czarodziej83

Siewnik ISARIA 6000 S-Ustawienia do siewu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam uzytkownikow.

Zakupilem siewnik Isaria 6000s na skrzyni olejowej i probuje go przygotowac na siew owsa i pszenzyta na wiosne robilem probe krecona i chcial bym porownac z kims kto ma taki siewnik i jak go ustawia na zyto pszenzyto i owies. Przy probie kreconej na pszenzycie, wyszlo mi okolo 200 kg na ha. Czyli ustawilem przekladnie na 50x19,5 razy przekrecilem korba dalo mi 2 kg x 100=200 kg czy macie podobne wyniki. Albo podpowiedzcie jak wy ustawiacie.

Z gory dzieki za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ja kręcę 21 razy (w instrukcji pisze 20) aby uwzględnic poślizg koła. Ja mam skrzynię mechaniczną, wydaje mi się, że olejowa ma ma większe opory pracy niż mechaniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, stempos1980 napisał:

Czarodziej korba czy kołem się kręci przy olejowej w isari?a jak ustawić 2.25 m tak samo jak 2,5

Ja krecilem korba ,u mnie na tabeli do siewnika 2,25m pisze zeby krecic 26,1 obrotu korba.Tylko to sie sprawdzi jezeli kolo napedowe ma rozmiar     155-R15

I

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Ja kręcę 21 razy (w instrukcji pisze 20) aby uwzględnic poślizg koła. Ja mam skrzynię mechaniczną, wydaje mi się, że olejowa ma ma większe opory pracy niż mechaniczna.

Ok dzieki jutro zrobie prube

 

1 godzinę temu, jahooo napisał:

Ja kręcę 21 razy (w instrukcji pisze 20) aby uwzględnic poślizg koła. Ja mam skrzynię mechaniczną, wydaje mi się, że olejowa ma ma większe opory pracy niż mechaniczna.

Dzieki za informacje,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Tu masz tabelę próby kręconej do serii 6000 (ilość obrotów koła)

Tabela.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy został zakupiony siewnik isaria 6000s 2.25 m j niby jest 19 lejów ale jak się okazało to 2 są puste a tylko 17 jest redlic ale po uważniejszym opatrzeniu siewnika niema śladów że 2 redlice zostały celowo zdemontowane przez sprzedawcę więc co z tym fantem zrobić?siewnik posiada koła 15 i jak go ustawić do siewu poszczególnych zbuż i łubinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

To jest normalne. W siewniku 2,5m jest 21 aparatów ale fabrycznie 19 redlic, 2 aparaty są zamknięte. Poszukaj tabeli wysiewu w necie, może na chomiku ?

Ja mam do serii 6000 na kołach 16

isaria6000sb.jpg

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
Cytat

 

jahooo a jak ustawić tę wajchę obok ośki co jest na korbe i jak ustawić tą dzwignie co jest na przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

napisz do mnie na priv swój adres e-mail to wyślę ci tabele wysiewu te co mam. Pszenica jest wysiewana na ustawieniu dźwigni denek na 1, drobne (rzepak) na 0 z zaślepkami do drobnonasiennych (coś podobnego jak to siewnik-fiona-3m-lubelskie-lukow-4753221)

Grubsze wysiewa się na 2-3 (soja, groch zielony)

U mnie są 4 przełożenia preselekcji

F L N S

F bardzo wolne

L wolne

N normalne (głównie zboża)

S szybkie - większe dawki wysiewu zbóż lub wysiew z zatkanymi redlicami

zboża sieję na N - od 14 do 16 w zalezności od ziarna

rzepak na L od 5 do 8 daje to normę wysiewu od 1,5 do 3 kg/ha

Skrzynia u mnie ma 18 przełożeń x 4 preselekcje

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tak patrze, to tą moją tabelą powinieneś ustawic swój siewnik. Jak pobierzesz całą, to przy danych nasionach masz podany rozstaw redlic i wg. tego ustawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

koledzy już prawie wszystko wiem co i jak przy tym siewniku ustawić tylko jedna rzecz mnie ciekawi jak ustawić tą dzwignię ze skalą przy przekładni bezstopniowej?do czego ona służy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ta dźwignia to właśnie regulacja wysiewu. Ja mam na kołeczkach, bo mam skrzynię mechaniczną, a ty masz olejową.

