Polecane posty

jaco25    300

yyy jak można padłe dziki na ASF położyć sobie ot tak w czarnych workach przy drodze, k**wa jeszcze może niech rolnikom do chlewni podrzucająO.o Ale wiem wiem wszystkiemu jak zwykle winny rolnik bo nie spełnia bioasekuracji... Teraz tak na poważnie to zakrawa by podać to do jakiegoś programu publicystycznego...

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to powinno być karalne,weterynaria powinna isć pod biczowanie za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, jaco25 napisał:

yyy jak można padłe dziki na ASF położyć sobie ot tak w czarnych workach przy drodze, k**wa jeszcze może niech rolnikom do chlewni podrzucająO.o Ale wiem wiem wszystkiemu jak zwykle winny rolnik bo nie spełnia bioasekuracji... Teraz tak na poważnie to zakrawa by podać to do jakiegoś programu publicystycznego...

Nie do programu a do Prokuratury zgłosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
27 minut temu, sumek666 napisał:

Z jakiego województwa jest ten lekarz wspanialy?

Lubelskie, na stronie powiatu dziś zamieścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a ludzie mieli problem że jak świnie w gospodarstwach wybijali to zostawili na kupie i odbierali na 2 dzień,teraz to dopiero cyrk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, withanight napisał:

A popatrz na ogloszenia na alle czy innych , większość na 60 , 80 , a na 100 to prawie wszystkie 2  metry szerokie ... Nie żebym to kupował, ale o długości nie wiedziałem tylko o szerokosci,

Przecież w rozporządzeniu były podane wymiary min. też mnie to dziwi czemu ludzie rzucili się na niewymiarowe maty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22
9 godzin temu, ws71 napisał:

Przecież w rozporządzeniu były podane wymiary min. też mnie to dziwi czemu ludzie rzucili się na niewymiarowe maty xD

Jak by wymiar coś zmienił , w moim interesie jest przejść przez mate i nasączyć obuwie i czy to będzie 60-80 czy 100 cm ważne aby to zrobić a co najważniejsze żeby płyn był a nie jakiś wynalazek ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Wymiar ma znaczenie:11_blush:!!! i ciekawe czy będziesz dyskutować o wymiarach,jeżeli na tej podstawie by Cię pozbawili w razie czego odszkodowania,a poczytaj to szukają dziury w całym aby tylko znależć pretekst do nie wypłacenia a skuteczna dezynfekcja w obecnych warunkach trwa min 30 minut od przejścia przez matę a poniżej 4 stopni C wszelkie ś rodki tracą właściwości biobójcze,lub ich skuteczne działanie następuje po kilku godzinach .

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Czekamy na podwyżki w PL:).

Jaka jest u nas aktualnie cena na żywą wagę .Mam na spylenie 20-30 sztuk .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

@jaco25 nie mów,że to tam u ciebie tak robią o.O,może to slowaki podrzucają .Wzywaj interwencje TVP Rzeszów ,do prokuratury,do inspektoratu weterynarii lub do ochrony środowiska.Zdjecia tez warto czegos takiego zrobic i miec dowody w sprawie ,bo to się przyda gdy bedzie to notoryczne.Wszystko podziała :)

A z świnkami to na Podkarpacie,bo dobrze płacą i mówią,że maja w rzeźniach braki tuczników 4,80-5,20zl/kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
8 godzin temu, Trojak napisał:

Jak by wymiar coś zmienił , w moim interesie jest przejść przez mate i nasączyć obuwie i czy to będzie 60-80 czy 100 cm ważne aby to zrobić a co najważniejsze żeby płyn był a nie jakiś wynalazek ;)

no tak masz racje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22
5 godzin temu, ws71 napisał:

Wymiar ma znaczenie:11_blush:!!! i ciekawe czy będziesz dyskutować o wymiarach,jeżeli na tej podstawie by Cię pozbawili w razie czego odszkodowania,a poczytaj to szukają dziury w całym aby tylko znależć pretekst do nie wypłacenia a skuteczna dezynfekcja w obecnych warunkach trwa min 30 minut od przejścia przez matę a poniżej 4 stopni C wszelkie ś rodki tracą właściwości biobójcze,lub ich skuteczne działanie następuje po kilku godzinach .

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Zasady-bioasekuracji-w-calym-kraju    

Ale w tym rozporządzeniu nie ma mowy o wymiarach mat , i jeśli się nie mylę to rozporządzenie ma moc prawną a nie ulotki u weta

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dzisiaj u wuja był inseminator. Mówił, że czas zacząć rozglądać się za nowa robota. Wszyscy mali "do likwidacji"

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
33 minuty temu, sumek666 napisał:

Dzisiaj u wuja był inseminator. Mówił, że czas zacząć rozglądać się za nowa robota. Wszyscy mali "do likwidacji"

Co ten inseminator pie... to od ciebie zalezy  czy spełnisz wymogi a dla chcacego nic trudnego tak to jest z tymi inseminatorami ze roznoszą wiecej plotek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

No u mojego wuja jak patrzę na hodowlę to już dawno powinno być zamknięte ;)

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
49 minut temu, sumek666 napisał:

No u mojego wuja jak patrzę na hodowlę to już dawno powinno być zamknięte ;)

 

Co z tą hodowlą nie tak ? :)


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Głęboko PRL ;) wuja zaraz ne emeryturę idzie więc już z tym nie robi i Mówi, jak będą kazali zamknąć to zamknie. Chyba bardziej z przyzwyczajenia to robi. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj