Skocz do zawartości
rafi19731973

Brak rui u krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
krow
oktawia1988    8

Moze dawno byly nieodrobaczane, u mnie po tym lepiej zalapywaly, bo ponoc robaki im wyjadaly ze srodka witaminy, ktore byly odpowiedzialne za rozrod.

Moja lm nie miala ruji,bynajmniej tak mi sie wydawalo,  wkoncu sie okazalo,ze miala, tylko jedyny objaw to byl ,,zawijanie ogona na grzbiet '' niedlugo ma sie wycielic :)

Edytowano przez oktawia1988

reebok    5

1. Ciche ruje to najczęściej braki energii u krów po wycieleniu do 100dni laktacji szczególnie u HF, a co za tym idzie ketozy podkliniczne, które obciążają wątrobę, która jest opowiedzialna za produkcje cholesterolu, z którego powstają -> estrogen(zewnętrzne objawy rui), progesteron(podtrzymanie ciąży). Coś na zasadzie kobiety anorektyczki (one też nie mają miesiączki, bo nie mają energii).

2. Druga sprawa: zbyt dużo białka, mocznik >300

3. Zbyt mało białka, mocznik <150, ale wtedy ruje będą widoczne, lecz krowa będzie porzucać zarodek, bo jej organizm nie jest gotowy na przyjęcie ciąży, bo nie jest dobrze nakarmiony (przykład kobiety anorektyczki).

4. Dopiero na czwartym miejscu beta karoten, wit a, d, e.

Pozdro.

Wiadomość z agroFakt.pl

reebok    5

a jakie sposoby by mocznik podniesc lub go zmniejszyc??

Dodać pasze zawierające białko czyli trawy, lucerna, śruta rzepakowa, śruta sojowa lub koncentrat białkowy.

Damianb89    64

witam ja mam taki problem mam krowe która oddała już dwa cielaki zawsze było ok z rują a teraz nagle po drugim cielaku nagle przestała mieć ruje co robić? nigdy mi się tak nieprzytrafiło

KARGO    128

Niech lekarz zrobi usg jak nie miałą wycieków ropy z dróg rodnych to pewnie bedzie miała cyste spowodowana przez brak energi w dawce badz stres cieplny

przezuwaczka    100

Jak wykluczysz żywienie to może być BVD lub/i IBR. Okazuje się, że jest w 80% stad. U mnie spadła zacielność i szalała somatyka, zbadałam i niestety wyszło. Od roku szczepię, szukam trwale zakażonych, izoluję cielęta od krów i jest coraz lepiej. Co ciekawe nie było typowych objawów, tylko jedno martwo urodzone cielę od nowej jałówki...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez boooolek
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory wolnostanowiskowej 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z. Jeśli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie będzie zgarnicza tylko będę usuwał turem obornik .
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.