Cofasz dźwignię do 0 i jedziesz w stronę większych wartości. Im większa liczba na skali, tym wyższa norma wysiewu. Masz korytko do próby kręconej, ilość obrotów koła na 1 ar znasz, więc nie widzę problemów, żebyś sobie nie poradził. Dla pszenicy ustawiasz dźwignię denek na 1, ustaw tę dźwignię skrzyni około połowy,  wykręć sobie obroty koła na 1 ar i będziesz wiedział, czy masz zwiększyć czy zmniejszyć dawkę na skrzyni (po zważeniu oczywiście)

Gdzieś znalazłem że dla dźwigni denek na 1 i ustawienia dźwigni na skali na 36 powinno być +/- 200kg pszenicy

 

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0801    0

Witam koledzy mógłby mi ktoś pomóc  ostatni kupiłem siewnik ISARIĘ  6000 na zwykłej skrzyni ale ktoś zamalował oznaczenia przełożeń przy wajchach i mam prośbę czy mógłby ktoś podesłać  te oznaczenia  wiem że są  F L N S  a co z resztą  te cyfrowe ?  Bardzo proszę o pomoc . Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Jahoo mam male pytanko bo nie wiem co z tym fantem zrobić a mianowicie na pierwszych redlicach mam zamontowane zagarniacze rowków  czy  anty zapychacze po redlicach a na tych w drugim rzędzie niema i nie wiem czy ich dorabiać czy szukać oryginałów a może same pazury w zagarniaczu wystarczą do zasypania ziarna-doradź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Do zasypania ziarna wystarczą grabki. A antyzapychacz (te widełki) bardzo się w polu przydają, jak znajdziesz orginał to kupuj bo są z dobrego materiału i się nie wyginają ani nie pękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Tam nie są widełki tylko wygięty pręt i do tego blacha przyspawana. Wiem ale z oryginału ciężko będzie znaleść. Mam w domu blachę 3 i pułystalowy drut 12 gładki i myślę z tego zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Jsahoo u mnie niema żadnych widełek.widziałem różne ogłoszenia łasnie takie widełki jak ty masz ton były w starszych siewnikach na skrzyni mechanicznej.a u mnie jest kawałek druta wygiętego i przyspawana prostokątna blacha która idzie zaraz za redlicą.mi to wygląda na anty zapychacz redlicy w momęcie cofnięcia się ciągnika żeby się redlica nie zapchała. Coś takiego

15159603382061532301798.jpg

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ja mam takie na przednich redlicach. Ale na to nie ma reguły, widziałem różne kombinacje. Widełek nie da się zamontować na przednich, bo będą haczyć. A klapki są uniwersalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
Witam panowie kupiłem niedawno siewnik Isaria 6000s niby 2.5 metra jest 19 redlic co 13 cm wychodzi i mam pytanie dokładać jeszcze 2 żeby było pewne to 250cm niby tak jak zawsze jest czy zostawić tak jak jest ?? I jeszcze mam cały automat do ścieżek tylko ze mam 123F czyli ścieżka na 4 nie miał by ktoś oryginalnej zębatki albo może przerabial to ktoś i podpowiedział jak to zrobić ?? z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

19 redlic to 18 odstępów + 1 odległość od następnego siewnika. Rozstaw to 13,3cm dokładnie i daje to równo 250cm. Dwie redlice więcej dają chyba rozstaw 11cm i powiem szczerze, nie da się siać, bo redlice są tak gęsto, że wszystko ciągną przed sobą po polu.

A dorobić zębatkę z 5 zapadkami zamiast 4 dasz radę. Ja mam przestawione znaczniki żeby gubić te 10cm zakładki między siewnikami i sięję ze ścieżkami w układzie 1234F

wygląda to tak:

34 F 1234 F 1234F itd

Tylko u mnie to jest załączane ręcznie, nie mam automatu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj