Gość Jon1988

claas variant 360rc i podobne z przebiegiem 15 -20 tyś bel

Polecane posty

Gość Jon1988   
Gość Jon1988

Witam. W ostatnim czasie zastanawiam się nad wymianą prasy zwijającej która miała by być przeznaczona zarówno do zbioru słomy, siana jak i sianokiszonki, biorę pod uwagę maszyny nowe z dolnej półki stało komorowe unia df 1.8v eco czy sipma farma II w cenach około 60 - 70 tyś które tak naprawdę no nie zachwycają swoją pracą w porównaniu do maszyn pasowych nawet 5 - 6 letnich których na rynku wtórnym jest dużo w tej samej cenie. Zbieram około 900 - 1000 kulek 1.2 na 1.2 rocznie.

Moje pytanie do użytkowników którzy posiadają pasówki brzmi. Czy przebieg 15 - 20 tyś bel  na prasę claas variant 360 rc, kuhn vb 2160 i podobne to jest dużo czy mało. Jakie jest zużycie w procentach takiej prasy. Czy  warto dać te 70 tyś z takim przebiegiem czy lepiej kupić nową nisko budżetową prasę.  Czego się ogólnie spodziewać. Aktualnie posiadam prasę matal fachu którą chcę wymienić bo nie chce mi słomy prasować i po przebiegu 10 tyś i wymianie w tym roku podbieraka i łańcuchów mogę stwierdzić że to mały przebieg tylko czasami trzeba coś w niej zrobić a jaki jest stan takiej pasówki która trafi na duże gospodarstwo zrobi 15-20 tyś w pięć lat i jest sprzedawana za połowę ceny nowej i co ona jest warta to po prostu nie wiem. Czekam na wasze opinie i odpowiedzi w tym temacie.  Z góry  bardzo dziękuję za informacje i pomoc :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
w 5 lat to ona zrobi 40 tysięcy i wymaga już znacznego remontu. ciężko kupić coś dobrego bo albo spalone było albo wyjechane do zera. i jeszcze jak mówisz 70 kola. kup sobie nowego case RB 344 za 80 netto albo trochę dołóż na mchala czy rolanta i zapomnij o starych gratach. nowe to nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jon1988   
Gość Jon1988

Po wielu  przemyśleniach przyznam ci rację. Lepiej jest zapłacić trochę więcej i mieć nowe tym bardziej że liczę ją użytkować min 15 lat albo i więcej jak wytrzyma. Dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj