do 2,25m

tabelę już wrzucałem

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u mnie przełożenie korba-koło jest 1:1, więc bez różnicy czy kręcisz kołem czy korbą :P U mnie przy 2.5m 20 obrotów kołem/korbą i wychodzi jak trzeba. Jak pisał @jahooo dla każdej szerokości jest różna liczba obrotów przy próbie kręconej :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Witam 

Panowie trochę odświeżę temat bo mam 2 problemy. Siewnik Isaria 3 m na skrzyni preselekcyjnej. Przy próbie kręconej 33,4 obrotu kołem na N18 dało po zważeniu 168 kg dla owsa. Denka na 1. Co może być przyczyną tak niskiego wysiewu? Problem drugi to wypracowane tuleje wałków na skrzyni, próbowałem znaleźć ale nic nie natrafiłem -znacie jakiś sklep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaber89    12

U mnie na skrzyni przekładniowej olejowej miałem ustawiony na maksa wysiew denka otwarte na full i wyszlo wysiewu 170 kg. Pół siewnika prawie rozebralem i dzwoniłem do gościa od którego kupiliśmy siewnik. Z owsem jest problem bo ziarno się klinuje samo o siebie i dlatego jest kłopot z wysiewem. Potem wyczyściłem siewnik i robiłem próbę na pszenicy i wtedy wyszło wszystko ok. Także wychodzi wina ziarna owsa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Info dla potomnych, sprawdzone w praktyce. Otwieranie denek przy wysiewie owsa nic nie zmienia. Ostatecznie po próbie kręconej na S5 wyszło 220 kg/ha. Po zużyciu materiału w trakcie siewu wyszło tak samo. Siewnik pomimo jego wieku godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Tak jak pisałem mechaniczna. Zostały jeszcze do zrobienia tulejki na wałkach skrzyni bo nie znalazłem nigdzie nowych ale to do jesiennego zasiewu się ogarnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
Dnia 22.03.2020 o 08:33, stempos1980 napisał:

A tu jest skrzynia olejowa więc inaczej to się ustawia

Możesz podesłać tą instrukcję po polsku gdzieś na maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
23 minuty temu, sladan napisał:

Możesz podesłać tą instrukcję po polsku gdzieś na maila?

Ogólnie to mam książkę po polsku do niego tylko teraz nie mam jej przy sobie bo jest u wuja   

https://m.olx.pl/d/oferta/tabele-wysiewu-isaria-6000s-po-polsku-CID751-IDJsO4Z.html

Taka tylko wtedy gdzieś z Wlkp mi przysyłał

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wapniak    0

Hej odswieze troche ten temat mam w okolicy do kupienia siewnik isaria 6000 s, narazie widzialem go tylko na zdjeciach i troche sie  napalilem, widac ze zadbany, troche drogo  ale nie chce kupic zlomu nawet lekko przeplacajac dlatego pytam, co koniecznie sprawdzic w tych siewnikach, pozwole sobie zawolac uzytkownikow tego siewnika bo to jest moj pierwszy kontakt z siewnikiem innym niz konny, @jahooo, @sawin698, @rafal4610, @stempos1980

Z tego co już zauwazylem to ta wajcha od wysuwania denka z lewej strony nie wiem dlaczego jest opadnieta, czy to normalne ustawienie czy cos jest urwane bo jesli tak to nawet nie jade oglądac

Screenshot_20230505-020550.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Tak jest do wypuszczenia resztek ze skrzyni. Patrz na regulacje skrzyni czy lekko chodzi. Co prawda u mnie regulacja stała, ale popryska e, popukane i chodzi. Patrz na te plastikowe lejki jak wygladają, bo lubia pękać. Zwróć uwage na dno skrzyni, bo jak ktoś dobrze nie czuścił, to mogła ruda wejść. No i wiadomo jak w każdym siewniku redliczki, znaczniki czy sie obracają lekko itp

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wapniak    0

Dostalem od sprzedawcy zdjecia jak to wygląda w srodku i przy aparatach,  jakby oceniac po zdjeciach bardzo wytluczony czy ok? 

export1683395974371.jpg

export1683395996882.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

nieźle to wygląda, kółeczka z drobnym wysiewem, jak denka nie zżarte przez myszy to nie ma co wydziwiać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Skrzynia mechaniczna czy bezstopniowa? Jeśli mechaniczna to przed zakupem sprawdz stan tulejowania osi na których siedzą koła zębate w przekładni. U nas jak sie okazało były wytarte tulejki i jak sie ustawiało wysiew po prawej stronie przekładni to się wałki rozjezdżały i zęby w kołach się wzajemnie blokowały. Ja je dorabiałem na tokarce bo na necie nie znalazłem do dokupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj