Polecane posty

Patryk1222    136
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

Bydła będzie tyle samo ,,,,,, to nie stolarnia że zrobią 3 zminy i cielaków naprodukują

Dodam również że nakupia dziadostwa od handlarzy połowa padnie a reszta będzie rosła 3 lata na jałowym sianku bo zrobić dobre kiszonki to powiem tyle że niektórzy robią je od lat a nie mają pojęcia do dziś... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
8 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Bardzo dużo osób już wstawia byki i tylko takie słychać tematy ...likwiduję świniaki wstawiam byki .Będzie dużo więcej bydła .

Tylko ilu musi skasować aby było ok. 900 loch?

W niedalekiej okolicy powstały 3 budynki na lochy, kolejne 2 walczą z dokumentami.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Bydła będzie tyle samo ,,,,,, to nie stolarnia że zrobią 3 zminy i cielaków naprodukują

Przywiozą   z zagranicy  cielęta  nie martw  się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
23 godziny temu, gomez181 napisał:

widział ktoś ile obecnie jest prosiąt do sprzedania na olx??ludzie sprzedają byle się pozbyć za 125zl sztuka....

kolego 125zł? to eldorado ok 8 lat temu to na targu w jarocinie i we wrześni prosiaki takie 25  kg to za 30-40 zł były a i tak nikt ich nie chciał. mało tego  jak sie jakiś dureń trafił i kupował a odszedł od samochodu i niewidział  to mu ludzie za darmo na samochód kładli. Wtedy worek idola kosztował 28 zł  a cały prosiak 30 zł ludzie z desperacji pozbywali sie swinskiego gówna byle do domu nie przywozić i nie karmic przez kolejny tydzień. wiec do dna kochani to jeszcze dużżżżżżżżo brakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
10 godzin temu, leszek1000 napisał:

Tylko muszą najpierw kiszonek narobić. 

Ja mam 5 ha kuku zakiszonej ,siana opór ,siano-kiszonki i mieszanki DSV kilka ha zasianych .

8 godzin temu, staszek131415 napisał:

Bydła będzie tyle samo ,,,,,, to nie stolarnia że zrobią 3 zminy i cielaków naprodukują

U mnie w bliskiej okolicy pośredników przybywa więcej jak grzybów po deszczu 😉


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Tyran to trzeba być debilem żeby nie kupić prosiat po 40 zł, bo choćby 10% zdechlo to i tak się opłaca nawet po 3 zł potem tucznika sprzedać
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A weź to @turtojs przedstaw w liczbach . Nagadać , to i ja potrafię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441
9 godzin temu, turtojs napisał:

Tyran to trzeba być debilem żeby nie kupić prosiat po 40 zł, bo choćby 10% zdechlo to i tak się opłaca nawet po 3 zł potem tucznika sprzedać

Raczej  jest się  debilem jak się  kupi prosiaka  teraz   nawet za złotówkę  -dochowa  go do wagi   przy tej cenie pasz,zboża  i liczy że się zarobi dostając  3 zł za kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację dlatego ludzie pozbywają się loch bo nikt nie kupuje prosiąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

wszystko gdybanie,debil co nie kupi,debil co kupi

który mądry powie mi tu jaka będzie cena w połowie kwietnia i da sobie łapę uciąc ?

bo tylko wtedy będzie wiadomo kto był debilem,ten co kupił czy ten co nie kupił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropuch   
Gość Ropuch
11 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Ja mam 5 ha kuku zakiszonej ,siana opór ,siano-kiszonki i mieszanki DSV kilka ha zasianych .

U mnie w bliskiej okolicy pośredników przybywa więcej jak grzybów po deszczu 😉

I  ile  masz tych   byków  

Pośredników  przybywa   ale  cieląt  nie  przybędzie   jakoś wiele   a  rynek  wołowy   rozszerza  się  coraz  bardziej  na nowe kraje.

Jedyne  co się może   stać   to  jakaś  choroba  powrót  BSE  i  wszystko  pójdzie  się  je......

Edytowano przez Ropuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropuch   
Gość Ropuch

Na tucznika trzeba  liczyć  te 300kg  zboża   i  1,5 worka koncentratu   przy cenie  3zł  dokładka  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
20 godzin temu, sumek666 napisał:

Wysokie Mazowieckie

Leszno

FB_IMG_1546089565862.jpg

FB_IMG_1546089572903.jpg

ale prosiaki z ue to dobrze wstawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Cały czas o tym mówię. Tucz kontraktowy bee ale jak Janusz biznesu sprowadzi sobie 300 Duńczyków to on jest bystry o obrotny bo one lepiej rosną niż polskie warchlaki. Za takich k**wa cwaniaków trzeba się wziąć i im 23% VAT nałożyć.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Panowie mi wychodzi ok 330 kg paszy na 120 kg tucznika,cena paszy od 1,64 zł/kg prosiak do 1.1zł/kg tucznik pow 60kg,więc cena poniżej 4zł generuje straty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł98    11

coraz więcej osób przechodzi na bydło albo chce przejść 

Polski rząd jest taki bo taniej nie ważne jakie to jest była wypowiedz pewnego kierowcy a najlepsze jest to że w TVP Polskie wszędzie jedz a to jest nie prawda tego co to powiedział powiny wywalić  

niech niech dadzą ten vat i tyle   jestem młody mam cykl zamknięty  i chce się rozwijać ale jak jak świnie po 3.80+vat i jak się rozwijać jak trzeba dołożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, paweł98 napisał:

coraz więcej osób przechodzi na bydło albo chce przejść 

Polski rząd jest taki bo taniej nie ważne jakie to jest była wypowiedz pewnego kierowcy a najlepsze jest to że w TVP Polskie wszędzie jedz a to jest nie prawda tego co to powiedział powiny wywalić  

niech niech dadzą ten vat i tyle   jestem młody mam cykl zamknięty  i chce się rozwijać ale jak jak świnie po 3.80+vat i jak się rozwijać jak trzeba dołożyć 

Jak chcesz się rozwijać, to szukaj innego zajęcia niż hodowanie świń albo postaw porodówkę/tuczarnię i licz na poprawę ceny po wykończeniu jednoogonowców :) .  Osobiście doradzałbym Ci to pierwsze rozwiązanie, ale zrobisz jak uważasz.

1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Cały czas o tym mówię. Tucz kontraktowy bee ale jak Janusz biznesu sprowadzi sobie 300 Duńczyków to on jest bystry o obrotny bo one lepiej rosną niż polskie warchlaki. Za takich k**wa cwaniaków trzeba się wziąć i im 23% VAT nałożyć.

Ten VAT to przypadkiem nie będzie tylko dla hotelarzy? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Taki jest plan. Wszyscy hotelarze są czynnymi podatnikami VAT to nawet jakby 1000% było to sobie rozlicza koszta i sprzedaż. Więc to jest martwy przepis. 

Moim zdaniem jak już mówiłem trzeba się wziąć za Januszy Biznesu bo czym on się różni od hotelu? Wg mnie niczym. 

I to oni najwięcej krzyczą, że im się krzywda dzieje. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
3 godziny temu, Ropuch napisał:

I  ile  masz tych   byków  

Pośredników  przybywa   ale  cieląt  nie  przybędzie   jakoś wiele   a  rynek  wołowy   rozszerza  się  coraz  bardziej  na nowe kraje.

Jedyne  co się może   stać   to  jakaś  choroba  powrót  BSE  i  wszystko  pójdzie  się  je......

Obecnie nie mam byków .Wstawiam na wiosnę .Karmy mam ,to można trochę wstawić .Znajomy otwiera działalność i zobaczymy ,co zaproponuje za towar .Niby ma sprowadzać od 100 kg wzwyż .

Co do cielaków ''żarławków '' to wybór jest spory .

Za kilka dni maciorki PBZ jadą na wycieczkę pierwsza tura .

Wyszło kolego i zmieniam PBZ na inne świńki .

Pisałem to już kilka razy  @Ropuch

Edytowano przez RafaKdziela
Uzupełnienie danych

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropuch   
Gość Ropuch

Z  umowy na super   eko  świniaki  nic  nie wyszło  że  świnie likwidujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj