Polecane posty

Gość tyran3   
Gość tyran3
8 minut temu, kopin napisał:

to akurat prawda ;-)

a co do polskich maszyn to ja popieram -kupiony rozrzutnik cynkomet i rozsiewacz langren -jakość polska ale cena trochę tez;-)

to ja wiem.ursusy były dobre w swoim czasie.mi został jeszcze doposażony ciapek M,z turem  którego bym nie zamienił

ale nowego bym nie kupił

dlatego nie dziwię się że kasa wraca na zachód,nasi jak nie bedą robili  konkurencyjnych maszyn to tak będzie nadal

kopin ale to zalerzy od firmy bo naprzykład przyczepy kupiłem z pronaru i takiej solidności i prostoty wykonania  za takie pieniadze zadna zachodnia przyczepa ci niezapewni. przyczepy 6 tonówki ale rama taka ze  w zachodnich to tylko skorupowe mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, tyran3 napisał:

kopin ale to zalerzy od firmy bo naprzykład przyczepy kupiłem z pronaru i takiej solidności i prostoty wykonania  za takie pieniadze zadna zachodnia przyczepa ci niezapewni. przyczepy 6 tonówki ale rama taka ze  w zachodnich to tylko skorupowe mają

to dowodzi tylko tego że jak się chce to można;-)

a wtedy nie będzie sie narzekać ze pieniądze z Unii wracają do Unii,bo zostaną w polskiej gospodarce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Pronar i samasz cieszą się uznaniem na zachodzie ;)

Boli to że po wejściu do unii miliuny prywaciarza zwęszyły temat dotacji na maszyny i jak grzyby po deszczu powstały szopkotetracze ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

wiesz konkurencja jest dobra,chcesz kupić od kowala rozrzutnik to kupisz za 12-15 tyś,chcesz firmowy z Pronara np. zapłacisz 60-80,a chcesz zachodni to jeszcze dorzucisz i masz zachodni,konkurencja dobra sprawa

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 minutę temu, kopin napisał:

wiesz konkurencja jest dobra,chcesz kupić od kowala rozrzutnik to kupisz za 12-15 tyś,chcesz firmowy z Pronara np. zapłacisz 60-80,a chcesz zachodni to jeszcze dorzucisz i masz zachodni,konkurencja dobra sprawa

świeta prawda tylko musi być zdrowa i realna. Ja np. wolał bym kupić gorszego ursusa niz landini ale ursus musiałby być ze 20% tanszy niz obecnie bo chodzi o prace nie o szpan( przynajmniej mi) ale jak cena ursusa mija sie z jego jakoscia to wolałem ciut dopłacić i mieć juz zachodni średni, a jak typowo bym chciał zaoszczedzić to predzej bym balarusa kupił niz ursusa róznica jakości  miedzy ursusem a balarusem  aż taka wielka nie jest w stosunku do róznicy w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
1 godzinę temu, kiko80 napisał:

wystarczyło by tylko aby nikt tam z Polaków nie pracował I firma kladziona jest na łopatki,wiem ze to pewnie tereny po PGR i kazda praca sie liczy.W  ktorym rejonie te fermy kolego.

Przechlewo, Koczała. Roboli to z Ukrainy naściągali. Biogazownie mają i dużo kuku uprawiają na gnojowicy. Ale coś bladziutko w tym mokrym roku to wyglądało. Ogólnie to nie ma mocy, że zaraza sie rozlezie i problemy mogą być ze sprzedażą. To sie da finito to będzie jak choroba do chlewni wejdzie. Jak to sie rozpowszechni to przestaną zdrowe świnie ubijać w promieniu 3 km bo to głupota. Oni się dopiero uczą jak z tym walczyć. Jak z dzikami do 0 nie zejdą to psu na buty całe maty i bioasekuracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
3 godziny temu, kopin napisał:

Ale zobaczcie jak to jest że jeśli chodzi o dofinansowanie i zakupy maszyn czy urządzeń to są tabele ,przeliczniki itd, jaka maszyna do jakiego gospodarstwa

Natomiast  warunki wszyscy muszą spełniać takie same  jeśli chodzi o bioasekuracje;-)

To pokazuje że albo jedno albo drugie jest niesprawiedliwe;-)

 

1 godzinę temu, tyran3 napisał:

W pisie jest jeden problem tam niema posłów z rolnictwiem zwiazanych bo w sejmie zasiadają tylko Jurgiel, Kowalczyk( minister srodowiska) i jak krzysztof Ardanowski którzy maja jakies pojecie o rolnictwie ale bardzo słabe. Jurgiel to pierdoła który w telewizji ciągle wygląda po świecącym nosie i oczach jakby był najebany spirytusem ale  Kaczyński go trzyma bo niema tam nastepcy, i pisze listy do rolników ze ich kocha i popiera, hehehe  ja sie zmian na lepsze niespodziewam, ewentualnie jakieś rekompensaty jednorazowej ze 30 zł do tucznika z pół roku przed jakimis wyborami

I tu jest pies pogrzebany. Molochy niech się zabezpieczają na max bioasekuracja. A mali to jest miej do utylizacji w razie W, to na ryzyk fizyk bym zostawił ewentualnie w sąsiedztwie blisko moloch dusiłć tedy maty. No dziś byli Ci exsperci od pablic relation w programie Tydzień. Tego Romanowskiego to widziałem w Kielcach to od razu widać, że krowa to on tylko na obrazku widział. Niech dadzą 500+ do każdego ubitego dzika to sie myśliwi znajdą a nie płatne urlopy żeby se burżuje na Madere polecieli bo im sie chce po lesie szkać dzika i marznąć... Lepiej się poopalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Jak nie będzie świń w Polsce to zniknie problem z ASF 

Problem zniknie jak nakładczy przejmie produkcję wtedy przestanie sie mówić o problemie i ASF UMRZE ŚMIERCIĄ NATURALNĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
10 minut temu, grey6 napisał:

 

I tu jest pies pogrzebany. Molochy niech się zabezpieczają na max bioasekuracja. A mali to jest miej do utylizacji w razie W, to na ryzyk fizyk bym zostawił ewentualnie w sąsiedztwie blisko moloch dusiłć tedy maty. No dziś byli Ci exsperci od pablic relation w programie Tydzień. Tego Romanowskiego to widziałem w Kielcach to od razu widać, że krowa to on tylko na obrazku widział. Niech dadzą 500+ do każdego ubitego dzika to sie myśliwi znajdą a nie płatne urlopy żeby se burżuje na Madere polecieli bo im sie chce po lesie szkać dzika i marznąć... Lepiej się poopalać.

jak by każdemu dali za zabitego dzika 500 zł to chłopki by to widłami powybijali;-)))))))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
1 godzinę temu, kopin napisał:

jak by każdemu dali za zabitego dzika 500 zł to chłopki by to widłami powybijali;-)))))))

No nie polecam tam gdzie już jest asf do lasu sie zapuszczać bo chore świnki pewne jak w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a skąd wiesz gdzie są chore dziki,?

wiemy tylko gdzie wykryli chore a to różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto mówi że tylko te chore trzeba wybić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
2 godziny temu, grey6 napisał:

 

I tu jest pies pogrzebany. Molochy niech się zabezpieczają na max bioasekuracja. A mali to jest miej do utylizacji w razie W, to na ryzyk fizyk bym zostawił ewentualnie w sąsiedztwie blisko moloch dusiłć tedy maty. No dziś byli Ci exsperci od pablic relation w programie Tydzień. Tego Romanowskiego to widziałem w Kielcach to od razu widać, że krowa to on tylko na obrazku widział. Niech dadzą 500+ do każdego ubitego dzika to sie myśliwi znajdą a nie płatne urlopy żeby se burżuje na Madere polecieli bo im sie chce po lesie szkać dzika i marznąć... Lepiej się poopalać.

niech sie biora za te dziki.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
31 minut temu, zetorki12 napisał:

A kto mówi że tylko te chore trzeba wybić ?

a kto tutaj pisał że tylko chore trzeba wybić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, kopin napisał:

a skąd wiesz gdzie są chore dziki,?

wiemy tylko gdzie wykryli chore a to różnica

Dlatego teraz dmuchają na zimne i w całym kraju bioasekuracja. Dzika to nie jest tak ani zobaczyć ani wytropić a tym bardziej odstrzelić. Nie wszystkie które zachorowały zdychają szybko i są ozdrowieńcy (pięć osób jak do tej pory przeżyło zarażenie wścieklizną co sią równa 6- ka w totka) i taki może się daleko przemieścić. U nas raptem 100 tysięcy dzika jest i prawie 1000 padłych i odstrzelonych chorych w 2017. Duży skok z jakiś 100 w 2016. Z taką polityką to u nas 50 lat potrwa żeby się od tego uwolnić prędzej chyba szczepionke wymyślą. Niemcy mają ponad milion dzika to niech sie czują. Dania i hiszpania będą wygrani bo tam ni ma dzików.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, grey6 napisał:

No nie polecam tam gdzie już jest asf do lasu sie zapuszczać bo chore świnki pewne jak w banku.

to była odpowiedż na tego posta-SKĄD MAMY WIEDZIEĆ GDZIE SĄ CHORE DZIKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

dzikow pełno leży w lasach padaja jak muchy po oprysku..sam znalazłem jednego chodząc wczoraj po lesie..zadzwoniłem do swojego weta pytam co ztym zrobić,,,mowi a nic nie było tematu nie widziales tego ani nie dzwoniles do mnie...bo jak cie dojda a asf wykryją gdzies blisko to cie ludzie zlinczuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

czyli nie można chodzić do lasu bo asf,do miasta jechać nie bo grypa teraz,nad wodę nie bo ptasia grypa,a w domu-moja pani

to gdzie ja sie mam podziać? ;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma miejsca w tym kraju dla ludzi z naszym wykształceniem - Powiedział by Ferdek .^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
3 minuty temu, kopin napisał:

czyli nie można chodzić do lasu bo asf,do miasta jechać nie bo grypa teraz,nad wodę nie bo ptasia grypa,a w domu-moja pani

to gdzie ja sie mam podziać? ;-)))))

no fakt wsciekła żona  to największa zaraza :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, TheLukasTeam napisał:

Do baru idź i przeprowadź dezynfekcję wysokoprocentowym trunkiem :D

no miałem 50 m od domu i zamknęli po 30 latach bo władza się zmieniła i mieli problem z koncesjami ,bo coś za blisko bo coś jeszcze  iiii właściciele zamknęli w końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerkus    0
apel do moderatora ; może ktoś wstawi jaka cena bo chyba to jest temat forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj