Polecane posty

damianos95    435

U kogo taka cena w łódzkim i jaka ilosć ??

Panowie jakies przewidywania co do ceny co sie bedzie działo na rynku trzody ?? ( wiem co mowia w agrobiznesie ale jednak wole bardziej rzetelne zrudła informacji )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ZPM jeżów , płaci po 4 + wat , 20 gr mi dorzuca za miensnosć                                    A mam pytanie , co odstawiają do food service rawa mazowiecka , jeden mi mowil ze sprzedał 10 szt ładne świnie 6 przeszlo w u , i 4 w e klasie , niby tez duzo świn porobili w r ludzią , cos sie popsuło tam , czy on cos bajerował

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z pytaniem jakie będą ceny to chyba tylko do wróżki trzeba się udać tego co będzie to chyba nikt nie wie ja tam sobie życzę na ten rok aby ASF zawitał w moim gospodarstwie arimr jakoś to przełknie i pozwoli zrezygnować z hodowli  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Ja teraz nie trzymam świń ale kiedyś oddawałem nieraz do Rawy i jak im potrzeba to jest super a jak dużo świń mają to robią takie kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mesi napisał:

ZPM jeżów , płaci po 4 + wat , 20 gr mi dorzuca za miensnosć                                    A mam pytanie , co odstawiają do food service rawa mazowiecka , jeden mi mowil ze sprzedał 10 szt ładne świnie 6 przeszlo w u , i 4 w e klasie , niby tez duzo świn porobili w r ludzią , cos sie popsuło tam , czy on cos bajerował

Ja jak dzwoniłem do Jeżowa to mówili, że za mięsność nic nie dorzucają tylko żywa. Każdy mówi inaczej.
Kolego a skąd jesteś ? Jaką ilość oddałeś? Mi powiedzieli, że przyjadą jak będę miał cały samochód.

Edytowano przez PiotrMurgrabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
31 minut temu, mesi napisał:

ZPM jeżów , płaci po 4 + wat , 20 gr mi dorzuca za miensnosć                                    A mam pytanie , co odstawiają do food service rawa mazowiecka , jeden mi mowil ze sprzedał 10 szt ładne świnie 6 przeszlo w u , i 4 w e klasie , niby tez duzo świn porobili w r ludzią , cos sie popsuło tam , czy on cos bajerował

kolega cos pisał na forum  ze wage obcieli moze dlatego R mu wyskoczyły za przerosty dopytaj w jakiej wadze były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
20 minut temu, bluecows1 napisał:

Ja teraz nie trzymam świń ale kiedyś oddawałem nieraz do Rawy i jak im potrzeba to jest super a jak dużo świń mają to robią takie kwiatki.

No wlasnie mowił że sporo świń maja, i  dlatego cuduja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
31 minut temu, PiotrMurgrabia napisał:

Ja jak dzwoniłem do Jeżowa to mówili, że za mięsność nic nie dorzucają tylko żywa. Każdy mówi inaczej.
Kolego a skąd jesteś ? Jaką ilość oddałeś? Mi powiedzieli, że przyjadą jak będę miał cały samochód.

Masz racje płaca tylko za  żywa , ale maja ta maszynke do pomiaru miensnosci i  iles dziennie badaja , z  początku płacil mi normalnie potem odadełem 2 razy do rawy wyszły w miare dobrze i poszłem do niego , zeby mi dorzucał , zawiozłem powiedzial mi na nastepny  dzień ze ładnie wyszły dał za tamte do kase tzn te 20 gr razy waga , i od tego czasu mi dorzuca , jestem z jankowic dzisiaj tylko 3 szt , a Twoje jak wyszły w rawie jak można wiedziec pisales na forum chyba ostatnio że odbierali

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
21 minut temu, kiko80 napisał:

kolega cos pisał na forum  ze wage obcieli moze dlatego R mu wyskoczyły za przerosty dopytaj w jakiej wadze były

Jak bd sie widzial z nim to zapytam , mowil ze tak nigdy nie mial że ponad polowa w u przeszła , w r mowił ze od ludzi wie on jest inseminatorem , to dozo ludzi widuje co swinie maja i tak mi mowil , nie wiem dokladnie jak jest z wbc ale , wydaje mi sie ze jakby byly przerosniete to jest minus 5 % z e klasy , nie Wiesz moze jaka cena u lipinskiego w wilkucicach jest , jak dobrze pamietem chyba tam odsawiałes kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mesi napisał:

Masz racje płaca tylko za  żywa , ale maja ta maszynke do pomiaru miensnosci i  iles dziennie badaja , z  początku płacil mi normalnie potem odadełem 2 razy do rawy wyszły w miare dobrze i poszłem do niego , zeby mi dorzucał , zawiozłem powiedzial mi na nastepny  dzień ze ładnie wyszły dał za tamte do kase tzn te 20 gr razy waga , i od tego czasu mi dorzuca , jestem z jankowic dzisiaj tylko 3 szt , a Twoje jak wyszły w rawie jak można wiedziec pisales na forum chyba ostatnio że odbierali

Faktury jeszcze nie mam, ale dzwoniłem w piątek , to w przeliczeniu na żywą wagę 4,35, a tego samego dnia na spędzie  3,8 ceny oczywiście netto. 55 groszy różnicy, moim zdaniem kolosalna różnica. I teraz pomyśleć, że ten który kupi na spędzie,  rawa podstawi mu samochód ile ma czystego zysku na "chłopku". Wiadomo wszystko zależy od mięsności jak zbadają na zakładzie na co my niestety nie mamy wpływu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Gdzie płacą 3,80 , 55 gr to to b.duzo nawet 20 gr juz cos , a no włanie te posredniki maja czysty zysk , jeszcze nie ktororzy to cwaniaczki sa , bral od takiego dziadka po 80 , kilkanasie szt kilka przerostow , maciory i jedynkowe to dal mu sporo mniej widzialem faktore chyba ze 30  gr ,mu u.......ł , na kg jak nam opowiadal to prawie płakal ale co mu zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

Panowie a jakie ceny na Lubelszczyźnie. Straszą ASF w TV nie wiem jak to dalej z chodowla będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
Dnia 8.01.2018 o 22:11, mesi napisał:

Jak bd sie widzial z nim to zapytam , mowil ze tak nigdy nie mial że ponad polowa w u przeszła , w r mowił ze od ludzi wie on jest inseminatorem , to dozo ludzi widuje co swinie maja i tak mi mowil , nie wiem dokladnie jak jest z wbc ale , wydaje mi sie ze jakby byly przerosniete to jest minus 5 % z e klasy , nie Wiesz moze jaka cena u lipinskiego w wilkucicach jest , jak dobrze pamietem chyba tam odsawiałes kiedys

aktualnie nie wiem bo nikt znajomy tam nie wozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
spadek jest ale jeszcze taki do przelkniecia bo to maks 10 groszy na zywa. ale suma, sumarum jednak od jesieni juz spadlo okolo 1 zl. u mnie bylo 4,30 netto, teraz mysle 4,20 bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Dnia 8.01.2018 o 21:09, mesi napisał:

ZPM jeżów , płaci po 4 + wat , 20 gr mi dorzuca za miensnosć                                    A mam pytanie , co odstawiają do food service rawa mazowiecka , jeden mi mowil ze sprzedał 10 szt ładne świnie 6 przeszlo w u , i 4 w e klasie , niby tez duzo świn porobili w r ludzią , cos sie popsuło tam , czy on cos bajerował

ten ZPM w jakim terminie płatność, oddawałeś do nich często?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18
uwaga na oszusta i krętacza Zakład Mięsny Marcin Jędrzejewski okolice Jędrzejowa, ham nie zapłacił pieniędzy za świnie, towar zabrany na początku października. Możesz coś więcej napisać ile kasy Ci jest dłużny i czy juz zapłacił? bo ja sprzedaje mu juz z 2 lata i zawsze bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
2 godziny temu, sylwekbarca2 napisał:

ten ZPM w jakim terminie płatność, oddawałeś do nich często?

 

Niby jest napisane 7 dni termin , ale przeważnie na 2 dzień jest kasa na koncie, oddaje do nich caly czas jak trzymam 2 razy tylko dalem gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Przed chwilą, mesi napisał:

Niby jest napisane 7 dni termin , ale przeważnie na 2 dzień jest kasa na koncie, oddaje do nich caly czas jak trzymam 2 razy tylko dalem gdzie indziej

a z waga? jakiś numer do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Z waga nie ważyłem nigdy przed , odstawa ale nie mozna sie przyczepic ,468755590 do biura na uboinie świn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj