Polecane posty

timasz    55

Widzisz i tu jest problem najlepiej czekac na rozwiazanie od innych

Moze warto cos zaczac samemu dzialac, moze cos podpowiedz Ardanowskiemu i zadziala

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja mam mu podpowiedzieć? to Ty mówisz że dobrze gadał

ja uważam że mówi pierdoły bo to co gada to już wszyscy wiedzą ,a skoro się jest ministrem za wielką kasę  takiego wspaniałego rządu  to powinno się pracować dla dobra rolników,bo rolnik ma kase robic na swojej pracy a minister bierze kase za swoją robotę ,jak nie umie to niech spada na drzewo a nie do rządzenia

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

To jakie ceny mamy ceny na skupach jest spowodowane bardzo prostą sprawą. Po 89 r krajem rządziła banda oszustów która uważała że wszystko można sprzedać że zachód o nas zadba. Sprzedano wszystkie większe liczące sie zakłady mięsne (skołów duński animexs niemiecki itp ). A zachód nie dlatego kupił to by zadbać o polskich rolników tylko by zrobić sobie z nas wielki rynek zbytu do tego sieci handlowe też są ich i kółko sie zamyka. A od wielu lat wciskany nam jest kit że nie ma zbytu że górki dołki i ch*j wie co jeszcze a my mogli bysmy i za darmo wozić na kup a w sklepach normalna zjadliwa szynka 30 zł za kg by stała jak teraz bo oni mają koszty my rolnicy mamy dopłaty wiec możemy i za darmo robić .... Mój teściu w sobotę miał kupić  kawałek boczku szynki bym mu uwędził jak poszedł do sklepiku mięsnego to z 2 godz by stał w kolejce! ja mam gosp w dużym mieście i widzę jak mięso świńskie schodzi zbyt jest za***isty . To jest wszystko świadoma celowa robota wykupienie dużych zakładów i postawienie sieci handlowych . Myślę że jesteśmy na straconej pozycji już teraz niestety pustych chlewni przybywa w polsce i nikt sie tym nie przejmuje bo w polsce świń nie musi być wcale zachód nas zaopatrzy o to im chodziło . Według mnie jedyne co mogło by ich zaboleć to wprowadzenie znakowania mięsa że ta kiełbasa została wyprodukowana z niemieckiego mięsa . Bo to że Opla robią w Gliwicach nie świadczy o tym że Opel jest Polski i tak samo można było by ich ukuć takim przepisem by zmusić zakłady do realnego opisywania skąd wzieli mięso do danej wędliny wówczas by wyszło ile jest wędlin z Borów u Gzeli :D 

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Zdjęcia sadów,widzicie jaki minister-KUPIMY JABŁKA PO 25 GR,tak samo teraz sra mądrościami o świniach

Normalnie ktoś tak zarządzający firmą,zakładem ,produkcją już dawno by na zbity pysk wyleciał,a tutaj ładna kasa i RADŻCIE SOBIE!

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, timasz napisał:

A ja widze wypowiedz ministra Ardanowskiego calkowicie inaczej

Moawiac o francuzach np stwierdzil ze zwiekszajaskale produkcji na masowa skale i jeszcze dalej nie ma z tego kasy wiec jest to bledne kolo i gosc ma racje bo czy ten kraj musi isc w ta strone co francja  lub dania ich przyklad pokazuje ze zwiekszanie skali produkcji nic nie daje wrecz przeciwnie . Ratuje ich to ze maja udzialy w zakladach miesnych i z tego maja jakis grosz u nas nie ma na to szans. Nie mowi ze jestesmy glupi tylko ze nie powinnismy slepo isc w strone w ktora poszly inne panstwa i widac ze prowadzi to do jeszcze wiekszych klopotow

Nie ma sie czym irytowac gosc ma racje, bo u nas tez nic  sie nie robi w strone grup producenckich, zawsze tak bylo bo organizacje rolnicze, interesuja sie zajmowaniem stolkow i pilnowaniem aby wyplata dla nich byla

Ty zrzumiałeś al większość z tego forum ni czyta a co dopiero ni słucha ze zrozuminiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A to ciekawe , że większość inaczej zrozumiała , no i oczywiście źle ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To, że większość coś robi w dany sposób nie znaczy, że robią źle. 

To jak kto zinterpretował słowa ministra pozostawiam bez komentarza 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, zetorki12 napisał:

 A to ciekawe , że większość inaczej zrozumiała , no i oczywiście źle ?

Jaka większość garstkaludzi co zionie nienawiścią do pisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
15 minut temu, staszek131415 napisał:

Ty zrzumiałeś al większość z tego forum ni czyta a co dopiero ni słucha ze zrozuminiem

To po kiego grzyba są ładowane pieniądze z prow -ów w celu zwiększenia konkurencyjności i wydajności polskiego rolnictwa coś tu z logiką pana Ministra cienko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, staszek131415 napisał:

Jaka większość garstkaludzi co zionie nienawiścią do pisu

Żadna nienawiść . Większość z Nas głosowała na PiS , ale każdy ma oczy i uszy  i wyciąga wnioski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

tamci rządzili chu...o,a Ci chu....o do kwadratu więc z czego się cieszyć i co chwalic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem jak wy ale ja po obejrzeniu  tych wypocin ministra stwierdziłem że polskie świnie już dawno zostały skazane na wymarcie (minister już chyba sam zwątpił w sens walki o tą branże) jak już tu jeden napisał żadna znacząca ubojnia nie jest PL,w sklepie nie dowiesz sie co kupujesz bo sami nie wiedzą co sprzedają, o tym ile może zarobić rolnik decydują korporacje.  pewnie przeoczyliście to co mówił ministerek  ale ja to zapamiętałem i niestety jestem tego samego zdania  nie mamy szans z wielkimi koncernami dla nas został rynek wyrobów tradycyjnych 

Tylko żeby te barany wprowadziły nakaz oznakowania żywności w sklepach bo bez dobrego oznakowania żywności "leżym i kwiczym"  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
13 minut temu, ws71 napisał:

To po kiego grzyba są ładowane pieniądze z prow -ów w celu zwiększenia konkurencyjności i wydajności polskiego rolnictwa coś tu z logiką pana Ministra cienko

Pieniadze z prowu nie sluza najbardziej polskiemu rolnictwu lecz zachodnim korporacjom ktore sprzedaly tu mase ciagnikow kombajnow i wszelakiej masci innych maszy dopiero teraz czesciowo sie ukrucilo. Czyli nasz prow stymuluje zachodnia gospodarke

Tak samo jak konsumpcja wiekszosci towarow z marketow stymuluje zachodnia gospodarke i ich przedsiebiorstwa, a nasz handel jest dzieki temu niszczony

Pan minister o tym wielokrotnie mowil wiec z jego logika wszystko jest ok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Polska robi za śmietnik Europy. 

Zaraz po wejściu fala używanych aut, ubrań i innego syfu. Jeszcze większa ekspansja sklepów i marketów. 

Są wyliczenia które mówią, że z 1€ przekazango Polsce przez Unie Europejska ok 0,9€ wraca do Niemiec. Nie do Unii tylko do Niemiec właśnie. 

Tu nie chodzi tylko o gospodarstwa i rolników. Przecież setki, tysiące firm powstało lub wzięło pieniądze na rozwój i również kupili sprzęt zachodni!!! 

Budowa dróg i autostrad. Potrzebny jest beton. Beton robimy z wody i kruszyw. Wszystkie znaczące kopalnie kruszyw należą do francuskiego La Farge. Jedną decyzją wstrzymuja wydobycie i "leżym i kwiczym"

https://www.wykop.pl/link/1283865/z-1-wydanego-w-polsce-0-89-wraca-do-niemiec/

  • Confused 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Wiecie co,z pewnością jestem starszy od większości tu piszacych,pamiętam jeszcze czasy przed ZŁĄ UNIĄ,pamiętam czasy kiedy nie szło też świń sprzedać i były w ciu....ej cenie,pamiętam większość rolników w USRUSACH,szczytem był Zetorek,a jak ktoś woła potrzebował to miał MTZ-a.Mam gospodarstwo ,wiem że powinno być lepiej,inaczej i mniej nerwowo,ale nie porównujcie tego co było do tego co jest,bo gdybyśmy nadal zostali na peryferiach Unii to byo by jak na Białorusi pod protektoratem Rosji,bo zawsze sporo towarów produkowaliśmy które trzeba było sprzedać za granice,a wtedy tylko wschód by nam ostał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie sposób się nie zgodzić z Tobą. 

Tylko niestety Polska otrzymuje dopłaty od 14 lat, które są niższe od zachodnich. Starounijni rolnicy otrzymują dopłaty od 1956 roku. Czyli ponad 60 lat. Powoduje to, że mogą sprzedawać taniej a w portfelu się zgadza. Mają też zupełnie inna mentalność niż my. Mają udziały w spółdzielniach przetwarzających ich wyroby. Dlaczego mamy OSM a nie ma takich wśród trzody lub opasów? Były kiedyś u nas Hortex. Kupilo to kilku cwanych rolników i się skończyło skupowanie owoców. Mieliśmy kiedyś sad a teraz nie mamy.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

o dopłatach to prawda ale też nie całą,są kraje które mają sporo niższe od nas dopłaty,to że kasa wraca do Niemiec,może i prawda ale po pierwsze u Ciebie zostaje traktor,kombajn itd- kto na wsi kiedyś miał takie nowe klamoty?

a po drugie nie musi ta kasa wracać,ja kupiłem Polski rozrzutnik i rozsiewacz,chcecie Polskie firmy wspierać kupujcie Polskie maszyny-może i są trochę gorsze ale Niemca nie będziecie wspierać

Zakłady fakt że w większości zachodnie,ale kiedyś nie było kasy na dofinansowanie z polskiego kapitału,a teraz niby sie popiera powrót w polskie ręce a i tak Minister Pini nie kupił i skupu nie uruchomił tylko pozwolił Chinczykom na zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Właśnie miałem poruszyć temat Pini. Absolutnie nie mam nic przeciwko wspieraniu polskiego sportu ale za cenę wsparcia Kubicy można było kupić 50% PINI... 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Wróćmy do tematu. 3,6zł kilo żywej wagi

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj