Polecane posty

RafaKdziela    443

@siwymirek

Patrz post wyżej .Dzięki za uprawę pszenicy ,czy jęczmieniu i pędzeniu świń ,bo tak ubojnie wołają .Ja wolę żyto i kuku i zawsze mam kasę .A Ci co karmią pszenicę to już dawno mają ogromne długi w banku .Tyle z liczenia .Oczywiście obliczenia masz dobre wedle kg paszy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2
generalnie też bym wolał tak jak Ty ale nie da się... nikt nie docenia tego że stada rodzinne cykl zamknięty powiedzmy około 20-40 loch jest jakościowo zupełnie inne niż fermowe.. jak mają dołożyć coś 2iecej do ceny to sprowadza z Belgii czy Litwy czy kto ich wie skąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2
No i jak tu wyprodukować tucznika za 400zl? gdy masz swojego prosiaka jeszcze wytrzymasz ale jak z zakupu... to tylko podziwiać takich gospodarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Cena jak cena .Natomiast znakowanie tucznika proponowane przez Michała Kołodziejczaka są nie do przyjęcia .A wiecie dlaczego ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ponieważ Michał proponuje znakowanie świń z jakiego kraju pochodzi nic więcej .To jest luka dla cwaniaków .Wystarczy świnię sprowadzić z DE przerejestrować  i za kilka dni można spokojnie kleić znaczek PL.

Miejmy nadzieję ,że ktoś doprecyzuje te przepisy ,bo inaczej będzie to samo ,co jest .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Taniej dlatego ,że używam dużo żyta do paszy i kukurydzy .Kukurydza cena 500zł brutto .

W zamian za koncentrat premix i do tego groch cena 800zł tona grochu za tyle u mnie kupisz .

Premix to różnie zależy jaka firma .

Dawaj tą kukurydzę po 500 brutuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Stachu zaspałeś trza było w październiku się deklarować .Ja mogłem kupić do bólu kuku za taką cenę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ciekawe bo mieszkamy niedaleko a u mnie niżej 520 netto niebyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzyma ktoś na kontrakcie jak na tym się wychodzi na dziś bo dużo ludzi chce w to wej ść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

staszek131415 napisał:

Trzyma ktoś na kontrakcie jak na tym się wychodzi na dziś bo dużo ludzi chce w to wej ść

zależy z jaką firmą chcesz wejść w kontraktacje, jaki budynek czy swój czy nowy bo nie wszyscy chcą w stary budynek na ściółce wstawiać, do tego czy jest asf czy nie, i spore są rozbieżności w płatnościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No słyszałem że 40 zł od sztuki Cargil daje ale stawki na pewno będą spadać bo chętnych od groma przy tych cenach Agri już podobno ma komplet

31 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

Chcesz przejsc na kontrakt?

Nie kolega chce przejść bo mówi że za własne pieniądze już go nie stać by świnie chować  smutne to trochę ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
9 minut temu, staszek131415 napisał:

No słyszałem że 40 zł od sztuki Cargil daje ale stawki na pewno będą spadać bo chętnych od groma przy tych cenach Agri już podobno ma komplet.

Cargill zaprzestał tuczy, więc to nie możliwe.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

To jak Ty traktujesz swojego kolegę ,zamiast mu pomóc żeby wychodził na swoje z dobrą ceną tak jak Ty to chcesz go w niewolnictwo wrobić? To nie po koleżeńsku 😉

12 minut temu, staszek131415 napisał:

No słyszałem że 40 zł od sztuki Cargil daje ale stawki na pewno będą spadać bo chętnych od groma przy tych cenach Agri już podobno ma komplet

Nie kolega chce przejść bo mówi że za własne pieniądze już go nie stać by świnie chować  smutne to trochę ......

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale być może pośredniczy dla kogoś

Tak to jest jak ktoś chce wygodnie żyć  ...... tucz nakładczy to już ostatni związek rolnika ze świniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyyy   
Gość onyyy
Dnia 21.12.2018 o 23:40, RafaKdziela napisał:

Ponieważ Michał proponuje znakowanie świń z jakiego kraju pochodzi nic więcej .To jest luka dla cwaniaków .Wystarczy świnię sprowadzić z DE przerejestrować  i za kilka dni można spokojnie kleić znaczek PL.

Miejmy nadzieję ,że ktoś doprecyzuje te przepisy ,bo inaczej będzie to samo ,co jest .

Chyba wszystko w temacie , zagraniczne wieprze i tak będą Polskie .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Od Nowego Roku trza coś zmienić ,żeby produkcja była bardziej opłacalna .W moim przypadku będzie dużo zmian .PBZ te które mam od kolejnego sezonu 2019 będą kolejno likwidowane na rzecz nowego programu i nowych macior na program tuczu bez gmo .Bedzie też spora grupka bysiaków .Karmy mam dużo ,trwa zasiana to będzie czym karmić .To samo na polach duże zmiany .Odchodzę od nawożenia mineralnego na rzecz obornika ,poplonów,wapna i emów .Koniec z płaceniem bajońskich rachunków za SOR.

Z okazji zbliżających się Świat życzę wszystkim pogodnych ,radosnych i zdrowych Świat .Lepszych cen w nowym sezonie .Dobrych decyzji i obfitych plonów na ten nowy sezon .

życzy Rafał .

  • Thanks 3

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
2 godziny temu, RafaKdziela napisał:

Od Nowego Roku trza coś zmienić ,żeby produkcja była bardziej opłacalna .W moim przypadku będzie dużo zmian .PBZ te które mam od kolejnego sezonu 2019 będą kolejno likwidowane na rzecz nowego programu i nowych macior na program tuczu bez gmo .Bedzie też spora grupka bysiaków .Karmy mam dużo ,trwa zasiana to będzie czym karmić .To samo na polach duże zmiany .Odchodzę od nawożenia mineralnego na rzecz obornika ,poplonów,wapna i emów .Koniec z płaceniem bajońskich rachunków za SOR.

Z okazji zbliżających się Świat życzę wszystkim pogodnych ,radosnych i zdrowych Świat .Lepszych cen w nowym sezonie .Dobrych decyzji i obfitych plonów na ten nowy sezon .

życzy Rafał .

A Ty w puławiaka wchodzisz czy w jaka rasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Na pewno Puławiak. Byłem na szkoleniu ostatnio i był p. Sławomir Homeja ma on ok 25 loch w cyklu zamkniętym. Swoje tuczniki sprzedaje do lokalnej masarni i okolicznych restauracji. Dostaje za to godziwe pieniądze. Jego tacz opiera się na paszach bez GMO czyli lubim wąskolistny, śruta rzepakowa, groch, mączka rybna. Pytałem po okolicy o zbyt ale w łódzkim jest małe zainteresowanie. dodatkowo jest problem z chorobą Auszkiego bo pomorskie nie jest wolne a łódzkie ma status wolnego od tej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dziękuję za te godziwe pieniądze dobrze znam akurat temat za chwilę to będzie ten bez GMO kosztował tyle co normalny tucznik ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Ja dziękuję za te godziwe pieniądze dobrze znam akurat temat za chwilę to będzie ten bez GMO kosztował tyle co normalny tucznik ,,,

Też mi się niestety wydaję że to parę lat pobędzie szał na te stare rasy zachowawcze bez gmo a potem cały misterny plan w pi....du . Obym się mylił bo paru ludzi już ruszyło z tym puławiakiem i narazie zadowoleni 

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Ja myślę że ten Puławiak jest szansą dla małych gospodarstw które mają 20-50 loch w cyklu zamkniętym i nie mają warunków żeby się rozwijać. Moda na zdrowe jedzenie jest coraz większa i popyt na to może być większy. Tylko trzeba znaleźć ubojnie i masarnie które to kupią albo samemu coś próbować i szukać zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co z tego jak ubojnia która płaci o 1zł więcej jak cena rynkowa jak rynkową ma 3,50 to ja dziękuję za taką łaskę

Najlepiej tak jak piszesz znalezć samemu zbyt ale trudno warunki spełnić bo osobna linia do uboju podobno musi być a wiadomo konkurencja nie da sobie w kaszę dmuchać

17 minut temu, krzychrol napisał:

Też mi się niestety wydaję że to parę lat pobędzie szał na te stare rasy zachowawcze bez gmo a potem cały misterny plan w pi....du . Obym się mylił bo paru ludzi już ruszyło z tym puławiakiem i narazie zadowoleni 

Na razie właściciele tych masarni szukają chodowców by kasę z UE wydoić na to stąd propozycja umów ale jak towaru będzie pod dostatkiem to i ceny nie dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj