Polecane posty

Gość   
Gość
4 minuty temu, RafaKdziela napisał:

 .Napisałem ,że to jest możliwe .Nie przekręcaj mojej wypowiedzi ,bo się mijasz z prawdą !!!!!!!.

 

 

Co zrobić jednym Bozia dała rozum innym mocne nogi ☺️

Coś zamilkłeś z tymi świnkami bez GMO jakoś nie dało rady napisać kto tyle chce płacić  no cóóóóóóóóóóż  wiedziałem od początku że to bujda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, RafaKdziela napisał:

 .Napisałem ,że to jest możliwe .Nie przekręcaj mojej wypowiedzi ,bo się mijasz z prawdą !!!!!!!.

 

 

Co zrobić jednym Bozia dała rozum innym mocne nogi.

@staszek131415 Ty chłopie jesteś jakiś tępy czy od urodzenia masz problem z oczami .

Napisałem już raz ,że z Twoim towarem to se możesz w słoiki włożyć .

Nie masz certyfikatu na to ,że produkujesz żywność bez GMO .

Ferment siejesz na forum i za chwilę będzie tak ,że ktoś się wkurzy i skończy się ta miła atmosfera  ,jak napisał to kolega wczoraj na innym forum .

Przepraszam moderatora ,że zaśmiecam forum ,lecz inaczej nie da się z tym pacanem .

 

☺️

A więc jednak to o certyfikat chodzi czyli pieniądze na pierdoły wiedziałem że to ściema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Dnia 4.12.2018 o 15:31, RafaKdziela napisał:

Kolego nie sądzę ,że świnie na zachodzie kosztują 4 zł netto .Co do paszy odpadowej to masz trochę racji .Tu może być przykładem chleb .

To Twój post,na informację o wleczeniu tucznikow z Łotwy,Litwy[zachód??]

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Litwa i Łotwa , kropla w oceanie , jest Niemcy to diabelskie nasienie morduje gospodarkę .

Dodam czyje markety są Łotewskie Litewskie , nie / NIEMIECKIE / Francuskie .

Na drugi rok  jak opozycja  przejmie  władzę to dopiero poklepią nas szkopy  , jestem bezpartyjny .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Poza Białorusią,najwiekszymi inwestorami w branżę rolną[Estonia,Łotwa,Litwa,Ukraina] są Niemcy,i Dania,cena na dziś 5.00 E klasa,dalej ma spadać?ciekawe czy się to sprawdzi,daje sobie czas do czerwca i chyba koniec,na sąsiedniej wiosce pszenżyto 900,jęczmień 890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/nadzwyczajne-wsparcie-z-ue/

A teraz mam pytanie i może jakiś dupowłaz  obecnego nierządu mi to wyjaśni.Jak to jest że tamci złodzieje przez 8 lat kradli ale starczyło kasy na to żeby nowi jak tylko doszli do władzy wypłacili zapomogi(inaczej ciężko to nazwać)Natomiast teraz podobno nikt nie kradnie ,wszystko idzie wspaniale a nikt nawet nie bąknie by hodowcom pomocy udzielić!!!

Wczoraj byłem na szkoleniu był gość  ze sporej firmy rolniczej i podsumował to tak-jak chcecie żeby ktoś kupował wasze świnie w dobrej cenie ,skoro Belgijskie są dostępne po 2,5 za kg a do tego państwo rolnikowi w Belgii dopłaca 1euro/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To jest zmowa cenowa. Niemiecki rolnik jest lepiej dotowany. I dlatego takie ceny przetrwa. Zostaną tylko duże chlewnie i cena urośnie do 6zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Niemiec nie zarabia na tuczniku tylko na mięsie z ubojni, w której ma udziały ;)

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A u nas masarnie nie chcą polskiego tucznika. Pytanie dlaczego ? 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
tak namawiają do własnego przetwórstwa, a ja się pytam jak tak wszyscy przejdą na własne przetwórstwo to co niby się poprawi? jak supermarkety nie są nasze ? i jak ktoś będzie miał wybór kupić szynke za pół darmo a naszą za drugie tyle to którą kupi? by trzeba zmienić zarobki Polaków i mentalność do kupowania lepszego a nie tańszego i wtedy by się zmieniło sporo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Co do RHD... Jak ktoś ma te 50-60 tucznikow na rok to może... są rolnicy w kraju co odstawiaja 5-10-15 tyś sztuk rocznie w cyklu zamkniętym. Oni też mają na rynek lokalny produkować szynkę? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
no właśnie... brak słów, dzis w sprawie dla reportera poruszą sprawę problemów z mieszkańcami podczas budowy chlewni podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
3 godziny temu, galan99 napisał:

Podam link .  Co z tego wyjdzie trudno powiedzieć .

 

Protest "rolników" którzy produkują "polskiego tucznika" urodzonego w Danii, karmionego węgierskim, czeskim, słowackim zbożem, amerykańską soją, niemiecką chemią i antybiotykami. 

Brawo Wy.

Telewizja powinna pokazać jakimi samochodami przyjechali na protest.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
no właśnie jeszcze lepiej, tylko Ci co tak produkują to tu raczej nie protestowali
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a g... prawda większość przerabia belga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ciekawe czy ja w drugim tygodniu sprzedam , czy aż po nowym roku będę czekał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, soltys48 napisał:

północna wlkp

nikt nie chce świń już w tym roku...

To dobry znak że wieprzowiny nie zabraknie na Polskich stołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

no dobra, ale wiesz, przeważnie z tydzień trza czekać,  a za tydzieeń to już wszystko stoi, kalendarz sie tak ułożył że produkcja to pewnie koło 7-8 stycznia pójdzie tak  na dobre, co nie zmienia faktu, że obecna sytuacja jest dramatyczna, a jej poprawy nie widać, naprawde jestem ciekaw  kiedy cena sie odbije, wg mnie zejdzie gdzieś do 3 netto lub niżej i potrzyma się z pół roku lub wiecej, wtedy zobaczymy czy będzie strzał w górę, czy trzeba będzie mocno ciąć koszty i zadowolic sie zyskiem 10zł na sztuce i mieć i tysiące, ta sytuacja jest mocno nie naturalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Wuja mojej Pani miał zapisane na skup , załadowałem mu 10 z 15 szt zawiozłem i nie wzięli bo gdzieś po drodze duna załadowali

Boi sie ,ze przerosną więc obdzwoniłem wszystkie punkty skupu, ubonie i pośredników w powiecie i okolicach , nikt nie chce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj