Polecane posty

ws71    1827

Właśnie, też zaczynam wierzyć w sztuczne pompowanie ceny aby w opłacalnej cenie sprzedać warchlaka okaże się za miesiąc czy ta teoria będzie miała pokrycie w rzeczywistości,czy to tylko fantazje wkurzonego hodowcyxD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy ja chciałbym sie mylić  bo ile mozna robić za psie pienąadze, ale taki stan rzeczy trwa przynajmniej od dwóch lat. delikatny zwrost tucznika i leki spadek dunskiego prosiaka, frajerstwo polskie kupuje i potem spadek tucznika i wzrost prosiaka i tak w koło macieju. wieksze ceny np. 6 zł są jak coś sie dzieje na rynku światowym. obecnie nic sie niedzieje wiec obecny wzrost cen to przez ekonomistów nazywane jest korekta kursu. Jedynie co tym razem moze być to zatrzymanie ceny w widełkach 4-4,5  bo duńczycy ustalili ze w polsce cena nie może spadać poniżej 4 zł bo polskie zdurniałe leniwe frajerstwo niekupi od nich nowego prosiaka na nowe wstawienia tylko zlikwiduje hodowle. po prostu pasożyt zeruje na  nosicielu tak aby ten czasami z głodu niezdech ale sie nieutuczył. a tym razem pasożyty z Danii przegieli pałę i cena spadła nawet do 3, 5 i niektóre frajestwo zaczeło juz zdychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

prosiaki umówione na 220 za 20 kg jak zawsze polskie... te które teraz sprzedaję płaciłem po 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
to tak samo Grzesiu jak ja, tez po 200 placilem, tylko u mnie juz resztka na sprzedaz idzie, tak to poszly w sredniej cenie 4,45. teraz mam ugadane na 215 netto oczywiscie polak. co do teorii dunski warchlak a cena tucznika cos w tym jest ale moze nie do konca. tyran nie znam ani jednego hodowcy duna, ktory by teraz przy najslabszej cenie sprzed tygodnia sprzedal nizej niz 4,30 netto. a czemu ? z reguly sa to hodowcy, ktorzy maja naraz na sprzedaz conajmniej 50-80 szt wzwyz i masa takich co sprzedaje cale auta po 200 sztuk a przy takich ilościach to juz jest inna gadka o cenach. takze te 3,50 mozesz wsadzic do dzialu jednoogonowcow co maja kilka sztuk na sprzedaz w wiekszosci od swoich macior ale co z tego jak po najnizszych cenach. takze te niskie ceny nie dotycza frajerow kupujących duny tylko drobnych naszych rolnikow rodzinnych. oczywiscie sa wyjatki jak ktos jest w grupie producenckiej. choc jak nazwac kogos kto nie chce sie zapisac do grupy i woli sprzedawac po najnizszej cenie ?? głąbem, frajerem tez nie wiem ale tez sa takie przypadki i to wlasnie na takich ludzikach zeruje posrednik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

no wiadomo ze nie tylko Ci co dunczyki maja są słabo myślacy. Reasumując ci co duny kupuja to nawet przy innej cenie za ilośc i tak dokładaja do interesu bo jakby nie patrzeć przepłacaja za prosiaka 150 zł a wiec ich opłacalnośc na dzien dobry jest mniejsza od cyklu zamknietego o ok 1 zł wiec czasami więcej dokłada do interesu ten z ceną 4, 3( dunczyk) niz jednoogonowiec sprzedajacy posrednikowi 3, 5.  A do tych co nie chcą ani pójśc w ilośc ani niechcą sprzedawać przez grupe tylko posrednikowi za 3, 5 spuśćmy zasłone milczenia bo takiemu nie wytłumaczysz  ze posrednik go okrada 50 gr na kg on wie ze w grupie go oszukają na 20 gr, albo ze szłyszał gdzieś ze jakiś prezes był oszutem  wiec lepiej sie nie bawić w to  tylko wziąść pewne 3, 5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Duńczyk może puścić prosiaka i po 5zł a resztę mu państwo dopłaci, na tym polega export - zrób coś z niczego i wywieź z kraju a nie jak u nas - wycinają lasy i szczycą się że drewniane okna są hitem eksportowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

To u nas bieda 4 netto. Nie trzeba asf wygaszą ceną produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego Grey pośrednik trochę lepiej płaci .Mam na dniach do sprzedania 100 sztuk .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
4,4 netto do zgarniecia z palcem w d..., a od jutra zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, mateusz1151010 napisał:

Łódzkie, 4,20 z VAT, zapisy 2,5 tygodnia. Pytanie tygodnia: " kiedy będzie lepiej " ?

Gdzie taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

mateusz1151010 napisał:

Łódzkie, 4,20 z VAT, zapisy 2,5 tygodnia. Pytanie tygodnia: " kiedy będzie lepiej " ?

fabrycznie juz około tygodnia temu powinno byc lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

albert1991 napisał:

jak dzisiaj gielda? obstawiam maly + :P

 

+15 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

2 nowe asfy u świń w chełmskim lubelskie.

Koledzy ja proponuje te chore świnie przywieź na strajk do warszawy i wpuscić do parlamentu  za 2 tygodnie będzie kolejne ognisko z padłymi 560 świniami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet szkoda śledzić . Powiem Ci w tajemnicy , że jest tak silne lobby , że nawet jakbyś spełnił wszystkie warunki bioasekuracji , to i tak niedługo żaden drobny hodowca świń nie będzie mógł trzymać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby dlaczego/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
Napisano (edytowany)

Jeżeli ktoś ma dużą hodowle to nie ma bata żeby likwidował. Chyba że wirus się dostanie. Jeszcze kilka lat i za bydło się wezmą 

A mali hodowcy muszą strajkować żeby się uchronić. 

Będzie dobrze. Polski rolnik jakoś sobie poradzi 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj